آشنایی با خصوصیات زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارندزنان با شخصیت مردانه, ویژگی های زنان که تیپ شخصیت مردانه دارند

زنان با شخصیت مردانه  

 

آشنایی با زنانی که خصوصیات مردانه دارند

زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند یا زنان مرد صفت یکسری ویژگی های خاص فیزیولوژیک و رفتاری دارند که آن ها را در دیگر زنان متمایز میکند. در این مطلب از بیتوته شما را با زنانی که شخصیت مردانه دارند آشنا می کنیم.

مردانگی و زنانگی در تقابل با هم قرار دارند ، برخی از زنان شخصیت مردانه دارند و برخی دیگر شخصیت بیش از حد زنانه. شخصیت مردانه یا زنانه بودن علاوه بر این به وجود هورمون ها بستگی به محیطی که فرد در آن تربیت می شود هم بستگی زیادی دارد. برخی دختران از بازی با عروسک ها لذت می برند و برخی دیگر بیشتر به مسائل مردانه علاقمند هستند.

 

زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند یا زنان مرد صفت ، دارای ویژگی های مردانه هستند ، این زنان معمولا ظاهری مردانه برای خود می سازند ، علایق مردانه دارند ، دوستی و تعامل با مردان را به زنان ترجیح می دهند یا مشاغل مردانه را بر عهده می گیرند و شباهتی با کلیشه های زنانه ندارند.

 

ویژگی زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند

ویژگی های زنان مرد صفت مانند ، اعتماد به نفس بالا ، قاطعیت ، استقلال و جسارن از نظر علمی یا بیولوژیکی ویژگی های مردانه نیستند ولی به تیپ شخصیت مردانه نسبت داده می شوند. زنی که دارای ویژگی های فیزیولوژیک مردانه باشند طبیعتا روحیه ای مردانه دارد که علت اصلی آن مواجهه بیشتر با هورمون های مردانه در رحم است. 

 

زنان مرد صفت و قدرتمندی که مردانگی خود را با ظاهر زنانه متعادل نمی کنند مردم با می ترسانند. مثلا علاقه نشان دادن به آرایش یا داشتن موهای بلند یا هر از گاهی مانند دیگر زنان لباس پوشیدن میتواند این اثر را متعادل تر کند. 

سایر ویژگی های زنان که تیپ شخصیت مردانه دارند ، عبارتند از : 

 

تیپ های شخصیتی مردانه, صفات فیزیولوژیک و هورمونی, زنانی که خصوصیات مردانه دارند

ویژگی های زنان مرد صفت

 

صفات فیزیولوژیک و هورمونی

مقدار هورمون مردانه یا تستوسترون در این زنان بیشتر است که این مساله در فیزیولوژی آن ها به شکل های مختلف منعکس می شود. از جمله : 

• صورت مردانه : صورت این زنان معمولا حالت مردانه  دارد ، فک مربع  شکل ، خط فک برجسته ، پیشانی بزرگ و ابروهای پرپشت می تواند جزو ویژگی های آن ها باشد. این زنان ممکن است چشمانی کوچکتر ولی گوش و چانه بزرگتری داشته باشند. 

 

• راه رفتن مردانه : زنان بیشتر تمایل دارند حرکاتی روان داشته باشند و بازوهایشان را نزدیک بدن خود نگه دارند و باسنشان هنگام راه رفتن حرکت میکند و گام های کوتاه برمی دارند. زنان مرد صفت معمولا به شیوه مردانه قدم های سریع برمیدارند و از تکان دادن باسن خودداری میکنند و در راه رفتنشان جریانی دیده نمیشود. راه رفتن برایشان حالی اجباری دارد تا رفتاری برازنده. 

 

• صدای بم : زنان مرد صفت معمولا صدای بمی دارند ، با صدای بلند صحبت میکنند و بر اطرافیانشان تسلط کلامی دارند.

 

هورمون مردانه در زنان, ویژگی‌های رفتاری زنان با شخصیت مردانه, دختران با شخصیتی مردانه

زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند

 

ویژگی های روانی  زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند 

ویژگی های روانی افراد هم توسط هورمون ها کنترل می شود ولی برخلاف ویژگی های فیزیولوژیک تغییر پذیر نیستند. ویژگی های روانی زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند عبارتند از :

• تسلط و پرخاشگری : این صفت جزو ویژگی های مردانه است که در برخی زنها دیده می شود و باعث می شود این زن بر دیگران غالب شود. او ممکن است درر کلاسهای رزمی شرکت کند و در صورت نیاز به پرخاشگری فیزیکی متوسل شود. 

 

• علایق مردانه : این زنان به فعالیت های و ورزشهای مردانه علاقمند هستند از جمله : بدن سازی ، موتور سواری ، ماشین سواری ، ماهیگیری ، کمپینگ و غیره . از آنجا که دنبال کردن این علایق با دیگر زنان کار سختی است بیشتر ترجیح میدهند با مردان معاشرت کنند و به همین دلیل دوستان پسر زیادی دارند.

 

• استقلال و خود اتکایی : زنان مرد صفت بر استقلال فردی تاکید زیادی دارند و از نظر آنها وابسته بودن به معنی ضعیف بودن است. 

 

• قاطعیت : این زنان در ارتباطات خود صریح و قطع هستند و اغلب توسط دوستان پسرشان مورد تحسین قرار  می گیرند. این زنان هر چه میخواهند را با قاطعیت بیان می کنند. 

 

ویژگی‌های رفتاری زنان با شخصیت مردانه, دختران با شخصیتی مردانه, زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند

ویژگی روانی زنانی که تیپ شخصیت مردانه دارند

 

• شجاعت : زنان مرد صفت روحیه جسوری دارند ، وجود تستوسترون بیشتر در بدنشان باعث می شود رفتارهای پر خطری را تجربه کنند. از درگیری نترسند و صریح و صاحب نظر باشند. 

 

• جاه طلبی : این زنان به جاه طلبی گرایش دارند و خودشان را در اولویت  قرار میدهند و به دنبال ارتقا جایگاه اجتماعی خودشان هستند.آن ها کارها را به شیوه ای سریع وکارآمد انجام میدهند. 

 

• عقلانیت : این  زنان منطقی هستند وکمتر احساساتی می شوند و بیشتر به تحلیل متکی هستند و اجازه نمی دهند که احساساتشان آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

 

• رقابت پذیری : این  زنان روحیه رقابتی تری نسبت به زنان دیگر دارند و ممکن است بخواهند همیشه دیگران را شکست بدهند از گرفتن نمرات خوب در دانشگاه گرفته تا ترفیع در محل کار. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------