طرز تهیه انواع غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینیغذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی،غذا با سیب زمینی و گوشت چرخ کرده،غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ و سیب زمینی

غذای ساده برای ناهار با سیب زمینی

 

انواع غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا و سیب زمینی

یکی از مواد غذایی پرطرفدار سیب زمینی است. در این مقاله بیتوته می خواهیم شما را با انواع غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی را آموزش داده ایم. این غذاها بسیار سریع تهیه می شوند.

انواع غذا با سیب زمینی و گوشت چرخ کرده:

 

طرز تهیه سوفله سیب زمینی و گوشت چرخ کرده :

مواد لازم برای سوفله سیب زمینی و گوشت برای 4 نفر :

 سیب زمینی بزرگ 4 عدد 
 گوشت چرخ کرده  200 گرم
 قارچ 4 عدد 
 پنیر پیتزا 170 گرم 
 پیاز بزرگ  1 عدد
 رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری 
 سیر 1 حبه 
 نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم 

 

طرز تهیه سوفله سیب زمینی و گوشت :

ابتدا سیب زمینی را با آب و کمی نمک، آبپز کنید. سپس پیاز را خلالی خرد کنید و کمی تفت بدهید، سپس سیر را رنده کرده و با گوشت چرخ کرده سرخ کنید. نمک و زردچوبه و فلفل را به آن اضافه کنید و کمی تفت بدهید. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و هم بزنید. قارچ ها را حلقه ای خرد کنید و به آن ها اضافه کنید و هم بزنید اجازه بدهید تا همه ی مواد با هم خوب بپزند.

 

فر را روشن کنید و آن را در دمای 180 درجه قرار بدهید. سپس سیب زمینی های آبپز را پوست بگیرید و آن ها را حلقه حلقه خرد کنید. دقت کنید حلقه های سیب زمینی نه خیلی باریک و نه خیلی ضخیم باشند. ظرف مورد نظر مناسب فر، را انتخاب کنید. کف و دیواره های ظرف را با کمی روغن چرب کنید. سپس سیب زمینی های حلقه ای را کف آن بچینید، سپس از مواد گوشتی روی آن بریزید و بعد پنیر پیتزا بریزید و بعد این لایه ها را ادامه بدهید تا تمام شوند. در پایان روی آن پنیر پیتزا بریزید.

 

ظرف را به مدت 10-15 دقیقه  داخل فر با دمای 180 درجه قرار بدهید. سپس گریل روی فر را روشن کنید تا پنیرها طلایی شوند.

 

غذا با سیب زمینی و گوشت چرخ کرده, غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ و سیب زمینی, غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و پنیر پیتزا

طرز تهیه سوفله سیب زمینی و گوشت

 

سیب زمینی گوشت چرخ کرده:

ساده ترین غذایی که می توانید با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی درست کنید؛ این است. این غذا را می توانید به صورت سرخ کرده و یا سیب نشده تهیه کرد. می توان با رب گوجه یا بدن آن تهیه کرد. با رب گوجه آب دار تر می شود.

 

ابتدا سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به صورت نگینی ریز خرد کنید و بشویید. دقت کنید یک اندازه خرد کنید تا به صورت یکنواخت پخته شوند. سپس پیاز را نگینی خرد کنید و داخل روغن تفت بدهید. گوشت چرخ کرده ها را به آن اضافه کنید. و تفت بدهید. در این مرحله سیب زمینی ها را اضافه کنید و نمک و زردچوبه و فلفل را به آن اضافه کنید و تفت بدهید. مقداری رب گوجه فرنگی را با آب مخلوط کنید و به آن اضافه کنید. سپس درب تابه را ببندید و اجازه بدهید تمام مواد به خوبی بپزند و آب آن تمام شود.

 

برای تهیه ی آن به صورت سرخ کرده ابتدا سیب زمینی ها نگینی خرد کنید و بعد از شستن مقداری نمک و زردچوبه به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس آن ها را داخل تابه ای سرخ کنید و بعد آن ها را خارج کنید. پیاز را ریز خرد کنید و داخل همان روغن تابه تفت بدهید. گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و ادویه های مورد نظر را به آن اضافه کنید. اگر می خواهید رب به آن اضافه کنید سیب زمینی ها را کمتر سرخ کنید و به آن اضافه کنید و مقداری رب را با آب مخلوط کنید و به آن ها اضافه کنید. درب تابه را بگذارید تا سس به خورد همه ی مواد برود.

 

اگر تمایل ندارید به آن رب اضافه کنید. بعد از تفت دادن گوشت ها خیلی کم به آن آب جوش اضافه کنید و اجازه بدهید تا گوشت ها کاملا بپزند و آب آن کشیده شود و بعد از آن می توانید گوشت ها را کمی سرخ کنید.

 

غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و پنیر پیتزا،غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا،غذا بدون گوشت با سیب زمینی

گوشت چرخ کرده با سیب زمینی

 

طرز تهیه پای سیب زمینی با گوشت چرخ کرده :

غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و پنیر پیتزا، سیب زمینی ها را بپزید و رنده کنید، تخم مرغ، کره، شیر، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. باید به صورت پوره در بیاید. مایه ی وسط پای گوشت را آماده کنید. پیاز را ریز خرد کنید و با مقداری روغن تفت بدهید. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید. مواد داخل آن را می توانید به سلیقه ی خودتان و رسپی های مختلف تغییر بدهید. فلفل دلمه ای، نخود فرنگی، قارچ و ... را به آن اضافه کنید.

 

در صورت تمایل مقداری رب گوجه فرنگی به آن اضافه کنید و تفت بدهید. قالب پای یا تارت یا کمربندی را چرب کنید و یک لایه از نیمی از مواد سیب زمینی را کف و به دیواره های قالب بزنید و روی آن پنیر پیتزا بریزید و از مواد گوشتی وسط آن بریزید و با قاشق صاف کنید. روی آن را با مواد سیب زمینی بپوشانید و آن را صاف کنید. روی آن کمی پنیر پیتزا بریزید.

 

فر را از قبل گرم کنید و آن را حدود 25 دقیقه در فر با دمای 180 درجه قرار بدهید تا بپزد. زمان پخت بستگی به فر شما دارد. در پایان گریل رو را روشن کنید تا پنیرهای روی آن طلایی شوند. در پایان اجازه بدهید کمی خنک شوند و از قالب خارج کنید.

 

انواع غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا،غذای ساده برای ناهار با سیب زمینی،گوشت چرخ کرده با سیب زمینی

طرز تهیه ی پای سیب زمینی با گوشت چرخ کرده

 

کوکو سیب زمینی شکم پر :

برای تهیه ی این کوکو، ابتدا سیب زمینی را آبپز کنید و بعد آن را رنده کنید، سپس تخم مرغ، نمک و فلفل و زردچوبه و تخم مرغ به آن اضافه کنید. و خوب مخلوط کنید. از تخم مرغ زیاد استفاده نکنید سفتی مواد باید به گونه ای باشد که در دست به راحتی آن را فرم بدهید. آن را کنار بگذارید. یک پیاز را نگینی خرد کنید و داخل روغن تفت بدهید.

 

گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و تفت بدهید. مقدار خیلی کم رب گوجه فرنگی و گشنیز خرد شده به آن اضافه کنید و تفت بدهید. اجازه بدهید مواد خوب بپزند. سپس از مواد سیب زمینی بردارید و داخل دست فرم بدهید و آن را باز کنید از مواد گوشتی یک قاشق وسط سیب زمینی بگذارید و لبه های آن را برگردانید و به هم بچسبانید. باید به صورتی باشد که گوشت های وسط آن پیدا نباشد. سپس آن را صاف کنید و داخل روغن سرخ کنید.

 

غذا با سیب زمینی و گوشت چرخ کرده،غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ و سیب زمینی،غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و پنیر پیتزا

طرز تهیه کوکو سیب زمینی شکم پر

 

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پیتزایی :

ابتدا سیب زمینی ها را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید و با مقداری آب داخل قابلمه بپزید. بعد از پخت آن ها را داخل سبدی آبکش کنید و کنار بگذارید. سپس هویج ها را بپزید و نگینی خرد کنید. و داخل سبد بریزید و اجازه بدهید آب آن ها کشید شوند. نخود فرنگی و ذرت را نیز بپزید و سپس آبکشی کنید. تا آب آنها کاملا کشیده شوند و خشک شوند.

 

قارچ و فلفل دلمه ای را نیز نگینی خرد کنید. داخل کاسه ای تخم مرغ ها را بشکنید و با چنگال خوب هم بزنید. تا یکدست شوند و از لختگی خارج شوند. به تخم مرغ ها آرد و ادویه و نمک اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا تمام مواد یکدست شوند. مقداری پنیر پیتزا به تخم مرغ ها اضافه کنید، مواد کوکو را نیز به آن اضافه کنید و به آرامی با هم مخلوط کنید تا همه ی مواد یکدست مزه دار شوند.

 

داخل تابه ای نچسب مقدار کمی روغن بریزید. روغن نباید زیاد باشد وگرنه کوکو وا می رود. مواد کوکو را داخل تابه بریزید و آن را به آرامی صاف کنید. ابتدا حرارت را زیاد کنید تا تخم مرغ ها سریع بسته شوند. سپس شعله را کم کنید و درب تابه را ببندید تا کوکو مغز پخت شود.

 

زمانی که یک طرف کوکو طلایی شد آن را برش بزنید و برگردانید. این کوکو را می توانید داخل سینی فر در دمای 180 درجه سانتیگراد نیز بپزید و بعد گریل رو را روشن کنید.

 

غذا بدون گوشت با سیب زمینی،انواع غذا با سیب زمینی،انواع غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا

طرز تهیه کوکو سیب زمینی پیتزایی

 

طرز تهیه کله گنجشکی :

کله گنجشکی یکی از غذا با گوشت چرخ کرده می باشد که یک غذای سالم و مقوی است  ابتدا یک عدد پیاز را داخل گوشت چرخ کرده رنده کنید و نمک و زردچوبه و فلفل به آن اضافه کنید و ورز بدهید و به صورت قلقلی های کوچک در آورید و کنار بگذارید. یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید و با مقداری روغن تفت بدهید و مقداری رب گوجه فرنگی به آن اضافه کنید. نمک و فلفل و زردچوبه به آن اضافه کنید و تفت بدهید. مقداری آب جوش به آن اضافه کنید. سیب زمینی ها را پوست بگیرید و نگینی تقریبا درشت خرد کنید و به آن بیافزایید و بعد از آن گوشت های قلقلی را به آن اضافه کنید اجازه بدهید تمام مواد خوب بپزند و به خورد هم بروند. این غذا مقداری آبدار است.

 

غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی،غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ و سیب زمینی،غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا

کله گنجشکی غذای ساده برای ناهار با سیب زمینی

 

طرز تهیه گراتن سیب زمینی :

گراتن سیب زمینی، غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ و سیب زمینی، ابتدا سیب زمینی ها را آب پز کنید و بعد پوست آن ها را بگیرید و رنده کنید. مقداری نمک، فلفل، آویشن و کره ی ذوب شده به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و کنار بگذارید. سپس پیاز را نگینی خرد کنید و با روغن تفت بدهید. گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و تفت بدهید. فلفل دلمه ای را به آن اضافه کنید و تفت بدهید. نمک و فلفل و زردچوبه و آویشن را به آن اضافه کنید. رب گوجه را به آن اضافه کنید. و تفت بدهید. مقداری آب به آن اضافه کنید. اجازه بدهید آب آن کشیده شود.

 

تابه ای را چرخ کنید. سیب زمینی ها را داخل قالب مورد نظر بریزید و صاف کنید و روی آن مواد گوشتی بریزید و مقداری ذرت و پنیر پیتزا روی آن ها بپاشید و در پایان می توانید روی آن را با گوجه های حلقه شده تزیین کنید.

 

گوشت چرخ کرده با سیب زمینی,انواع غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا,غذا بدون گوشت با سیب زمینی

گراتن سیب زمینی غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------