اگردر نوروز امسال به چین سفر کردید از این مکان ها دیدن کنیدچین،جاذبه های گردشگری چین جاذبه‌های گردشگری چین

 

 زمانی که اغلب مردم به چین سفر می کنند، فقط می خواهند دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه در پکن را ببینند، در تفرجگاه باند در شانگهای قدم بزنند یا از لشکر سفالین در شی‌آن دیدن کنند. شاید بازدیدی هم از گوانگژو داشته باشند یا سوار کشتی های تفریحی رود یانگ تسه شوند. ولی نقاط دیدنی بسیار بیشتری در چین علاوه بر این مکان های معروف وجود دارد.
 
جاذبه های گردشگری زیبای فراوانی در چین وجود دارد، از مکان های باستانی گرفته تا جنگل ها و معبدها و شالیزارهای برنجی که به نظر می رسد توسط هنرمندان طراحی شده اند، و کوه های مقدس و آبشارهای شگفت انگیز.
 
اشتیاق برای اکتشاف مکان های کمتر شناخته شده که در آن تعداد گردشگران چینی بیشتر از توریست های خارجی است، فقط محدود به کوله پشت گردها نیست. هر مسافری با دیکشنری مسافرتی و مقداری شکیبایی نیز می تواند از تمام این مکان ها دیدن کند.

در ادامه، 30 تا از برترین جاذبه های گردشگری چین را معرفی می کنیم.

دیوارهای شهر شی‌آن (Xi'an City Walls)
صدها سال قبل، چینی ها دیوارهایی بزرگ در اطراف شهرهای خود می ساختند تا از هجوم متجاوزان دفاع کنند. شی‌آن نیز از این قضیه مستثنی نبود. دیوار این شهر هنوز هم باقی مانده، و به عنوان یکی از سالم ترین دیوارهای قدیمی در چین به شمار می رود. این دیوار 12 متر ارتفاع و حدود 15 متر عرض در پایین دارد، که در بالا به 12 متر باریک می شود. راه رفتن روی این دیوار یکی از کارهایی است که بازدیدکنندگان این شهر باستانی چین حتماً باید انجام دهند.

  گردشگری چین

«دیوارهای شهر شی‌آن» یکی از جاذبه های دیدنی چین می باشد که راه رفتن روی آن لذت بخش است

 
 غار رید فلوت (Reed Flute Cave)
غار رید فلوت که به عنوان «قصر هنرهای طبیعی» شناخته می شود در شمال غربی شهر گویلین در جنوب چین قرار دارد. بر اساس افسانه ای، غار رید فلوت (به معنای فلوت نی) اسم خود را از آنجا گرفت که مردم باور داشتند که از نی های در دهانه غار می توان ساز فلوت ساخت. این غار آهکی استالاکتیت ها، استالاگمیت ها، ستون های سنگی، پرندگان، گیاهان و حیواناتی در شکل ها و رنگ های شگفت انگیز ارائه می دهد.   گردشگری چین

«غار رید فلوت» در شمال غربی شهر گویلین در جنوب چین قرار دارد

 
سه پاگودا (Three Pagodas)
سه پاگودا در حدود 1.5 کیلومتری شمال غربی شهر باستانی دالی در جنوب چین قرار دارند، و یکی از بهترین سازه های بودایی در چین هستند که در طول زمان در مقابل چندین فاجعه انسانی و طبیعی سالم باقی مانده اند. پاگوندای میانی که بین سال های 824 تا 840 میلادی به وسیله پادشاه کوان فنگیو ساخته شد، 69.6 متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین برج های پاگودا در چین است. دو پاگودای دیگر حدود یک قرن بعد ساخته شدند.

  گردشگری چین

سه پاگودا در حدود 1.5 کیلومتری شمال غربی شهر باستانی دالی در جنوب چین قرار دارند

 
غارهای یونگانگ (Yungang Grottoes)
 غارهای یونگانگ در داتونگ یکی از نمونه های عالی هنر غاری بودایی اولیه است. در اینجا، راهبان بیش از 51 هزار مجسمه را حجاری کردند که اندازه های کوچک و بزرگ مختلفی دارند. کنده کاری روی 252 غار در قرن های پنجم و ششم انجام گرفت. توصیه می شود که بازدیدکنندگان در فصل های نه چندان پرطرفدار به اینجا بیایند تا محیط خلوت تری را تجربه کنند.

  گردشگری چین

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی چین «غارهای یونگانگ» می باشد

 
 پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی (Zhangjiajie National Forest Park)
 پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی که در سال 1982 تأسیس شد، اولین پارک جنگلی ملی در چین و بخشی از مناطق خوش منظره ولینگ یانگ است. این پارک با نهرهای زلال، قله های دارای شکل عجیب، حیات وحش خاص و گیاهان فراوان زیر استوایی خود، منطقه گردشگری فوق العاده ای برای بازدیدکنندگان در تمام طول سال است. از جمله جاذبه های اصلی آن می توان به نهر شلاق طلایی اشاره کرد که بازدیدکنندگان می توانند ماهی ها را در آب زلال آن تماشا کنند.

   گردشگری چین

پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی که در سال 1982 تأسیس شد، اولین پارک جنگلی ملی در چین می باشد

 
دریاچه وست (West Lake)
 یکی از اصلی ترین دلایل برای بازدید از هانگژو، مرکز استان چجیانگ، دیدن دریاچه وست است؛ دریاچه آب شیرین بزرگی که نماد این شهر در شرق چین است. جزایر مصنوعی جنگلی با معبدها و پاگوداها دریاچه را پر کرده اند. عمق این دریاچه کمی بیشتر از 1.5 متر است. دریاچه وست یکی از زیباترین دریاچه ها در کشور چین به شمار می رود که به چندین دریاچه کوچکتر تقسیم شده است. این منطقه زمانی استراحتگاهی شاهنشاهی بود.    گردشگری چین

یکی از اصلی ترین دلایل برای بازدید از هانگژو، مرکز استان چجیانگ، دیدن دریاچه وست است

 
جنگل سنگی شیلین (Shilin Stone Forest)
 جنگل سنگی، یا شیلین در زبان چینی، مجموعه ای از پدیده های سنگی کارست در جنوب غربی چین است. بیرون آمدن این سنگ ها از زمین شبیه به استالاگمیت ها در غارها است. تخمین زده می شود که این سنگ ها 270 میلیون سال عمر دارند. این منطقه زمانی بستر دریا بود و جریان آب این سنگ های شگفت انگیز را ایجاد کرد. سالانه 2 میلیون نفر از جنگل سنگی بازدید می کنند.

   چین،جاذبه های گردشگری چین

 جنگل سنگی، یا شیلین در زبان چینی، مجموعه ای از پدیده های سنگی کارست در جنوب غربی چین است

 
جیوژایگو (Jiuzhaigou)
 جیوژایگو در جنوب غربی چین، حفاظتگاهی طبیعی است که به طور رسمی به عنوان دره جیوژایگو شناخته می شود. این پارک ملی به خاطر آبشارها، کوه های کارست پوشیده از برف، و 108 دریاچه رنگی آبی، فیروزه ای و سبز که به قدری زلال هستند که می توان اعماق آن ها را نیز مشاهده کرد، به نوعی به عنوان سرزمین پریان شناخته می شود. این منطقه همچنین زیستگاه پانداها است، هر چند به خاطر اندازه بزرگ پارک و تعداد زیاد گردشگران، احتمال دیدن آن ها بسیار کم است.

    چین،جاذبه های گردشگری چین

جیوژایگو در جنوب غربی چین، حفاظتگاهی طبیعی است که به عنوان دره جیوژایگو شناخته می شود

 
شهر قدیمی لیجیانگ (Lijiang Old Town)
 شهر قدیمی لیجیانگ یکی از جاذبه های توریستی برتر استان یون‌نان است و بازدیدکنندگانی که می خواهند با نحوه زندگی در یک منطقه اقلیت آشنا شوند را به خود جذب می کند. قوبلای خان اولین امپراتوری بود که در این شهر 800 ساله که با فرهنگ اقلیت مردم ناخی در ارتباط است، زندگی کرد. نقریباً 350 پل در کانال های آبی که از میان شهر عبور می کنند، وجود دارد، که جایی خوب برای دیدن معماری رنگارنگ ناخی و ساکنین این منطقه با لباس های بومی است.

چین،جاذبه های گردشگری چین

شهر قدیمی لیجیانگ یکی از جاذبه های توریستی برتر استان یون‌نان است

 

 غارهای لانگمن (Longmen Grottoes)
 غارهای لانگمن در کناره های کوه های شیانگشان و لانگمنشان در قسمت مرکزی شرقی چین قرار دارند. ساخت این غارها د سال 493 میلادی آغاز شد. بیش از 2100 تورفتگی، بیش از 100 هزار مجسمه بودایی، حدود 40 پاگودا و 3600 کتیبه و سنگ یادبود در این غارها وجود دارد. مجسمه بلند 17 متری وایروکانا در معبد فنگشیان بیش از همه در این منطقه مورد توجه قرار دارد.

   چین،جاذبه های گردشگری چین

غارهای لانگمن در کناره های کوه های شیانگشان و لانگمنشان قرار دارد و از جاذبه های گردشگری چین می باشند

 
کوهستان وودانگ (Wudang Mountains)
 مسافرانی که «ببر خیزان، اژدهای پنهان» را دیده باشند از قبل می دانند که کوه های وودانگ که در شمال غربی استان هوبئی قرار دارند، از چه منظره شگفت انگیزی برخوردار هستند. علاوه بر زیبا بودن، کوهستان وودانگ مقدس ترین رشته کوه تائوئیسم در چین نیز است. مسافران در آنجا مجموعه معابدی از جمله معبد مجلل نانیان را خواهند یافت که تماشایی ترین معبد بین 36 معبد وودانگشان به شمار می رود چرا که از سنگ های صخره ای ساخته شده که در پشت آن قرار دارد.

چین،جاذبه های گردشگری چین

از دیگر جاذبه های کشور چین, کوهستان وودانگ می باشند

 
دورنمای شهری پودانگ (Pudong Skyline)
 پودانگ محله ای در شانگهای در قسمت شرقی رود هوانگپو است که تبدیل به مرکز مالی و تجاری چین شده است. دورنمای شهری آسمانخراش های پر زرق و برق در جایی دیده می شود که تنها 20 سال قبل، زمین هایی کشاورزی بود. این آسمان خراش ها شامل برج نمادین مروارید خاور، مرکز مالی جهانی شانگهای، ساختمان جین مائو و برج شانگهای است که در سال 2014 تکمیل شد.

چین،جاذبه های گردشگری چین

 پودانگ محله ای در شانگهای در قسمت شرقی رود هوانگپو است

  
منبع: bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------