تازه های اعمال مستحبی

اعمال شب و روز عرفه

اعمال شب و روز عرفه

شب نهم از شب‎های متبرك و شب مناجات با قاضى الحاجات است و توبه در آن شب مقبول و دعا در آن مستجاب…

صلوات خاصه امام جواد (ع)صلوات خاصه امام جواد, متن صلوات خاصه امام جواد, متن صلوات خاصه امام جواد به همراه ترجمه

صلوات خاصه امام جواد علیه السلام

 

صلوات خاصه امام جواد (ع) چیست؟

صلوات خاصه امام جواد (ع)، از جمله اعمالی است که در عرصه دینی و اخلاقی مورد توجه قرار گرفته است. این نوع صلوات، به خاطر روابط نزدیک و ویژه امام جواد (ع) با خاندان پیامبر و شخصیت آسمانی ایشان است. در این مقاله بیتوته، صلوات خاصه امام جواد (ع) را آورده ایم. خواندن این صلوات برای برآورده شدن حوائج شما کمک می کند.

صلوات خاصه امام جواد (ع) و فضیلت های آن:

صلوات، بهترین دعا و ذکر برای برآوردن حاجات، درمان بیماری ها و رفع مشکلات است. مسلمانان در نمازهای یومیه خود، حداقل 9 مرتبه صلوات بر زبان می آورند. اهل بیت نیز صلوات خاص خود را دارند که می توانید از آن ها بهره مند شوید.

 

یکی از ختم های بسیار مفید و مجرب برای برآوردن حاجات، ختم صلوات بر امام جواد علیه السلام است. این بزرگوار با لقب جواد شناخته می شود و طی زندگی اش با برکت بسیار بخشنده بوده است. به همین دلیل، ختم صلوات بر امام جواد (ع) یکی از ختم هایی است که در برآوردن حاجات و رفع مشکلات بسیار مؤثر است.

 

توسل به حضرت جواد (ع) در امور دنیوی بسیار مؤثر است و به سرعت می تواند حاجات انسان را برآورده کند. آیت الله کشمیری در این زمینه می فرماید که برای برآوردن حوائج، توصیه می شود تا از ختم صلوات بر امام جواد (ع) استفاده کنید و ثواب آن را به حضرت اهدا کنید. راه دیگری نیز برای توسل به حضرت جواد (ع)، خواندن سوره یس و اهدای ثواب آن به روح این بزرگوار است. این روش ها برای برآوردن حوائج دنیوی بسیار مفید و مؤثر هستند.

 

فواید صلوات خاصه امام جواد, فضیلت های صلوات خاصه امام جواد, دعای صلوات خاصه امام جواد

متن صلوات خاصه امام جواد (ع)

 

متن صلوات خاصه امام جواد علیه السلام به همراه ترجمه :

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى عَلَمِ التُّقَى وَ نُورِ الْهُدَى وَ مَعْدِنِ الْوَفَاءِ

پروردگارا درود فرست بر محمد بن على (حضرت امام جواد) كه نشانه و مثل اعلاى تقوى و خدا پرستى است و نور هدايت و ارشاد خلق و معدن اهل وفا

 

وَ فَرْعِ الْأَزْكِيَاءِ وَ خَلِيفَةِ الْأَوْصِيَاءِ وَ أَمِينِكَ عَلَى وَحْيِكَ‏

و پيرو ساير صاحبان تزكيه نفس و جانشين اوصياى پيغمبر اكرم و امين بر اسرار وحى توست

 

اللَّهُمَّ فَكَمَا هَدَيْتَ بِهِ مِنَ الضَّلاَلَةِ وَ اسْتَنْقَذْتَ بِهِ مِنَ الْحَيْرَةِ وَ أَرْشَدْتَ بِهِ مَنِ اهْتَدَى وَ زَكَّيْتَ بِهِ مَنْ تَزَكَّى‏

پروردگارا پس چنانكه خلق را تو بواسطه او از گمراهى به راه هدايت آوردى و از وادى حيرت جهالت نجات دادى و هر كه لايق هدايت بود بواسطه او ارشاد كردى و هر كس قابل تزكيه نفس بود روحش را تزكيه و صفا دادى

 

فَصَلِّ عَلَيْهِ أَفْضَلَ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ وَ بَقِيَّةِ أَوْصِيَائِكَ إِنَّكَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ‏.

پس اى خدا درود فرست بر او بهترين درودى كه بر احدى از اولياء و دوستان خاصت و ساير اوصياى پيغمبر اكرمت فرستادى كه تو اى خدا صاحب عزت و اقتدار و حكمت بى نهايتى.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------