بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

دلایل آرایش بیش از حد زنان و دختران از دید متخصصاندلیل آرایش زیاد زنان ایرانی, علت ارایش زنان, زنانی که آرایش نمی کنند, آرایش زیاد

دلیل آرایش زیاد زنان ایرانی

 

علت آرایش زیاد زنان چیست؟

آرایش زیاد زنان ایرانی و زنان سایر کشورها می‌تواند علامت های معلومی برای مشکلات، فقدان های عاطفی و پوچی های هویتی در آن‌ها باشد. امکان دارد شخصی که آرایش تند می‌کند، از نگاه و قضاوتی که دیگران درباره او می‌کنند غافل باشد و نتواند علت رفتار خود را شرح دهد. قصد داریم بیشتر درمورد دلایل زمینه‌ای که سبب می‌شود زنان به آرایش بسیار میل پیدا کنند، بپردازیم.

منظور از آرایش تند مقداری است که دیگر چهرۀ حقیقی خود شخص غیر قابل تشخیص است. در گذشته آرایش زیاد فقط در قشر مخصوصی از زنان دیده می‌شد، ولی امروزه با تغییراتی که در عرف و جامعه به وجود آمده است نمی‌توان همه را با یک چشم دید. 

 

دلیل آرایش زیاد زنان ایرانی, علت ارایش زنان, زنانی که آرایش نمی کنند, دلیل آرایش زیاد زنان ایرانی

علت ارایش زنان

 

دلایل آرایش بیش از حد زنان و دختران از دیدگاه روانشناسی

آرایش برای رقابت

در میان خیلی از خانم ها رقابت و چشم و هم چشمی هایی وجود دارد. یکی از این چشم و هم چشمی ها برای زیباتر شدن است. بعضی از خانم ها دوست دارند از دوست و اشخاص فامیل زیباتر باشند به همین علت همیشه آرایش تند دارند و به عمل های جراحی زیبایی روی می آورند.

 

احساس نامناسب نسبت به خود

امکان دارد هر کسی اغلب برخی روزها احساس نامناسبی نسبت به خود داشته باشد و در برخی روزها از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار باشد. ولی به طورکلی زمانی یک نفر نتیجه می‌گیرد که شخص زیبا و دوست داشتنی نیست، برای جبران دست به اقداماتی می‌زند. آرایش زیاد در بعضی زنان نشان دهنده قبول زیبا نبودن و زشت بودن شان است. در چنین مواردی افکار منفی نسبت به خود بیشتر شده و شخص برای رهایی از این افکار به آرایش بسیار یا حتی عمل زیبایی رو می‌آورد.

 

پر کردن کمبودهای عاطفی

یکی از علل آرایش زیاد زنان نوعی احتیاج زیاده رویی آن‌ها به جلب توجه می‌باشد. این احتیاج  بیش از اندازه به توجه را می‌توان به صورت جای خالی توجه در خانواده و همسر، یا کمبود محبت در خانواده پیدا کرد. به طوری که شخص برای ثابت کردن وجود خود و سعی برای ابراز وجود احتیاج دارد تا دست به چنین کاری بزند و به اصطلاح خود را پر رنگ‌تر نشان بدهد.

 

با وجود قضاوت‌های اشتباه از طرف جامعه باز هم ترجیح می‌دهد به هر شکلی مورد توجه باشد. این زنان می‌خواهند خود را به مردم نشان بدهند تا به آنها بگویند که چقدر زیبا و قشنگ شده‌اند. در دیدگاه تخصصی این زنان با استفاده از یک مکانیسم دفاعی جبران، کمبودهای عاطفی خود را رفع می‌کنند. این اشخاص در تصور خود به بُعد منفی و حتی در بیشتر موارد به دیدگاه منفی دیگران دقتی نمی‌کنند.

 

دلیل آرایش زیاد زنان ایرانی, علت ارایش زنان, زنانی که آرایش نمی کنند, علت ارایش زنان

روانشناسی آرایش زنان

 

خود زشت انگاری 

بسیاری از خانم ها فکر می کنند به اندازه کافی زیبا نیستند و به این دلیل به آرایش کردن های تند وابسته هستند و با آرایش زیاد می خواهند بگویند که از زشت بودن خود تاسف  می خوردند. آنها از دیده شدن به طور عادی می ترسند و دوست ندارند دیگران خود حقیقی آنها را ببینند پس افکار منفی بسیاری نسبت به خود دارند و برای رهایی از این افکار به آرایش بسیار یا حتی عمل زیبایی رو می آورند.

 

اعتماد به نفس پایین از جمله دلایل آرایش زنان

آرایش زیاد زنان آن‌ها را به طور متفاوتی نشان می‌دهد؛ بنابراین به آسانی هدف اشخاص سودجو و فرصت طلب قرار می‌گیرند. دقت سودجویان، زنان را به این باور می‌رساند که حقیقتا مورد پسند آن‌ها واقع شده‌اند، ولی وقتی که متوجه هدف های آن‌ها می‌شوند، اعتماد به نفسشان بیشتر پایین می آید.

 

متاسفانه تا رسیدن این اشخاص به واقعیت امر زمان و فرصت‌های بسیاری طی خواهد شد و هزینه‌های گوناگونی پرداخت خواهند کرد. زنانی که اعتماد به نفس پایینی دارند با آرایش زیاد برای خود یک هویت دروغین می‌سازند؛ بنابراین به طور کوتاه مدت از این شیوه به یک رضایتمندی دست پیدا می کنند؛ حال آنکه به یک عروسک خیمه شب بازی تبدیل شده است.

 

دلیل آرایش زیاد زنان ایرانی, علت ارایش زنان, زنانی که آرایش نمی کنند, زنانی که آرایش نمی کنند

دلیل آرایش زیاد زنان ایرانی

 

جلب توجه 

اشخاص از همان شروع آفرینش انسان به وسیله های مختلف به دنبال جذب جنس مخالف خود و نزدیک شدن به او بوده‌اند. جلب توجه یکی از شیوه هایی است که اشخاص برای نزدیک شدن به دیگران به کار می‌گیرند و بعضی از دختران هم با آرایش کردن تلاش در جلب توجه شخص مورد نظر خود می‌کنند. گاه دخترانی که به تازگی به سن بلوغ رسیده‌اند تصمیم دارند تا با آرایش کردن خود را به همه نشان دهند و هویت خود را ثابت کنند. هر چند امکان دارد آرایش غلیط باعث جلب توجه مردان شود ولی جذب شدن آن‌ها به سوی شما ادامه ندارد.

 

پیامدهای آرایش بیش از اندازه زنان

آرایش کردن بیش از اندازه زنان مشکلات خاصی را به دنبال دارد. معمولا نگاه اشخاص جامعه به خانم‌هایی که زیاد آرایش می‌کنند خوب نیست و این کار به صورت ناخودآگاه اثر نامطلوب بر آن‌ها می‌گذارد. امکان دارد با خود بگویید نظر دیگران برایتان مهم نیست و قضاوت‌های آن‌ها برایتان اهمیت ندارد؛ واقعیت این است که شما نمی‌توانید حرف‌های دیگران را مهم ندانید و از صدمه آن‌ها در امان بمانید. دختری که همیشه آرایش دارد، اگر یک بار آرایش نداشته‌باشد حس می‌کند چیزی را گم کرده و برای قرار گرفتن در جمع‌ها حس ناراحتی می‌کند.

 

نگاه مردان به آرایش زنان چطور است؟

از نگاه عموم آرایش زیاد زنان علل گوناگونی دارد. در نگاه مردان و اشخاصی که به صورت گذرا به این اشخاص نگاه می‌کنند برداشت‌های کاملا مختلفی و علل گاه ضد و نقیضی گفته می‌شود. دقت کنید که یکی از با اهمیت ترین ملاک‌های مردان برای انتخاب همسر مناسب خود، شیوه قضاوت و دیدگاه دیگر مردان و جایگاه اجتماعی شخص مقابل است. 

 

بیشتر در نظر خیلی از مردان زنانی که بیش از اندازه آرایش می‌کنند یا از لباس‌های نامناسب استفاده می‌کنند، مورد قضاوت‌های نامعقول و غیر اخلاقی شدید قرار می‌گیرند. هرچند که بسیاری از زنان به خاطر جلب توجه نیست و این کار را برای دل خودشان انجام می دهند. همانگونه که گفتیم آرایش بیش از اندازه زنان می‌تواند نشان از مشکلات درونی آن‌ها باشد، پس قبل از ازدواج با این اشخاص بهتر است به شناختی بهتر برسید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------