آشنایی با جاهای دیدنی لاهیجان (+تصاویر)جاهای دیدنی لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان

معرفی جاهای دیدنی لاهیجان

 

مناطق دیدنی لاهیجان

پارک جنگلی میرصفا یکی از جاهای دیدنی لاهیجان می باشد، این پارک طبیعی در خیابان شقایق در شهر لاهیجان استان گیلان واقع شده است. این پارک با آلاچیق های زیبا مورد توجه گردشگران می باشد.  

آشنایی با جاذبه های گردشگری لاهیجان

لاهیجان یکی از شهرهای دیدنی با جاذبه‌های گردشگری فراوان در استان گیلان است و در شمال دیلمان قرار دارد.

منطقه لاهیجان از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می‌شود. موقعیت جغرافیایی این شهر در ناحیه کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌ماهورهای آن را بوته‌های چای پوشانده‌ است.

 

لاهیجان معروف به عروس شهرهای گیلان دارای چشم اندازها و جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا می‌باشد که همجواری شهر با یکی از زیباترین کوه‌های منطقه و دسترسی آسان به آن با چشم اندازهای کوهپایه‌ای شامل باغ‌های سرسبز چای و مزارع برنج و چشمه‌های متعدد آن در سطح ملی و حتی فراملی در بخش گردشگری سرآمد است.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

لاهیجان به عروس شهرهای گیلان معروف است

 

شهرستان لاهیجان دارای دو بخش رودبنه و مرکزی و ۷ دهستان به نام‌های رودبنه، شیرجوپشت، آهندان، بازکیاگوراب، لفمجان، لیالستان و لیل است. شهر لاهیجان ۷ محله اصلی دارد. لاهیجان امروز در بخش جنوب شرقی در پای شیخان کوه (شیطان کوه) خود را می‌نمایاند و دیروز در محله‌هایی که نامشان یادآور روزگارانی است که لاهیجان تختگاه فرمانروایان بیه پیش بود.

 

جاهای دیدنی شهر لاهیجان

دریای لاهیجان

ساحل لاهیجان یکی از مناطق دیدنی این شهر می باشد. ساحل دریای خزر در محدوده شهرستان لاهیجان به طول 10كیلومتر از سه منطقه معروف امیرآباد، سحرخیز محله و جیرباغ تشكیل شده است. سواحل لاهیجان در استان گیلان به دلیل نداشتن زباله و آلودگی فاضلابی و داشتن آبی زلال و چاه های سالم از سالم ترین و تمیزترین سواحل در استان گیلان معرفی شده است.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

دریای لاهیجان

 

تله کابین لاهیجان

تله کابین لاهیجان یکی از جاهای دیدنی لاهیجان است. تله‌کابین احرار یا تله‌کابین لاهیجان در کنار بام سبز در شهر لاهیجان در استان گیلان است. این تله کابین در پی عقد قراردادی بین شهرداری لاهیجان و شرکت احرار در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,تله کابین لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

تله کابین لاهیجان از جاذبه های گردشگری لاهیجان

 

میانگین سفر روزانه تعداد جابجایی ۱۰۰۰ نفر در ساعت و ساعت کار از ۸ صبح تا ۸ شب بسته به مسافر و بازدیدکننده‌است. این تله کابین دارای دو ایستگاه است. ایستگاه اول از بام سبز به ایستگاه دوم به تاج خروس معروف است. ۵ دکل در مسیر آن قرار دارد که فاصله دو دکل ۳ و ۴ با هم نزدیک به ۶۵۰ متر ارتفاع با زمین ۱۰۲ متر است. طول مسیر ۱۵۰۰ متر است.

 

بام سبز لاهیجان

بام سبز لاهیجان دست کمی از تصوراتمان از بهشت ندارد. این بام سبز یکی از جاهای دیدنی لاهیجان است که چشم اندازی بی نظیر از عروس گیلان همراه با باغ های چای و مزارع برنج در کنار جنگل و البته استخر، زیبایی باشکوهی را شکل داده است. برای رفتن به بام می توانید پیاده روی کمی دشوار را انتخاب کنید یا با ماشین راه را طی کنید که البته برای ماشین باید هزینه ورودی پرداخت شود. 

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,بم سبز لاهیجان

بام سبز از جاهای دیدنی لاهیجان

 

استخر لاهیجان

در بخش شرقی لاهیجان و در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان کوه که در قدیم آن را شاه‌نشین کوه می‌نامیدند، استخری بزرگ به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر قرار دارد که در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده و توسط آب‌های جاری شده از کوه تغذیه می‌شد. در وسط استخر جزیره‌ زیبایی وجود دارد (در گذشته به آن «میان پشته» گفته می‌شد) که به وسیله یک پل سیمانی طویل، به حاشیه جنوبی استخر متصل شده است. طول حاشیه این استخر نزدیک به ۲ کیلومتر بوده که در کنار بلواری زیبا قرار دارد و دور تا دور استخر را احاطه کرده و از مراکز دیدنی و تفریحی مهم لاهیجان می‌باشد. 

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

استخر لاهیجان از جاذبه های گردشگری لاهیجان

 

شیطان کوه

 این کوه سر سبز که در امتداد سلسله جبال البرز واقع شده و با ارتفاعی نزدیک به 60 متر از درختان و شمشادهای کوتاه و سبز پوشیده شده و در ناحیه شرقی شهر لاهیجان قرار دارد. و یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان بشمار می رود. این کوه بعلت واقع شدن در داخل مجموعه شهری باعث به وجود آمدن چشم اندازهای زیبایی شده و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مکانهای دیدنی لاهیجان

کوه شیطان از جاهای دیدنی لاهیجان

 

پارک جنگلی میرصفا

پارک جنگلی میرصفا از دیگر مناطق دیدنی لاهیجان می باشد. این پارک طبیعی در خیابان شقایق در شهر لاهیجان استان گیلان واقع شده است. این پارک با آلاچیق های زیبا مورد توجه گردشگران می باشد. 

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مکانهای دیدنی لاهیجان

پارک جنگلی میرصفا از جاهای دیدنی لاهیجان

 

تالاب سوستان لاهیجان

تالاب سوستان یکی از مناطق دیدنی لاهیجان می باشد. سوستان یکی از روستا های دهستان لیل در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان است که به خاطر تالابی که در نزدیکی این روستا معروف است. دور تا دور تالاب را نیزار فرا گرفته است، همچنین در داخل و کنار ه های تالاب گیاهان مردابی و درختان جنگلی وجود دارد.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مکانهای دیدنی لاهیجان

تالاب سوستان از مناطق دیدنی لاهیجان

 

بقعه شیخ زاهد گیلانی

بقعه شیخانور یا شیخ زاهد گیلانی، از جاذبه های گردشگری لاهیجان است که مربوط به اواخر سده ۹ ه‍.ق است و در شهرستان لاهیجان، روستای شیخانور واقع شده است.  بنا بر برخی منابع آن را مدفن شیخ تاج‌الدین ابراهیم ملقب به شیخ زاهد گیلانی از عرفاً و دراویش بزرگ و از استادان شیخ صفی‌الدین اردبیلی دانسته‌اند. این بنا دارای یک گنبد هشت ترک فیروزه‌ای بوده و در میان مزارع برنج و چای و جنگل احاطه شده‌است و از مقاصد گردشگری استان گیلان است.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,بقعه شیخ زاهد گیلانی,مکانهای دیدنی لاهیجان

بقعه شیخ زاهد گیلانی از مکانهای دیدنی لاهیجان

 

حمام گلشن لاهیجان

این بنای نیز در دوره فتعلی شاه قاجار احداث شده است و جزء یکی از حمام های تاریخی و سنتی بسیار زیبا ایران به شمار می رود. حمام از تعداد زیادی حوضچه و خزینه با معماری مخصوص قجری بنا شده که امروزه اثری از آنها نمی باشد. 

 

جاهای دیدنی لاهیجان,بقعه شیخ زاهد گیلانی,حمام گلشن لاهیجان

حمام گلشن از جاهای دیدنی لاهیجان

 

تالاب بین المللی امیر کلایه

از دیگر جاهای دیدنی لاهیجان که میتوان به آن اشاره کرد، تالاب امیریه است. این تالاب به وسعت بیش از هزار و دویست هکتار در 40 کیلو متری شمال شهر لاهیجان و در کنار دریای خزر واقع شده و به دلیل نوع خاص اکوسیستم به دور از هر گونه آلودگی زیست محیطی بوده و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

 

روستاهای دیدنی اطراف لاهیجان

روستای یوسفده

روستای سرسبز و قدیمی یوسفده در استان گیلان و شهرستان لاهیجان قرار دارد و یکی از قدیمی ترین روستاهای منطقه رودبنده است.از جاذبه های سفر و زیبایی های روستای یوسفده باید به دشت ها و مزارع سرسبزش اشاره کنیم، به خصوص که در دشت های سرسبز آن منظره می توان به مناظر کوه های سرسبز لاهیجان و لنگرود و تله کابین لاهیجان نیز دید داشت.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,بقعه شیخ زاهد گیلانی,یوسفده از جاهای دیدنی لاهیجان

روستای یوسفده از مکانهای دیدنی لاهیجان

روستای زیبای لیالمان

روستای زیبای لیالمان در استان شرق استان سرسبز گیلان، از توابع شهرستان لاهیجان و دهستان آهندان در فاصله حدود 4 کیلومتری لاهیجان واقع شده است. روستای لیامان یکی دیگر از گزینه ها در بین لیست زیباترین روستا ها و جاهای دیدنی لاهیجان است.

 

روستای گلرودبار

این روستا در شرق شهرستان لاهیجان و در محاصره ی کوه ها قرار دارد. به دلیل اینکه در زمان های گذشته رود آن باعث به وجود آمدن گلزار های فراوان میشد به این نام مشهور شد. نیمی از محله ها در یک طرف رود و نیم دیگر در طرف دیگر آن قرار دارد. این رود به ((شنرود)) معروف است.

 

روستای بکر و زیبای چی چی نی کوتی 

معنی نام این روستای زیبا که چشم اندازهای زیبایی دارد، لانه گنجشک می باشد. با گشت و گذار در جنگل های کوهپایه ای روستای چی چی نی کوتی معنای اصلی طبیعت بکر را درک خواهید کرد. طبیعتی که هنوز از گزند ما آدمیان آسیبی ندیده است و هنوز گونه های جانوری مختلف از جمله خرس قهوه‌ای، شغال و روباه و کفتار و نوعی خوک خاکستری در این جنگل‌ها زندگی می‌کنند. در ضمن تقریبا در پایان فصل بهار و آغاز فصل تابستان نوعی خاص از تمشک وحشی در بیشه زارهای این روستا می‌روید که قطعا طعم آن را جایی دیگر نچشیده اید. باشد که این طبیعت بکر و زیبا پاک و بکر و زیبا باقی بماند.

 

جاهای دیدنی لاهیجان, چی چی نی کوتی,روستای چی چی نی کوتی از جاهای دیدنی لاهیجان

روستای چی چی نی کوتی از جاهای دیدنی لاهیجان

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022