راز چپ دست ها در چیست؟چپ دست ها ,چپ دست ,  خصوصیات افراد چپ دست , افراد چپ دست

خصوصیات چپ دست ها

 

چپ دست بودن موهبتی است كه از دیدگاه پزشكی و علوم اعصاب شناختی فواید متعددی براي شخص بهمراه دارد، گرچه نظریه های علمی مشكلاتی را هم براي چپ دست ها متصور هستند.

دیدگاه های علمی و پزشكی مختلفی در خصوص اشخاص چپ دست موجود است كه بعضی از آن ها به اثبات رسیده و بعضی ديگر هم چنان در كش و قوس تحقيقات علمی قرار دارند؛ بالا بودن متوسط هوش ریاضی، توانایی بیش تر در حل مسئله و خلاقیت، مستعد بودن به ابتلا به بعضی بیماریها مانند اوتیسم و اسكیزوفرنی و قدرت بیش تر در كنترل خشم و احساسات منفی از جمله این موارد هست.

 

چپ دست ها ,چپ دست ,  خصوصیات افراد چپ دست , افراد چپ دست

ویژگی های اشخاص چپ دست

 

ویژگی های اشخاص چپ دست

رهبري

سرعت تفکر

عدم وابسته‌گي و افزایش استقلال

انعطاف پذیر

باذکاوت

افزایش سازگاری

 

اشخاص چپ دست در هنر، ورزش، ریاضیات و سیاست دارای قابلیت های بالاتری هستند.

چپ دستی نوعی خصوصیت منحصربه فرد است که به گفته کارشناسان در بروز آن مسایل ژنتیکی و غیر ژنتیکی فراوانی نقش دارند.

 

کارشناسان در تازه ترین مطالعه های خویش متوجه شدند اشخاص چپ دست به علت تولید ژن هایی منحصر به فرد در رحم مادر دارای قابلیت و مهارت های کلامی بهتری نسبت به راست دست ها هستند.

 

کارشناسان چهار ناحیه ژنتیکی کشف نموده اند که در ایجاد چپ دستی اثر گذار است؛ این مناطق ژنتیکی نقش قابل توجهی در توسعه مغز در رحم مادر دارند و به گفته دانشمندان این یکی از دلایلی است که باعث ميشود چپ دست ها مهارت های زبانی منحصربه فردی داشته باشند.

 

پژوهشگران هنوز نتوانسته اند بطور دقیق علل چپ دستی در بعضی اشخاص را شناسایی کنند، ولی مطالعه های جدید نشان می‌دهند ژنوم انسانها در ایجاد این توانایی اثر گذار است.

 

چپ دستی میتواند به علت نوعی تفاوت در داربست سلولی بدن انسان باشد و این داربست سلولی بيش ترین سنگینی در سلول های بدن انسان را دارد.

 

چپ دستی میتواند بر اثر رشد مغز به گونه ای متفاوت و همچنين تولید میکروتوبول های بدن انسان باشد.

 

چپ دست ها ,چپ دست ,  خصوصیات افراد چپ دست , افراد چپ دست

خصوصیات اخلاقی چپ دست ها

 

چپ دست ها به علت قابلیت استفاده بهتر از مهارت های کلامی خویش سخنران هایی منحصربه فرد هستند هر چند که این توانایی در همه آن ها وجود ندارد، ولی بین تعداد زيادي از آن ها رایج است.

 

با وجود کسب کردن مهارت های کلامی بالا در اشخاص چپ دست، این اشخاص با درصد بالاتری به نسبت راست دست ها دچار مشکل های عصبی، اختلالات ذهني زیرا اسکیزوفرنی می شوند؛ امار ها نشان ميدهد چپ دست ها کم تر از راست دست ها به پارکینسون مبتلا میشوند . چپ دستی به علت نوع رسم الخط رایج در کشور ها نیست، کما این که در کشور هایی که رسم الخط از سمت راست به چپ آغاز ميشود ميزان چشمگیر چپ دست وجود دارد .

 

هر نیمکره از مغز براي به کاربستن مهارت ها وقابلیت های ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد، ولی هردو نیمکره مغز با لایه ضخیمی از الیاف عصبی به اسم corpus callosum به یکدیگر متصل هستند و جدا از فعالیت نمی کنند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------