ماده مخدر دی ام تی (dmt) چیست و چه تاثیراتی بر بدن دارد؟عوارض  دی ام تی, دی متیل تریپتامین چیست, روش های مصرف DMT

خیلی از جانوران و برخی از گیاهان دی ام تی را به صورت طبیعی در ترکیب خود دارند

 

همه چیز درباره ماده مخدر دی ام تی

دی ام تی یک نمونه از مواد توهم زا و روان گردان پر قدرت می باشد که نشانه های متفاوتی را به همراه خود دارد . اگر چه این ماده در روان فرد بسیار تاثیر گذار است اما می توان با روش های مختلف آن را ترک کرد . برای شناخت بیشتر این ماده ، تاثیرات و تشخیص وجود آن مطالب را دنبال کنید .

توضیحات تکمیلی در زمینه DMT

دی متیل تریپتامین که به نام دم ام تی DMT شهرت یافته است یک ماده توهم‌ زا و روان ‌گردان است که به شدت تاثیر گذار می باشد ، به گونه ای که با عنوان قوی ‌ترین ماده توهم ‌زا جهان نامیده شده است . این ماده از هزاران سال پیش وجود داشته است و از همان زمان به مصرف بومی های آمازون در آمده است‌. 

 

دی ام تی, دی ام تی مخدر, ماده مخدر دی ام تی

دی ام تی با روش های مصرف مختلف از زمان بومی های آمازون وجود دارد

 

این ماده توهم زا را خیلی از جانوران و برخی از گیاهان به صورت طبیعی در ترکیب خود دارند ، ساختار فرمولی DMT بسیار شبیه به فرمول مولکولی LSD است ، البته می توان این گونه بیان کرد که دی ‌ام تی به اندازه مواد توهم‌ زا دیگر مانند LSD شناخته شده نیست . مصرف این ماده به دلیل مقدار تاثیر گذاری میان جوانان روند افزایش را به نمودار خود گرفته است .

یک نظریه در زمینه DMT شرح می دهد که این ماده در بدن هر موجود زنده ‌ای حتی در بدن انسان هم وجود دارد اما در زمان مرگ ترشح خود را در بدن شروع می کند.

 

در مورد آمار اعتیاد به این ماده می توان گفت که اغلب نوجوان ها و جوان های جهت کنجکاوی و تجربه لذت این ماده آن را مصرف می کنند و پی از گذشت مدتی از نظر روحی به این ماده وابسته می شوند . 

 

این ماده همچون سایر مواد توهم زا به چندین نام متنوع شناخته می شود . در بعضی از کشور های که مصرف کنندگان این ماده زیاد می باشند ، برای مثال در  آمریکا ، فرانسه و آلمان به نام دیمیتری شهرت یافته است ، که این لقب از نام شیمایی این ماده و همان دی متیل تریپتامین الهام برداری شده است.

 

دی ام تی, دی ام تی مخدر, ماده مخدر دی ام تی

فرمول شیمایی ماده مخدر دی ام تی یا dmt

 

از آن جا که بعضی ها فکر می کنند که این ماده ترشح خود را پس از مرگ در بدن شروع می کنند به آن نام مولکول روح را نسبت داده اند .

ظاهر ماده دی ام تی بیشتر به دانه ‌های برف شبیه است . این دانه ها هر مقدار که چون دانه‌ های برف رنگ سفید تری داشته باشند یعنی ماده قوی‌ تر هستند و درصد خالص بودن آن نیز بیشتر می باشد. نوع خالص این ماده به دشواری پیدا می شود زیرا به دست آوردن و تهیه  آن سختی هایی دارد ، اکثر مواردی که در خیابان ها جا به جا می شوند شبیه به بلور ها یا پودر های زرد رنگ هستند .

 

روش های مصرف DMT

استعمال و مصرف این ماده به روش‌ های متنوعی همچون : تزریق، کشیدن و  خوردن چای آیاهوآسکا دیده می شود .

 

- تزریق DMT :

 

مخدر dmt, dmt چیست, تاثیرات مصرف DMT

روش های مختلفی از جمله تزریق برای مصرف دی ام تی وجود دارد

 

 در روش تزریق فرد مصرف کننده به سرعت زیادی از این ماده تاثیر دریافت می کند و نزدیک به ۵ تا ۸ دقیقه دچار توهم شدید می ‌شود . بعد از گذشت زمانی نا مشخص شدت توهم فرد کاهش پیدا می کند و در این حالت باید تلاش ‌کند تا واقعیت را در یابد.

 

- کشیدن DMT : 

در روش کشیدن یا همان دود کردن وابسته به مقدار مورد مصرف قرار گرفته ، تاثیر این ماده متغیر می باشد . با یک واحد مصرف فرد نزدیک به ۵ دقیقه با تو هم شدیدی درگیر می‌شود ، با مقدار مصرف بیشتر فرد به توهم نمایشی ، شنیداری و حسی دچار می شود و با وفزایش یافتن بیشتر دوز مصرف حتی حس  ترس و اضطراب شدید هم به سراغ مصرف کنندگان می رود . با اینکه توهم های ناشی از DMT نزدیک به ۱۰ دقیقه بیشتر دوام نمی آورند  اما به گونه ای است که مصرف کننده این بازه زمانی را حدود به یک سال حس می کند.

 

- نوشیدن DMT :

 

عوارض  دی ام تی, دی متیل تریپتامین چیست, dmt چیست

از دی ام تی می توان در نوشیدنی ها استفاده کرد

 

اگر مصرف DMT به روش نوشیدن چای آیاهوآسکا صورت گیرد ، چندی زمان تلف می شود تا دی ام تی اثر های ناشی از خود را نشان دهد ، اما در مقابل آن تاثیرات آن در بازه ی زمانی طولانی تر پا برجا می ماند.

 

تاثیرات مصرف DMT

تاثیرات پدید آمده از استعمال دی ام تی به دو مورد طبقه بندی می شود : 

 

• تاثیرات کوتاه مدت DMT  :

از ماده دی ام تی در حالت تاثیر گیری کوتاه مدت به عنوان یک جایگزین  برای LSD مصرف می ‌کنند ، چرا که فرد همان حالت ها را تجربه می کند با این تفاوت که تاثیرات آن متعلق به بازه زمانی کوتاه تری می باشد . در این شرایط دی ام تی بین ۳۰ الی ۴۰ دقیقه تاثیر دارد اما مصرف ماده ال اس دی تا چند ساعت دوام می آورد و فرد را به تاثیرات خود دچار می کند . نکته ی حائز اهمیت دیگر این می باشد که دی ام تی با سرعت بیشتری بر فرد مصرف کننده اثر می ‌گذارد.

 

- حالت ها و تاثیرات کوتاه در مصرف دی ام تی :

 

عوارض  دی ام تی, دی متیل تریپتامین چیست, روش های مصرف DMT

دی ام تی یک ماده مخدر توهم زا است و تاثیراتی مانند موارد زیر دارد

 

- گشاد شدن مردمک چشم

- افزایش ضربان قلب

- افزایش فشار خون

- توهم نمایشی و شنیداری

- در مواردی حالت تجربه خارج شدن از جسم

- سرگیجه

- اختلال و نا منظمی در دریافتن زمان و مکان

 احساس لذت زیاد

 دیدن پرتو های نوری درخشان و شدید

 به وجود آمدن مشکل در زمینه برقراری هماهنگی بدن

حالت تهوع و استفراغ در استعمال خوراکی 

 دچار شدن به حالت اکتشاف و شهود ، شرایطی چون تصور خود در کنار بیگانه ها یا ماورایی ها به فرد دست می دهد ، در مواردی هم مصرف کننده خود را در کنار روحانی ها و افراد مقدس می بیند یا به توهم های عرفانی درگیر می‌شود.

 

• تاثیرات بلند مدت مصرف دی ام تی :

در زمینه درگیر شدن مصرف کننده به تاثیرات بلند مدت دی ام تی ، حائز اهمیت  ترین تاثیر پیامد های روحی و روانی این ماده است. امکان دارد روان ‌پریشی و رخ دادن فلش بک های متوالی در این افراد حتی بدون علت به خصوصی رخ دهد .

روان‌ پریشی یکی از عوارض اعتیاد و مصرف زیاد مواد توهم زا کلاسیک مانند دی‌ام تی می باشد ، شایع ترین نشانه های این حالت عبارتند از :

- اختلال های رفتاری

- درگیر و نامنظم شدن افکار فرد

- پارا نویایی شدن رفتار و افکار 

- مشکل در بینایی

- اشکال ثابت در درک

 و حتی بروز نشانه های شناخته شده ای که در رخ دادن مشکل های مغزی مانند سکته یا تومور مغزی تاثیر گذار است.

  

مدت زمان ماندگاری دی ام تی در بدن

هر ماده توهم زایی روند اختصاصی خود را دارد و با انجام آزمایش‌ های متنوع می توان از مصرف یا عدم استعمال آن ها اطمینان حاصل کرد . دی ام تی روند پر سرعتی دارد، اما باز هم انجام آزمایش ‌های مختلف مصرف آن را نشان می دهد. 

 

در آزمایش ادرار مشخص می شود که در طی ۲۴ ساعت طی شده فرد از ماده استفاده کرده است یا خیر ، زیرا در این روش ماده توهم زا به وسیله کلیه ها به خارج بروز پیدا می کنند .در آزمایش دهانی یا بزاق حضور دی ام تی را ۱ الی ۵ روز پس از مصرف می توان تشخیص داد . در آزمایش مو ، حتی اگر فردی تنها یک مرتبه این ماده را مصرف کرده باشد  تا ۹۰ روز پس از استعمال متوجه این اتفاق می شوند. از آن جا که دی ام تی با سرعت و روند زیادی از بدن خارج می‌شود به نظر می‌رسد که نتوان مصرف آن را با آزمایش خون متوجه شد.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------