7 عادت خواب که می تواند به ما در کاهش وزن کمک کند 

در طول شب بدن شما بین 300 تا 400 کالری می سوزاند ! این تقریباً برابر با مقدار انرژی شما در مدت زمان یک ساعت است. کارشناسان ادعا می کنند خواب با کیفیت می تواند درست مانند تمرینات بدنی در کاهش وزن نقش داشته باشد. اگر می خواهید آن را عملی کنید ، مهم است که عادت های خاصی رعایت کنید که می تواند متابولیسم شما را در خواب تقویت کند.

 

در بیتوته ما کنجکاو شدیم تا بدانیم این عادات چیست. در اینجا نکاتی وجود دارد که اگر می خواهید با کمترین تلاش وزن خود را کاهش دهید ، ممکن است مفید باشد.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

محیط خنک تر سلولهای چربی بژ که وظیفه حرارت دادن را بر عهده دارند فعال می کند

 

1. دمای اتاق را خنک کنید:

متخصصان توصیه می کنند دمای اتاق خواب را در حدود 18 درجه سانتیگراد (64.4 درجه فارنهایت) در شب نگه دارید تا سوخت و ساز بدن شما تقویت شود. مطالعات نشان داده اند که محیط خنک تر سلولهای چربی بژ ، که وظیفه حرارت دادن را بر عهده دارند ، فعال می کند. وقتی در یک اتاق سرد می خوابید یا برهنه می خوابید ، بدن شما برای حفظ گرما شروع به سوزاندن انرژی بیشتری می کند. به همین دلیل است که شما ممکن است صبح خود را لاغرتر ببینید.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

 برای جلوگیری از مصرف غیرضروری قند ، به دنبال آب میوه های تازه بروید

 

2. مقداری آب انگور بنوشید:

آب انگور به لطف ماده خاصی به نام رسوراترول به سوزاندن کالری کمک می کند. این چربی سفید بد را به چربی بژ تبدیل می کند. هنگام خواب ، بدن از چربی بژ برای گرم نگه داشتن شما استفاده می کند. بنابراین ،نوشیدن یک فنجان آب انگور قبل از رفتن به رختخواب ، شما را مجبور می کند به جای ذخیره آن ، از چربی اضافی خلاص شوید. برای جلوگیری از مصرف غیرضروری قند ، به دنبال آب میوه های تازه بروید.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

هر شب در ساعت مشخص به رختخواب بروید و ساعت مشخصی بیدار شوید

 

3. ساعت خواب و بیدار شدن را تنظیم کنید:

به گفته محققان، برنامه خواب تنظیم نشده با افزایش وزن بیش از حد مرتبط است. به طور معمول این هورمون ملاتونین است که به ما می گوید چه موقع به رختخواب برویم. همچنین به فعال شدن سلولهای چربی بژ که به سوزاندن کالری کمک می کنند نیز کمک می کند.

اگر رژیم شما متناقض است ، شما در تولید ملاتونین دخالت می کنید و خود را از خواب با کیفیت محروم می کنید. در نتیجه ، شما ممکن است صبح احساس خستگی کنید و از تنقلات با کالری بالا برای تقویت انرژی خود میل کنید. اگر می خواهید از این امر جلوگیری کنید ، هر شب در ساعت مشخص به رختخواب بروید و ساعت مشخصی بیدار شوید.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

سعی کنید قبل از خواب به مدت 2 ساعت از وسایل الکترونیکی خودداری کنید

 

4. وسایل الکترونیک خود را در شب کنار بگذارید:

ساعت خواب ناپایدار تنها چیزی نیست که تولید ملاتونین را مختل می کند. نور زیاد وسایل ما دلیل دیگری است که نمی توانیم به درستی بخوابیم. ثابت شده است که نور آبی تلفن های هوشمند ما تولید ملاتونین را به تأخیر می اندازد. بنابراین ، خوابیدن بیشتر طول می کشد و از خواب دیر بیدار می شوید.

سعی کنید قبل از خواب به مدت 2 ساعت از وسایل الکترونیکی خودداری کنید و صفحه های آنها را در حالت شب قرار دهید. گوشی را با کتاب جایگزین کنید.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

پروتئین سرعت متابولیسم شما را افزایش داده و به رشد عضلات کمک می کنند

 

5- یک میان وعده پروتئین بخورید:

به دنبال غذاهایی که سرشار از پروتئین هستند، مانند ماست یونانی ، پنیر کم چرب ، بوقلمون یا کره بادام زمینی باشید. آنها سرعت متابولیسم شما را افزایش داده و به رشد عضلات کمک می کنند.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

شنا یا وزنه برداری ممکن است بهترین راه حل در اواخر شب باشد

 

6. ورزش انجام دهید:

ورزش بدنی بهترین راه برای از بین بردن استرس و تقویت متابولیسم قبل از خواب است. تمرینات هوازی اثبات شده اند ، اما تمرین مقاومت همان چیزی است که به شما در سوزاندن چربی کمک می کند.

شنا یا وزنه برداری ممکن است بهترین راه حل در اواخر شب باشد. آنها شما را بیش از حد خسته نمی کنند اما در عین حال سوزاندن کالری را تحریک می کنند، که حتی بعد از خوابیدن شما دوام می آورد.

 

 رژیم کاهش وزن سریع, بهترین روش کاهش وزن

 بابونه هضم را بهبود می بخشد و اعصاب شما را آرام می کند

 

7. چای گیاهی بنوشید:

انواع خاصی از چای می تواند به شما در کاهش وزن در شب کمک کند. ما در مورد چایهای رژیمی مشکوک صحبت نمی کنیم ، که به شما نتایج جادویی را در یک شب می دهد. چای های گیاهی طبیعی در واقع می توانند سلامتی شما را از طرق مختلف بهبود بخشند. دارچین با التهاب مبارزه می کند و از نفخ صبح جلوگیری می کند. نعناع باعث کاهش اشتها می شود و به شما کمک می کند تا از مصرف میان وعده جلوگیری کنید و بابونه هضم را بهبود می بخشد و اعصاب شما را آرام می کند.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------