اخبار پزشکی


کاهش وزن طبیعی با قهوه سبز فوری, تولید قهوه سبز مولتی کافه,تولیدکننده قهوه فوری

کاهش وزن طبیعی و افزایش متابولیسم با قهوه سبز فوری

مولتی کافه اولین تولید‌کننده قهوه فوری مولتی کافه پیشگام در تولید قهوه سبز برای تندرستی بیشتر کاهش وزن طبیعی و افزایش…

با این 6 مزیت + 4 نکته منفی ارتودنسی متحرک آشنا شویدارتودنسی متحرک,معایب ارتودنسی متحرک,مزایای ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک

 

ارتودنسی متحرک به مجموعه روش های منظم کردن دندان ها گفته می شود که در آن، از دستگاه هایی با قابلیت جابجا شدن برای درمان استفاده می شود. در این روش ارتودنسی، برخلاف روش ثابت که دستگاه ها از اول تا آخر به دندان ها متصل هستند، از پلاک های شفاف، بیرنگ و متحرکی استفاده می شود که بیمار هر وقت بخواهد آن ها را گذاشته و برمیدارد. در ادامه با مزایا و معایب این نوع ارتودنسی دندان آشنا خواهید شد.

 

1. تصاویر بعد از درمان شما، قبل از شروع درمان قابل مشاهده خواهد بود

در واقع درمان با پلاک‌های ارتودنسی متحرک، از مدرن‌ترین روش های منظم کردن دندان ها و اصلاح موقعیت فک ها به شمار می رود. روند ساخت این پلاک ها به گونه ای است که توسط دستگاه های خاصی در مطب متخصص ارتودنسی، از فک، دهان و دندان و صورت بیماران گرافی هایی گرفته می شود. این گرافی ها به همراه نتایج معاینات بالینی به لابراتوارهای تخصصی فرستاده می شوند.

 

در لابراتوار نیز بر اساس داده های گرفته شده از طرف متخصص، مسیری که لازم است تا دندان ها صاف شوند شبیه سازی خواهد شد. بر اساس این شبیه سازی، تعدادی پلاک شفاف از جنس پلاستیک به صورت سه بعدی ساخته می شوند. هر کدام از این پلاک ها قادرند دندان ها را به صورت جزئی منظم کنند. بعد از استفاده از آخرین پلاک، دندان ها نیز کاملا منظم می شوند.

 

2. مدت زمان درمان با آن ها برای استفاده کنندگاه قابل تشخیص است

بعد از اولین ویزیت توسط متخصص و گرفتن تصاویر سه بعدی خاص از صورت، دندان ها و فک های شما، این تصاویر به لابراتوار فرستاده می شوند. در لابراتوار بعد از شبیه سازی های اولیه مشخص می شود که طول دوره درمان شما چقدر خواهد بود.

 

اگر لابراتوار در خارج از کشور باشد به دلیل بالا بودن تکنولوژی ساخت پلاک متحرک ارتودنسی، دقیقا مشخص می شود برای منظم شدن دندان ها به چه تعداد پلاک نیاز هست و طول دوره درمان دقیقا چقدر می باشد. معمولا متخصصانی که در لیست های موسوم به بهترین متخصص ارتودنسی در کرج یا تهران هستند، از آنجا که طرف قرار داد با لابراتوارهای مطرح خارجی هستند مشخص می  کنند دقیقا چند روز طول درمان شما طول خواهد کشید.

 

3. با ارتودنسی متحرک نیاز به مراجعات زیاد ندارید

در این روش نیاز به حداقل مراجعه است. در واقع مرسوم است که افراد حتما هر چند هفته برای تنظیم دستگاه های ارتودنسی و اطمینان از درست پیش رفتن پروسه درمان به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنند. اما در ارتودنسی متحرک دندان با پلاک های بی رنگ، هیچ نیازی به تنظیم دستگاه ها نیست و تنها معاینات دوره ای صورت می گیرد که هم تعدادشان کمتر است و هم جلسات کوتاهی دارند.

 

4. در حین درمان می توانید دندان هایتان را بلیچینگ کنید

برخلاف روش های ثابت ارتودنسی که در آن ها به واسطه حضور سیم، پلاک، باند، کش و سایر اجزای بریس، نمی شود در طول درمان دندان ها را سفید یا به اصطلاح بلیچینگ کرد، افرادی که با پلاک های ارتودنسی متحرک تحت درمان قرار می گیرند می توانند سفید کردن دندان در مطب یا آفیس بلیچینگ و یا حتی هوم بلیچینگ را تجربه کنند.

 

5. ریزه خواری افراد به شدت کاسته می شود

به دلیل اینکه افراد می‌بایست برای مدت زمان زیادی در طول شبانه روز پلاک های ارتودنسی نامرئی را استفاده کنند به مرور زمان دیگر از ریزه خواری آن ها کاسته می شود. یکی از دلایل کاهش ریزه خواری در طول درمان با این روش، نیاز به مسواک زدن و تمیز کردن دندان ها پس از هر بار بیرون آوردن پلاک ها است. افراد به مرور زمان از اینکار خسته می شوند و چون برایشان سحت است هر بار مسواک بزنند، سعی می کنند تنها وعده های غذایی اصلی را میل کنند.

 

6. پلاک های متحرک ارزان هستند

خوشبختانه برای آن دسته از افرادی که به دنبال یک روش درمان ارتودنسی با هزینه پایین هستند، الاینرهای بیرنگ بسیار مناسب هستند. اگر پلاک های ارتودنسی متحرک در ایران ساخته شده باشند هزینه ارتودنسی با آن ها به حداقل می رسد.

 

ارتودنسی متحرک,معایب ارتودنسی متحرک,مزایای ارتودنسی متحرک

مزایای ارتودنسی متحرک

 

4 نکته منفی در خصوص پلاک ارتودنسی متحرک

1. تنها مشکلات جزئی تا متوسط را درمان می کنند

برخلاف دستگاه های ارتودنسی ثابت که قادرند طیف وسیعی از مشکلات دهان و دندان را برطرف کنند، استفاده از دستگاه های شفاف تنها می تواند مشکلات جزئی تا نسبتا متوسط را برطرف کند. مثلا اگر شما ازدحام شدید دندانی یا جلو و عقب بودن شدید فکی داشته باشید نمی توانید با این تراز کننده ها مشکل خود را برطرف کنید.

 

2. پلاک ها باید بیشتر طول شبانه روز استفاده شوند

برای دستیابی به حداکثر نتایج ، شما باید 22 ساعت در روز از ترازکننده های شفاف و نامرئی خود استفاده کنید. از آنجا که شما باید آنها را برای خوردن و نوشیدن هر چیزی به غیر از آب بردارید کنید، باید قبل از استفاده مجدد دندان های خود را مسواک بزنید که این می تواند کمی دشوار باشد. البته حتی با این اوصاف، ارتودنسی متحرک با این پلاک ها کمتر از ارتودنسی ثابت نیازمند رعایت بهداشت و دندان است.

 

3. نیازمند نظم، انضباط و مسئولیت زیادی هستند

اگر شخصی هستید که به راحتی مسائل مختلف را فراموش می کنید و یا مدام اشیاء خود را در جایی گم کرده یا جا میگذارید، ارتودنسی نامرئی با پلاک های متحرک و شفاف برای شما مناسب نیست. زیرا آن ها قابل جابجا شدن هستند و ممکن است پس از اینکه از دهان در آمدند به فراموشی سپرده شده و گم شوند.

 

ارتودنسی متحرک,معایب ارتودنسی متحرک,مزایای ارتودنسی متحرک

معایب ارتودنسی متحرک

 

4. احتمال شکسته شدن آن ها زیاد است

برخلاف دستگاه های ارتودنسی ثابت که به دندانها متصل می شوند و امکان آسیب دیدن آن ها در شرایط عادی بسیار بسیار کم است، پلاک های ارتودنسی متحرک ممکن است بیشتر دچار شکستگی و آسیب شوند.

 

به عنوان مثال قرار دادن آن ها در یک محیط گرم می تواند باعث شل شدن و از بین رفتن کارایی این پلاک ها شود. به طور مشابه به دلیل متحرک بودن، اگر آن ها روی زمین بی افتند و به صورت اتفاقی ممکن است زیر پا له شده یا بشکنند. البته در صورت مراقبت اصولی ممکن نیست دستگاه های ارتودنسی متحرک بشکنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی