8 هشداری که خبر از بیماری قلبی می دهد 

با توجه به آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حدود 610،000 نفر در سال تنها در ایالات متحده از مشکلات مربوط به قلب می میرند. مردان و زنان به علت دلایل مختلفی که با یک شیوه خاص ارتباط دارند، تحت تأثیر بیماری قلبی قرار دارند. با این حال، نشانه ها و هشدار های بسیاری وجود دارد که ما را در مورد مشکلات قلب مطلع می کند که باید بیشتر از آن آگاهی داشته باشیم.

 

در این مطلب علائم هشدار دهنده بسیار شایع قلب را جمع آوری کرده ایم که اگر باید به آنها توجه داشته باشید.

 

مشکلات قلبی و عروقی, علایم مشکلات قلبی

بعضی از زنان نیز گفته اند که قبل از حمله قلبی درد آرام ناگهانی را تجربه کرده اند

 

1. درد که به بازو گسترش می یابد

بسیاری از مردان درد در بازوی چپ را تجربه می کنند، در حالی که زنان در یک یا هر دو دست درد مشابه ی را تجربه می کنند. بعضی از زنان نیز گفته اند که قبل از حمله قلبی درد آرام ناگهانی را تجربه کرده اند. این اتفاق می افتد به این دلیل که درد از قلب شما به طناب نخاعی شما منتهی می شود که در آن بسیاری از اعصاب بدن شما هستند و مغز گیج می شود و فکر می کند که بازوی شما درد واقعی است.

 

مشکلات قلبی و عروقی, علایم مشکلات قلبی

سرفه می تواند نشانه ای از بیماری قلبی عروقی باشد

 

2. سرفه که قطع نمی شود

سرفه ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و همچنین می تواند نشانه ای از بیماری قلبی عروقی باشد. سرفه مداوم که همراه مایع صورتی است که حاوی خون است، با نارسایی قلبی بسیار معمول است. با این حال،سرفه یک علامت زیرمجموعه از علامت بسیار جدی تر تنگی نفس است.

 

3. اضطراب شدید و غیر عادی

مطالعات متعدد نشان داده است افرادی که از شدت اضطراب در اوایل زندگی خود رنج می برند مستعد ابتلا به بیماری های قلبی هستند. اضطراب می تواند به وسیله ی زندگی پر تنش و یا اختلالات مختلف از جمله اختلال هراس و اضطراب فوبی ایجاد شود. برخی از اثرات اضطراب بر روی قلب شما شامل تاکی کاردی، افزایش فشار خون و کاهش ضربان قلب است.

 

 

مشکلات قلبی و عروقی, علایم مشکلات قلبی

ادم محیطی این علامت بسیار رایج در میان بیماران مبتلا به بیماری قلبی است

 

4. تورم مچ پا و پاها

هنگامی که قلب شما پمپاژ خوبی ندارد، مایع از رگ های خونی شما به بافت های اطراف می رسد و پاهای شما به سادگی به دلیل گرانش، شایع ترین قسمت های آسیب هستند. این ادم محیطی نامیده می شود و بسیاری از افراد مبتلا به بیماری قلبی این علامت را ندارند. اما هنوز هم، این علامت بسیار رایج در میان بیماران مبتلا به بیماری قلبی است و شما باید به آن توجه کامل داشته باشید.

 

5. کاهش اشتها و احساس تهوع

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری قلبی، کمبود اشتها و یا حالت تهوع را نشان می دهند، دلیل این امر، ایجاد مایع در اطراف کبد و روده است که باعث هضم مناسب می شود. این علائم معمولا با درد شکم همراه هستند و اگر همه آنها را با هم تجربه کنید، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 

6. بثورات پوستی یا لکه های غیر معمول

2 پروژه تحقیقاتی جداگانه که توسط مجله آلرژی و ایمونولوژی بالینی و مجله دانشکده قلب و عروق آمریکا انجام شده است نشان داد که اگزما و زونا از عوامل خطر بیماری قلبی هستند. افرادی که اگزما داشتند، 48٪ احتمال ابتلا به فشار خون بالا و احتمال داشتن کلسترول بالا را داشتند. علاوه بر این، افرادی که دچار تنگی نفس شده بودند 59٪ بیشتر از افراد مبتلا به این بیماری در معرض حمله قلبی بودند.

 

7. از دست دادن هوشیاری یا غش

احساس سرگیجه و از دست دادن هوشیاری در میان بیماران قلب بسیار رایج است. هنگامی که قلب خون را به خوبی خالی نمی کند، این به این دلیل است که جریان خون از یک شریان مسدود شده یا محدود شدن یک دریچه مسدود می شود. اگر تا به حال احساس تنگی نفس و مدت زمان کوتاهی را احساس کنید، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید و قلب خود را بررسی کنید.

 

مشکلات قلبی و عروقی, علایم مشکلات قلبی

مشکلات قلب عروقی

 

9. رنگ پریدگی پوست و یا بنفش شدن پوست

این یکی از شایع ترین علائم نیست،اما وقتی به نظر می رسد، این به دلیل کاهش جریان خون و کاهش تعداد گلبول های قرمز است و می تواند نشانه ای از این باشد که قلب شما خون را به اندازه کافی پمپاژ نمی کند. شوک دلیل اصلی این علامت است و رنگ پریدگی می تواند در کل بدن یا قسمت خاصی از بدن مانند یک اندام ظاهر شود. با این حال، اگر شما متوجه شدید، نگران نباشید. بررسی کنید که آیا شما از شوک رنج می برید یا موضوع دیگری مانند کم خونی وجود دارد .

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------