دانشجویان فقیر بیش از دانشجویان ثروتمند مطالعه می کننددانشجویان فقیر بیشتر از همتایان ثروتمند خود مطالعه می کنند

 

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد که دانشجویان فقیر بیشتر از همتایان ثروتمند خود مطالعه می کنند. به نقل از timeshighereducation، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، دانشجویان فقیر تمایل زیادی به مطالعه دارند و زمان بیشتری را هم به این کار اختصاص می دهند.

 

تمایل کمتر دانشجویان ثروتمند به درس خواندن

بر اساس یک پژوهش که انگیزه دانشجویان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است، دانشجویان ثروتمند با وجود این که وقت آزادتر و دغدغه کمتری دارند، تمایلی به درس خواندن ندارند و مطالعات مستقل را بر مطالعه دروس دانشگاهی ترجیح می دهند. این بررسی تأکید می کند، دانشجویان فقیر با امید دستیابی به جایگاه اجتماعی برتر و رفاه بیش از دیگر دانشجویان برای مطالعه دروس دانشگاهی وقت می گذارند. علاوه بر این، دانشجویان فقیر با توجه به نیاز مالی خود به شغل های نیمه وقت نیز مشغول هستند و زمان کمتری برای مطالعه دارند.

 

نحوه انجام این پژوهش

این پژوهش که توسط مؤسسه «HE» صورت گرفته، حدود 35 هزار دانشجو از 38 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی را تحت بررسی قرار داد و دریافت که بیش از 49 درصد از دانشجویان فقیر حدود 11 الی 12 ساعت مطالعه خارج از دانشگاهی در هفته دارند. 

 

جاناتان نوس، مدیر اطلاعات و تحقیقات کسب و کار در «HE» می گوید: «دانشجویان فقیر با توجه به تمام دغدغه های خود به طرز شگفت آوری در تحقیقات و پروژه های علمی نیز پیشرو هستند.»

 

منبع: khorasannews.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------