12 توصیه برای داشتن حال خوبحال خوب, حال خوب داشتن, حس خوب داشتن

حس خوب داشتن

 

حال خوب داشتن

هر وقت کلمه ای امیدوارکننده به دیگران هدیه دهید نه فقط حس بهتری پیدا می کنید بلکه شخصیت مثبت خود را هم محکم تر می کنید. به قسمت معنوی زندگیتان دقت کنید. آرام باشید. نشستن با آرامش را تمرین کنید. به درونتان گوش دهید. به چیزهایی فکر کنید که صلح، زیبایی و آرامش را برای زندگیتان هدیه بیاورند. برای پیدا کردن مسیر معنوی ویژه خودتان سعی نمایید.

تشکیل دادن گروه با چند نفر که بتوانید روی حمایت عاطفی آنها حساب کنید

گروه کوچکی تشکیل دهید و بین خود هم فکری و توافق به وجود آورید. هر وقت از شما خواسته شد، کمک های مشورتی خود را به دیگران بدهید اولین قدم برای این کار آن است که بدون قطع صحبت دیگران، با دقت به آنها گوش دهید.

 

فراموش نکنید احساساتتان را خالی کنید

هیچ وقت احساساتتان را سرکوب نکنید و به درون نریزید. ناراحتی های خود را با فرد مطمئن در میان بگذارید. به یاد داشته باشید که احساساتی که گفته شده اند دیگر به آن اندازه گذشته بد نیستند.

 

وقتی را برای بازی بگذارید

فراموش نکنید که بازی فعالیتی است که تنها به علت احساس خوبی که به شما می دهد به آن می پردازید. به یاد خودتان بیاورید که شما حق گذراندن زمان برای بازی و تفریح را دارید.

 

حال خوب, حال خوب داشتن, برای حال خوب چه کنیم

حال خوب داشتن

 

برای داشتن حس خوب لبخند را از یاد نبرید به ویژه به خودتان

به نکته های مثبت دنیای پیرامونتان نگاه کنید. راحت باشید و بعضی اوقات کارهای غیر منتظرانه انجام دهید.

 

آرام باشید

شما می توانید توسط کتاب های گوناگون، نوار، برنامه ها و کلاس ها و ابزار دیگر آرامش گرفتن را یاد بگیرید. آرامش توان ذهنیتان را بهتر می کند. به سلامت جسمیتان کمک می کند و حس های خوب را جایگزین اضطراب و تنش های درونی تان می کند.

 

از قیاس خود با دیگران و تحسین ارزش های آنها و تحقیر آنچه خود دارید دوری کنید

چنانچه دست از قیاس خود با دیگران بردارید، رضایت بیشتری از زندگی‌تان خواهید داشت.

 

حال خوب, حال خوب داشتن, داشتن حال خوب

برای حال خوب چه کنیم

 

از حقوق انسانی خود دفاع کنید

نگذارید دیگران تحقیرتان کنند هنگامی که افراد چنین می کنند معنی اش این است که از شما توقع بی عیب بودن دارند و چنانچه شما آنها را سرجایشان بنشانید ممکن است ناراحت شوند اما در نظر داشته باشید که با احترام همیشه از حق خود دفاع کنید و هیچ وقت آن را نادیده نگیرید.

 

نه گفتن را یاد بگیرید

هرچه جواب منفی شما به انتظارها و درخواست های نامعقول دیگران برایتان راحت تر شود، حس عزت نفستان بالا خواهد رفت. وقتی هم که به تقاضای معقول جواب مثبت می دهید نیز در مورد خودتان و نیز در مورد طرف مقابل حس بهتری خواهید داشت.

 

چنانچه در محیط کار، جایگاه خوبی ندارید، شغلتان را عوض کنید

ولی نخست خوب فکر کنید که آیا حقیقتا این کار شماست که اذیت کننده است یا نگاه مردم نسبت به آن، سبب به وجود آودن احساس حقارت در شما شده است. به جای جنبه های اذیت کننده به چیزهای خوبی که در شغلتان هست نیز بیندیشید. فراموش نکنید هر شغلی امکان دارد دارای جنبه های نه خیلی مطلوب باشد و شما باید در این رابطه به طور منطقی عمل کنید.

 

حال خوب, حال خوب داشتن,راههایی برای داشتن حال خوب

راههایی برای داشتن حال خوب

 

به جنبه معنوی زندگیتان توجه کنید آرام باشید

ساکت نشستن را تمرین کنید. به ندای درونتان گوش کنید. به چیزهایی بیندیشید که صلح، زیبایی و آرامش را به زندگیتان به ارمغان بیاورند. برای یافتن مسیر معنوی خاص خودتان تلاش کنید.

 

عضلاتتان را ورزش دهید

به پیاده روی بروید. دوچرخه سواری کنید، ماشینتان را به جای مقابل در خانه، قدری دورتر پارک کنید. برای تمرین و ورزش حتماً نیاز نیست لباس های رنگارنگ بپوشید یا به باشگاه ورزشی بروید. بلکه پیاده روی و ورزش های کم هزینه و بدون هزینه نیز وجود دارد که با قدری جستجو می توانید آنها را پیدا کنید.

 

تمرین هایی انجام دهید که مثبت و امیدوار کننده باشید

هروقت کلمه ای امید دهنده به دیگران هدیه دهید نه فقط خودتان حس بهتری خواهید داشت بلکه شخصیت مثبت خود را هم استحکام بیشتری می دهید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------