راه حل آشتی با دوست بعد از دعواآشتی با دوست,آشتی با دوست بعد از دعوا,راه حل آشتی با دوست

آشتی با دوست بعد از دعوا

 

دعوا و قهر با دوست صمیمی در همه روابط دوستی وجود دارد اما روش هایی وجود دارد که میتوانید به این قهرها خاتمه دهید و دوباره با دوستتان آشتی کنید.

به طور کلی آشتی کردن با یک دوست ،کلید حفظ هماهنگی و یک رابطه خوب است ،مخصوصا اگر هفته ها و ماه ها  دوست خود را ندیده اید و دوست دارید همه چیز مثل قبل باشد .

 

در این مقاله ،روش هایی برای آشتی شما با دوستتان آورده شده است .

 

شهامت داشه باشید

برای گفت وگوی دوباره با دوست خود شهامت داشه باشید .شاید ترسناک باشد و مجبور باشید با ترس های خود روبه رو شوید و برای حل مشکل تلاش کنید . گریه کردن و احساس افسردگی هیچ اشکالی ندارد. حتی اگر تصمیم گرفته اید دیگر هرگز با او صحبت نکنید ،باز هم یکبار دیگر امتحان کنید . فقط کافی است بدانید قرار است دوباره با هم دوست باشید و بخواهید مشکل را حل و فصل کنید .

 

آشتی با دوست,آشتی با دوست بعد از دعوا,راه حل آشتی با دوست

راه حل آشتی با دوست بعد از دعوا

 

منتظر نباشید که دوستتان جلو بیاید 

 اگر می خواهید که دوباره با او دوستی را آغاز کنید، خودتان را در دسترس او قرار دهید.حتی می توانید او را به منزل خود دعوت کنید یا یک تماس تلفنی یا پیام نیز می تواند بسیار آسان اما خوشحال کننده باشد تا امید و هیجان شما را برای آشتی کردن به او نشان دهد.

 

موضوع را بیان کرده و روی آن تمرکز کنید

 قرار است به توافق برسید، نه اینکه دعوای تازه‌ای را شروع کنید. پیش دوستتان رفته و به آرامی حرف‌ خود را بزنید. بعد به حرف‌های او گوش دهید. به او بگویید: “دوستی ما برای من خیلی ارزش دارد، نمی‌خواهم چنین چیزهایی بین ما باشد”. نگویید: “باورم نمی‌شود چنین کاری/فکری کرده باشی. از تو متنفرم”!

 

آرام باشید

نفس عمیق یادتان نرود. هر چقدر هم عصبانی باشید، باز هم آرام و با حوصله صحبت کرده و حرف‌های خود را بفهمانید. ارتباط چشمی داشته باشید. به زمین خیره نشوید و بی‌قرار نباشید.

 

از زبان و کلام نادرست استفاده نکنید . گستاخی و ناسزاگویی باعث نمی شود . سعی کنید مودب باشید اما قاطعانه سر حرف خود بمانید .

 

دیگران را درگیر نکنید . مثلث درست نکنید . بهترین کار این است که مستقیما با دوست خود روبه رو شوید . همچنین کسی که او را واسطه کرده و به او اعتماد کرده اید ممکن است از دوست شما جانبداری کند ،آن وقت دو نفر در مقابل شما خواهند بود .

 

آشتی با دوست,آشتی با دوست بعد از دعوا,راه حل آشتی با دوست

آشتی با دوست

 

صادق باشید و عذرخواهی کنید

اگر فکر می کنید که خودتان تقصیرکار بوده اید، از عذرخواهی کردن دریغ نکنید ، کاملا صادقانه رفتار کنید و سعی کنید که احساسات منفی دوستتان را درک کنید و به او بگویید که قصد جبران گذشته و خطاهایتان را دارید.

 

در فرصتی مناسب، درباره دلیل کار هایی که انجام داده اید و موجب شده رابطه تان آسیب ببیند، صادقانه صحبت کنید زیرا دروغ گویی نه تنها کمک کننده نیست بلکه اگر حقیقت ماجرا از طریق دیگری مشخص شود، گاهی اوضاع بدتر می شود.

 

به دوستتان فرصت صحبت کردن بدهید 

پس از عذرخواهی خودتان، به دوستتان این اجازه را بدهید که برداشت خود را از سخنان شما بگوید و در صورتی که حرف هایش خلاف عقیده شما بود، دنبال بحث کردن مجدد با او نباشید و این احتمال وجود دارد که شما بدون این که متوجه شوید موجب رنجش او شده باشید .

 

خودتان را نبازید

 بعضی‌ها حتی بعد از دعوا هم شروع به التماس و عذرخواهی می‌کنند، حتی اگر مقصر نباشند. اگر حق با شماست، قوی و متکی باشید. التماس و زاری نکنید!

 

ببخشید

بخشش اولین قدم بعد از عذرخواهی است ، حال شما نیز باید او را از ته قلب خود ببخشید، حتی اگر عذرخواهی از شما نکرده است . این کار نشان می دهد که شما از لحاظ احساسی رشد کرده اید و قدرت بسیار بالایی دارید .

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023