آشنایی با گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری گلهای آپارتمانی مقاوم, گیاهان مقاوم به نور مستقیم آفتاب

آشنایی با گل و گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری

 

گیاهان آپارتمانی مقاوم

این روزها اکثر خانه ها و آپارتمان ها کم نور شده اند. برای اینکه گل های طبیعی نگهداری کنید باید از گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری استفاده کنید. در غیر اینصورت گل و گیاهان شما از بین می روند. 

معرفی گلهای آپارتمانی مقاوم به نور کم:

آیا به دنبال بهترین گیاهان آپارتمانی کم نور هستید که در منطقه کم نور خانه شما رشد می کنند؟ گزینه های بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها از مناطق گرمسیری می آیند. در اعماق جنگل ، تابش شدید خورشید قبل از رسیدن به کف جنگل توسط برگها و انگورها و درختان مسدود می شود - و گیاهان سایه دوست از همه نوع به وجد می آیند. و در حالی که پنجره های اکثر آپارتمان ها رو به ساختمان های بلند قرار دارند و اکثرا از شیشه های رفلکسی استفاده می کنند که باعث کم نور شدن خانه می شوند.

 

شاید فکر کنید همه ی گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند زیبا هستند و نمی توانید از گل و گیاهان در منزلتان استفاده کنید. بنابراین اگر به نگهداری گل های طبیعی علاقه مند هستید، نباید از گیاهانی که به نور مستقیم خورشید نیاز دارند نگهداری کنید، بلکه از گل هایی که به نور کم نیاز دارند استفاده کنید تا به مشکل برنخورید. در ادامه شما را با گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری آشنا می کنیم.

 

گل زامیفولیا:

گل زامیفولیا، یکی از گل هایی است که بسیار مقاوم و سبز است. این گیاه به نور زیاد احتیاج ندارد و سایه دوست است. این گل به صورت تک شاخه قد می کشد.

 

گل زامیفولیا از گیاهان مقاوم به نور مستقیم آفتاب است

 

گل پوتوس:

گل پوتوس از گل های مقاومی است که برای رشد بهتر باید در محیطی دارای سایه نگهداری کنید. اگر شاخه های این گل از جایی آویزان باشند به سرعت رشد می کنند. این گل بومی جنوب شرقی آسیا است و می تواند رطوبت های متفاوتی را تحمل کند.

 

پوتوس نمونه ای از گل آپارتمانی مقاوم است که نیاز به نور زیاد ندارد

 

دیفن باخیا:

دیفن باخیا دارای برگ های سبز، زرد و سفید است که فضای شما را روشن و هوای شما را تصفیه می کند. همچنین ، شما می توانید این گیاه را در هر جایی قرار بدهید، زیرا در نور کم، نور متوسط ​​و نور مستقیم به همان اندازه رشد می کند.

 

دیفن باخیا علاوه بر سمی بودن از گل های آپارتمانی مقاوم است

 

گل سانسوریا :

گیاه سانسوریا نه تنها می تواند با نور کم زنده بماند، بلکه بسیار مقاوم به خشکی است، به این معنی که حتی اگر آبیاری آن را فراموش کنید، از بین نمی رود.

 

گل سانسوریا از گل های مقاوم است

 

گل کالاتیا :

گل کالاتیا، دارای برگ های رنگی است که بسیار زیبا و دوست داشتنی است. این گل را در مکان های تاریک منزل نگهداری کنید. این گل در نور متوسط رو به کم به خوبی رشد می کند. برای اینکه گل شما به خوبی رشد کند به رطوبت ثابتی نیاز دارد.

 

از گل و گیاهان مقاوم به نور کم می توان به گل کالاتیا اشاره کرد

 

گل سرخس لانه پرنده :

برگ های شکننده با ظاهری منحصر به فرد این گیاه کنجکاوی زیبایی را به ما می بخشد که ما از آن سیر نمی شویم. می توانید این گیاه را داخل گلدان قرار بدهید یا آن را روی یک تنه ی درخت قرار بدهید (همانطور که یک سرخس روی درخت رشد می کند).

 

گل سرخس لانه پرنده از گیاهان مقاومی است که به راحتی رشد می کند

 

گل مونسترا برگ انجیری :

این گیاه برجسته - که به آن گیاه پنیر سوئیس نیز می گویند - در پاناما به صورت وحشی رشد می کند و از خانواده گیاهان به نام araceae است. در لاتین ، araceae به معنی "غیر طبیعی" است. برگ مونسترا شبیه برگ های انجیر است. برگهای عظیم و سوراخ دار آنها در یک محیط جنگل می توانند تا دو فوت عرض داشته باشند. 

 

گل برگ انجیری نیاز به نور زیادی ندارد

 

گل برگ عبایی :

این گیاهان کم رشد با برگ های سبز را در مناطق کم نور و سایه دار خانه قرار بدهید. گل برگ عبایی از مقام ترین گیاهان آپارتمانی است. که دارای برگ های سبز است و زیبایی خاصی به منزل شما می دهد.

 

گل برگ عبایی از گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری می باشد

 

گل پرسیاوش :

گل پر سیاوش از گونه ی پرسرخسیان است. اجازه ندهید این گیاه ظریف ظاهر شما را فریب دهد: این گیاه فوق العاده مقاوم است و تمام آنچه که نیاز دارد خاک مرطوب است. هر چند روز یکبار بررسی کنید که آیا به آب نیاز دارد یا خیر.

 

از گلهای آپارتمانی مقاوم می توان به پرسیاوشیان اشاره کرد

 

گل موسی در گهواره :

گیاه موسی در گهواره، رشد و مراقبت از آن فوق العاده آسان است. هفته ای یک یا دو بار آبیاری کنید تا خاک آن مرطوب بماند. هر برگ را که با افزایش سن شروع به زرد و خشک شدن می کند، را جدا کنید. 

 

گل موسی در گهواره از گیاهان مقاوم به نور مستقیم آفتاب است

 

گل سرخس شاخ گوزن :

سرخس شاخ گوزن نه تنها در نور کم عملکرد خوبی دارد، بلکه در رطوبت نیز بسیار خوب عمل می کند. که آن را به یک گیاه مناسب برای حمام تبدیل می کند. لیزا موونوز ، طراح گیاهان داخلی از لیف و ژوئن  می گوید: "زندگی گیاهان در حمام شما گرما و اکسیژن تازه به فضاهایی می دهد که گاهی اوقات ممکن است استریل باشد."

 

سرخس های شاخ گوزنی را می توان داخل گلدان کاشت و یا روی دیوار آویزان کرد. مونوز می گوید: "آنها خیره کننده هستند و به تاکسیدرمی که به دیوار آویزان شده اند شباهت دارند - فقط این تاکسیدرمی یک گیاه سرسبز، سبز و تصفیه کننده هوا است." 

 

گل سرخس شاخ گوزن از گل های زیبا و مقاوم آپارتمانی است

 

گل پپرومیا قاشقی :

گل قاشقی بهترین شرایط نگهداری و رشد گل پپرومیا نور متوسط است. گل پپرومیا توانایی رشد در مکان های کم نور را دارند. فقط کمی کندتر رشد می کند.

 

گل پپرومیا در نور کم کمتر رشد می کند

 

آگلونما :

در اینجا یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی با نور کم وجود دارد. همچنین به عنوان گیاه همیشه سبز چینی شناخته می شود، نگهداری آن به قدری کم است که می تواند تا سه هفته بدون آب بماند. همچنین نیازی به کود ندارند و می تواند در نور لامپ های فلورسنت زنده بمانند. این گل از گل های سرسختی است که به سریع از بین نمی روند.

 

گل آگلونما در نور لامپ فلورسنت به خوبی رشد می کند

 

گل پیچک انگلیسی :

پیچک انگلیسی نه تنها در نور کم رشد می کند، بلکه یک گیاه تصفیه کننده هوا است که می تواند سموم را از هوا فیلتر کند. 

 

پیچک انگلیسی از گلهای آپارتمانی مقاوم و مناسب مکان های مرطوب است

 

گیاه عنکبوت یا گندمی :

این گیاه آبشار آفریقای جنوبی نه تنها طول زیادی می کشد، بلکه گل می دهد! اگر می بینید که از برگ های گیاه عنکبوت شکوفه های کوچک و سفید بیرون می آید تعجب نکنید. 

 

گل گندمی یا عنکبوتی از گل های آپارتمانی مقاوم است

 

فیلودندرون قلب - برگ :

گیاهان فیلودندرون برگ قلب را می توان در گلدان کاشت و یا آویزان کرد. در واقع، اگر حیوانات خانگی یا بچه های کوچکی دارید، قرار دادن آنها در سبدها و یا گلدان های آویز فکر خوبی است، زیرا این گل های زیبا سمی هستند. مراقبت از این گیاه خانگی آسان است: هفته ای یکبار آن را آبیاری کنید. اگر برگ ها قهوه ای می شوند، به این معنی است که گیاه می تواند آب بیشتری استفاده کند. اگر برگ ها زرد می شوند، به این معنی است که بیش از حد آبیاری می کنید.  

 

گل های فیلودندرون برگ قلب گل هایی که بسیار سریع رشد می کنند

 

گل آنتوریوم قرمز :

گل آنتوریوم در کل سال گل می دهند و هر شکوفه حدود شش هفته طول می کشد. گل های آن می توانند صورتی، سفید یا قرمز باشند. این گیاه هنگام آب دادن یک تا دو بار در هفته بهترین عملکرد را دارد. در صورت مشاهده تجمع گرد و غبار یا حشرات، برگ ها را با پارچه ای مرطوب پاک کنید. 

 

گل آنتوریوم از گلهای آپارتمانی مقاوم و بسیار زیبا است

 

کوکداما :

کوکداما، همچنین به عنوان "بونسای مرد فقیر" شناخته می شود، توپ های خزه ژاپنی هستند. موزوز می گوید: "كوكداما به شما این گزینه را می دهد كه برخی از گیاهان بدون گیاه را داشته باشید." آنها را از سقف در نور کم یا متوسط ​​آویزان کنید (با نور زیاد خشک می شوند). قبل از جابجایی مجدد آنها را هفته ای یک بار خیس کنید و در صورت لزوم غبارپاشی کنید. 

 

برای نگهداری از کوکداما به مکانی کم نور احتیاج دارید

 

ماریمو :

ماریمو نوع دیگری از توپ خزه است، اما این توپ ها برای زندگی در آب است. نور زیاد را دوست ندارند، بنابراین مطمئن شوید که گلدان ماریمو را در یک مکان سایه دار قرار دهید. 

 

ماریمو نیازی به نور ندارد این گل باید در آب قرار بگیرد

 

گل رکس بگونیا :

برگ های رنگارنگ گل رکس بگونیا می توانند تا نه اینچ طول و پنج اینچ عرض رشد کنند. آنها نور غیر مستقیم و همچنین رطوبت را دوست دارند. هر زمان که خاک در اثر لمس خشک شد، آبیاری کنید.

 

گل رکس بگونیا را در مکانی که نور مستقیم خورشید است قرار بدهید

 

گل لی لی صلح :

اسپاتی فیلوم یا گیاه صلح، هوا را تصفیه می کند، در طول سال شکوفا می شود و به توجه خاصی نیاز ندارد. در نور کم بسیار خوب عمل خواهد کرد، اما اگر در نور شدید و غیرمستقیم قرار بگیرد می تواند بیشتر گل بدهد. 

 

گل لی لی صلح از گل های مقاومی هستند که در هر شرایطی رشد می کند

 

ارکیده جواهر :

یکی دیگر از گیاهان سایه دوست که برای رشد برگ های خود به سایه نیاز دارد، ارکیده ی جواهر است، مراقبت از گل ارکیده جواهر به اندازه ارکیده حساس نیست. برگ های آن بنفش و راه راه است و دارای بافتی مخملی است. وقتی خاک خشک است آبیاری کنید. 

 

ارکیده ی جواهر از گل های مقاوم و سایه دوست است

 

 

دراسنا :

Dracaena در یونانی به معنی "اژدهای ماده" است. گیاه با نگهداری کم به دلیل رزین قرمز تشکیل شده در ساقه های گیاه، گفته می شود که شبیه خون اژدها است. گیاهان دراسنا از ماداگاسکار تگرگ می گیرند و کاملا در خانه در یک مکان نیمه سایه یا در نور فیلتر شده (به عنوان مثال، از طریق یک پرده محض) قرار دارند. قرار دادن این گیاهان در معرض تابش مستقیم آفتاب برای آنها مضر است: خورشید می تواند برگ های آنها را سوزاند!

 

گل دراسنا از گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری است

 

گیاه کالاته آ یا مار زنگی :

گیاهان مار زنگی که اغلب به طور خاص شاخ و برگ آنها رشد می کنند، ظاهراً جنگلی به نظر می رسند. گیاهان مار زنگی دارای برگ های نخی شکل، مبهم و دارای طرح های متنوع به رنگ های سبز تیره، سبز روشن و بنفش هستند. آنها رطوبت هوا را دوست دارند، بنابراین یک بطری آب در نزدیکی آن بگذارید و آن را غبارپاشی کنید و قبل از خشک شدن کامل خاک آن را آبیاری کنید. 

 

گل کالاته آ نیاز به نور کم و به غبار پاشی احتیاج دارد

 

گل فیتونیا (گیاه عصبی) :

ما کاملاً الگوهای پیچیده روی برگ های این گیاه آمریکای جنوبی را دوست داریم. آنها واقعاً گیاه را برجسته می کنند و الگوها می توانند به رنگ های قرمز، صورتی یا سفید ظاهر شوند. 

 

گل فیتونیا دارای رنگ های زیبایی است

 

بروملیادها Bromeliads :

بروملیادها (آناناسی) با برگ های براق، پهن و گل رز چرخان، کمی شبیه گل های غول پیکر هستند و در هر شکل و اندازه ای هستند. از آنجا که سیستم ریشه آنها بسیار ریز است، در واقع لازم نیست شما در خاک آن آبیاری کنید - در عوض، کمی حوضچه آب درست در فنجان مرکزی گیاه نگه دارید.

 

بروملیادها نسبت به نور کم مقاوم هستند

 

گل سينگینيوم پودوفیلوم :

لیست بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم را گردآوری می کنیم گل های سينگینيوم پودوفیلوم (همچنین به عنوان گیاه همیشه سبز آمریکایی شناخته می شود). می توانید آن را گلدان کنید، آویزان کنید و یا حتی در امتداد یک داربست یا ستون آن را بپیچانید تا رشد کنند. 

 

گل سينگینيوم پودوفیلوم از گیاهان مقاوم به نور کم هستند که بسیار رشد می کنند

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------