راهکارهایی برای اینکه یک مادر شاد و پر انرژی باشیممادران شاد,راهکارهایی برای شاد بودن زنان,مادر شاددوست شدن و محبت کردن به اطرافیان باعث خوب شدن حال شما می شود

 

چگونه یک مادر شاد  و پر انرژی باشیم؟
قطعا هر بچه ای دوست داره مادر شاد و سرزنده ای داشته باشه و همینطور خود مادر با سرزنده بودن زندگی بهتر و با کیفیتی رو تجربه میکنه. خانواده با مادر پر انرژی ثمره ی بهتر و مفید تری داره و کودکان سالم و پویایی به جامعه تحویل میده و قطعا آینده ی بهتری در انتظار این کودکانه چرا که با روحیه بهتری پرورش پیدا میکنن و شخصیت سالمتری خواهند داشت. در ادامه عادتهای مناسب برای اینکه یک مادر شاد باشید رو در اختیارتون میذارم.


برای نگهداری از کودکتون از دیگران کمک بگیرید
مادران شاداب نمیترسند از خانواده و دوستان کمک بگیرند. و ازشون با گفتن کلمه ی ” لطفا” درخواست کنند تا کودکشون رو برای مدت کوتاهی نگه دارند تا به همراه همسرشون به تفریح برند. رفتن به سینما یا رستوران برای صرف شام برای سه یا چهار ساعت زمان زیادی نیست اما میتونه شما رو برای یک هفته شارژ کنه و در طول هفته مادر شادابی باشید.


پیاده روی روزانه یادتون نره
شاید خونتون کوچیکه، شاید شرایط زندگیتون خوب نیست و نمیتونید اونطور که دلتون میخواد از زندگی لذت ببرید و انرژی کسب کنید، اما یادتون نره شما یه منبع انرژی به نام خورشید و هوای تازه دارید. رفتن به یه پارک کوچیک و نشستن زیر نور خورشید میتونه حالتون رو خوب کنه. اگه به پارک میرید افراد شاداب رو شناسایی کنید و باهاشون حتی برای مدت کوتاهی هم صحبت بشید، این کارا میتونه شما رو شاداب نگه داره.


بازیهای سرگرم کننده با کودکان
برای لذت بردن از زندگی حتما لازم نیست مقدار زیادی پول و زمان هزینه کنید بهتون خوش بگذره، کافیه که در هفته دو روز موقع غروب آفتاب کنار کودکتون بشینید و باهاش قلعه شنی درست کنید و یا خاک بازی کنید و یا گل بکارید و به باغچه برسید.


چطور بعد از بارداری به هیکل قبلی برگردیم؟
اکثر افراد در دوران بارداری دچار اضافه وزن میشن و بعد از زایمان تمایل دارن اون وزن رو کم کنن.
با گذر زمان خطوط و چروک هایی روی صورت پیدا میشند. بهتره که به اندازه نه بیش از حد به پوست و موهاتون رسیدگی کنید زیبا باشید و لبخند بزنید با اینکار علاوه بر اینکه بچه ها به داشتن مادری شاد و با نشاط افتخار میکنند، همسرتون هم دوست داره کنار شما باشه و از نشاط شما و خانواده لذت میبره.


با همسایه ها دوست باشید یا یک دوست صمیمی داشته باشید
دوست شدن و محبت کردن به اطرافیان باعث خوب شدن حال شما می شود. دعوت یک همسایه برای صرف عصرانه به خونتون میتونه یکی از چیزایی باشه که حالتونو خوب میکنه و بهتون شادابی میده. معمولا مادران بسیار شاد یک هم صحبت و دوست صمیمی دارن که گاهی با او درد و دل کنن و یا در بحران های زندگی یا شخصی همراه و کمکشون باشند.

 

برنامه ای برای خواب کافی داشته باشید
شاید کم خوابی در سنین جوانی یک حُسن به نظر بیاد اما اگه شادی و نشاط شما نسبت به قبل کمتر شده و کسل هستید، سعی کنید یه روال خاص داشته باشید تا تعادل روحی پیدا کنید و کم کم نشاط به زندگیتون اضافه بشه. مسئله ای که وجود داره و باید اصل قراربگیره طراوت خانواده است.

 

راهکارهایی برای شاد بودن زنان,مادران شاد,پیاده رویورزش کردن به شما کمک می کند تا همیشه شاد و پر انرژی باشید

 

با ورزش میتونید یک مادر شاد و پرانرژی باشید
وقتی مادری شاد و پرانرژی رو میبینید شاید به ذهنتون خطور کنه که حتما زندگی خوبی داره و یا اگه مشکلات داره تحت درمان روانپزشکه و داروهای نشاط آور مصرف میکنه، اما خیلیها اینطور نیستند. خیلی از مادران برای مقابله با مشکلات، نیازی به دارو ندارن و از ورزش که مادر سلامتیست بهره میبرند. شما هم میتونید در منزل به همراه کودکتون ورزش کنید و علاوه بر سلامتی نشاط رو هم به کودکتون هدیه بدید.


چشم و هم چشمی ممنوع
مادران شاد هیچ وقت در مسائل مادی مقایسه و رقابت نمیکنند، نه ماشین نه خونه نه بچه ها و به هیچ چیز جدید و عجیب حسادت نمیکنند. تنها چیزی که براشون مهمه شادی و صمیمیت و نشاط خانوادست که بهترین ثروته.


کارهای غیر معمول بکنید
مادران شاد گاهی برای خودشون هدیه یا گل میخرن و گاهی همسرشون رو به شام دعوت میکنند و یا شرایط رو برای سورپرایز کردن همسر فراهم میکنند تا تفریح دو نفره ای داشته باشند.


این نیز بگذرد
برای شاد بودن داشتن دل خالی از کینه و اندوه لازمه. برای آرامش خودتون باید ببخشید و بدیها رو فراموش کنید. گاهی مشکلات و سختیها شما رو نارحت میکنه در این هنگام به چند سال آینده زمانی که این مشکلات به طور کامل رفع شده فکر کنید و با این نگاه که این مسئله هم میگذره به خودتون دلداری بدید و خوبیهای زندگی رو به یاد بیارید.

 

منبع:2nafare.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------