چگونه ارزان ترین پرواز ممکن را به هر کجا رزرو کنیم؟ (خرید ارزان بلیت هواپیما)خرید ارزان بلیط هواپیما داخلی, زمان خرید بلیط ارزان

خرید ارزان بلیت هواپیما

 

چگونه بلیط هواپیما ارزان خریداری کنیم؟ ترفندهای محرمانه

سفر یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاق‌های خوب در زندگی است و اگر بتوان هزینه‌ها را کاهش داد که عالی‌تر خواهد شد. از آنجایی که هزینه بلیت هواپیما از مهم ترین هزینه های سفر می باشد. در این مطلب از بیتوته سعی شده است نکات مهم و ارزشمندی در زمینه کاهش هزینه بلیت هواپیما را در اختیار شما بگذاریم و تکنیک های خرید ارزان بلیط هواپیما را بررسی نماییم.

برای خرید بلیت هواپیما عجله نکنید

اگر عجله‌ای برای سفر ندارید برای تهیه بلیت هواپیما ابتدا تمام سایت‌های معتبر فروش  و زمان‌های حرکت را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. معمولاً و در اکثر اوقات بلیط‌هایی هواپیماهایی که زود فروخته می‌شوند گران‌تر بوده و شما مجبور هستید هزینه بیشتری را برای تهیه بلیت بپردازید.

 

اگر واقعاً به دنبال بلیت ارزان‌قیمت هستید باید از عجله‌کردن بپرهیزید و انعطاف‌پذیر باشید. البته باید این را مدنظر داشت که عجله‌نکردن برای افرادی است که زمان و مقصد مشخصی را از قبل انتخاب نکرده‌اند و فقط قصد مسافرت دارند.

 

در ایام شلوغ به مسافرت نروید

باتوجه‌ به اینکه تعطیلات، برای اکثر شاغلین دولتی یکسان است و تقاضا در این ایام برای خرید بلیت بسیار بالا می رود پس اگر عجله‌ای برای مسافرت ندارید بعد از تعطیلات اقدام به سفر نمایید.

 

در این صورت هم هزینه کمتری را تقبل کرده‌اید و هم از امکانات بیشتری در شهر مقصد بهره می‌برید. زیرا در ایام تعطیلات تمام هتل‌ها از قبل رزرو شده و اتوبان ها و جاده های بین شهری بسیار شلوغ است. بهترین موقع برای سفرهای ارزان‌قیمت ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن هستند. 

 

در ایام تعطیلات نوروز و اعیاد و مراسم‌های مذهبی بیشترین تردد در تمام پایانه‌ها صورت می‌گیرد که فرودگاه‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. پس اگر عجله‌ای برای مسافرت ندارید در این روزها اقدام به تهیه بلیت  ننمایید. همچنین برای پروازهای خارجی نیز ایام کریسمس و اعیاد مختلف در کشورهای مختلف تقاضا برای تهیه بلیت زیاد است.

 

بلیط لحظه آخری, کاهش هزینه بلیت هواپیما, بلیت ارزان‌قیمت

با خرید ارزان بلیت هواپیما در هزینه های سفر صرفه جویی کنید

 

شهرهای خاص را در ایام شلوغ انتخاب نکنید

اگر اهل سفر باشید همه شهرها در ایران و کشورهای دیگر برایتان دیدنی هستند پس در هنگام تعطیلات یک شهر خاص و شلوغ را که همه مردم همان را انتخاب می‌کنند، انتخاب نکنید و از دیدنی‌های شهر و کشورهای دیگر هم بهره ببرید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های معتبر فروش، قیمت بلیت چندین شهر را بررسی کرده و در بهترین زمان، ارزان‌ترین بلیت هواپیما را خریداری کنید تا از سفر ارزان و خلوت لذت ببرید.

 

نیمه‌های هر ماه اقدام به خرید نمایید

اگر زمان سفر برایتان مهم نیست و فقط قصد مسافرت دارید  هیچگاه اول هفته ، فصل و یا سال اقدام به خرید بلیط نکنید چون قیمتها چند برابر گرانتر هستند.

 

از بلیط‌های چارتری استفاده کنید

با خرید بلیط‌های چارتری یک انتخاب هوشمندانه را برای سفری ارزان‌قیمت خواهید داشت. زیرا بلیط‌های چارتی ارزان‌تر بوده و امکان لغو آنها بسیار پایین است. مثلاً در اردیبهشت‌ماه که سفرهای نوروزی به اتمام می‌رسد شرکت‌های هواپیمایی اقدام به فروش بلیط‌های چارتی با قیمت مناسب می‌کنند که می‌توانید در این زمان بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

نکته‌ای را که هنگام خرید بلیط‌های چارتری باید به آن توجه کنید این است که حتماً برای تهیه بلیت از معتبر بودن  سایت‌ها مطلع شوید و سپس اقدام به خرید نمایید تا دچار دردسر نشوید. همچنین باید یادآور شد که با خرید بلیط‌های چارتی در صورت کنسل‌شدن سفرتان به هر دلیلی، هیچ مبلغی به خریدار عودت داده نمی‌شود و بلیت مسافر سوخت می‌گردد.

 

بلیط لحظه آخری پیدا کنید

اگر اهل سفرهای ارزان‌قیمت هستید این ترفند نیز یکی از راه‌های مسافرت ارزان است.  شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های معتبر پروازهایی را انتخاب کنید که جای خالی دارند و چند ساعت بعد پرواز می کند مثلاً بلیت های 2 ساعت مانده به پرواز. 

 

خرید بلیط لحظه آخری نوعی معامله برد برد ، هم برای شرکت‌های هواپیمایی،  و هم متقاضیان و چارترکننده است. خریدار بلیت یک خرید مناسب را انجام داده و یک مسافرت ارزان رفته و شرکت‌های هواپیمایی و چارترکننده نیز بلیط‌های خود را به فروش می‌رسانند و کمتر متضرر می‌شوند. شما می‌توانید با واردشدن به اپلیکیشن‌ها و سایت‌های معتبر از تاریخ پروازهای آخرین لحظه‌ای مطلع شوید.

 

تکنیک‌های خرید ارزان بلیت هواپیما, تکنیک های خرید ارزان بلیط هواپیما, بلیط هواپیما ارزان

بلیت لحظه آخری

 

قیمت‌ها را در ایرلاین‌های دیگر مقایسه کنید

با در دسترس‌ بودن اینترنت به‌راحتی می‌توانید به چند وب‌سایت معتبر مراجعه کرده و قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. امروزه شرکت‌های هواپیمایی مختلف داخلی و خارجی در مسیرهای مختلف فعالیت دارند. این ایرلاین‌ها تفاوتی در خدمات پرواز، کیفیت ناوگان پرواز، قدمت و نوع برند دارند و در این میان، ایرلاین‌های تازه‌تأسیس نیز هستند که علاوه بر ارائه خدمات مناسب سعی دارند بلیط‌های خود را با قیمت پایین‌تری به مشتریانشان عرضه کنند.

 

شما می‌توانید قیمت تمام ایرلاین‌ها را با هم مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید بلیت نمایید. برخی از ایرلاین‌ها نیز هستند که بلیط‌های یک شهر مخصوص را همیشه ارائه می‌دهند که باز قیمت‌های ارزان‌تری نسبت به بقیه دارند که شما می‌توانید از این ایرلاین‌ها خرید ارزانی داشته باشید.

 

از پروازهای خارجی استفاده کنید که یک یا دو توقف دارند

انتخاب پروازهای توقف دار یکی دیگر از ترفندهایی است که با اجرای آن  می‌توانید بلیت ارزان‌قیمت تهیه کنید. این پروازها برای کسانی که عجله ندارند مناسب بوده و نسبت به پروازهای بدون توقف ارزان‌تر هستند. این پروازها به این صورت هستند که تا رسیدن به مقصد دو تا سه توقف در فرودگاه‌های کشورهای دیگر دارند.

 

در تاریخ‌های مختلف جستجو کنید

اگر شما برای سفر دامنه انتخاب زیادی دارید و زمان برایتان مهم نیست. می‌توانید سایت‌های مختلف و قیمت‌ها را با هم مقایسه کرده و سپس در یک تاریخ مناسب اقدام به تهیه بلیت نمایید.

 

بلیط لحظه آخری, کاهش هزینه بلیت هواپیما, بلیت ارزان‌قیمت

خرید ارزان بلیت هواپیما را در زمان های مختلف جستجو کنید

 

بار و وسایل کم با خود ببرید

در هنگام سفر تا می‌توانید از بردن وسایل غیرضروری اجتناب کنید تا دچار هزینه بار اضافی نشوید. مثلاً برای سفرهای داخلی هر فرد مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار است درصورتی‌که وزن چمدان و بار شما از این مقدار بالاتر شود باید هزینه اضافه ‌بار را نیز متقبل شوید و برای سفرهای خارجی هزینه اضافه ‌بار برای هر ایرلاین و کشور مقصد متفاوت است.

 

کنسل‌کردن بلیت هواپیما

قبل از خرید بلیت  شرایط کنسلی و جریمه‌ها را بررسی کرده و سپس اقدام به تهیه بلیت نمایید تا اگر به هر دلیلی اتفاق پیش‌بینی‌نشده باعث کنسلی سفرتان شد جریمه کمتری را متقبل شوید.

 

انتخاب کلاس پروازی

باتوجه ‌به اینکه کلاس‌های پروازی در ایران شامل اکونومی و بیزینس است که تفاوتشان در کیفیت صندلی، فضای بیشتر و خدمات پرواز است. شما می‌توانید در صورتی‌ که به سفرهایی با زمان کوتاه می‌روید از خریدن بلیت هواپیمای فرست کلاس یا بیزینس برای صرفه‌جویی در هزینه اجتناب نمایید. زیرا در سفرهای کوتاه‌مدت باتوجه ‌به استاندارد بودن فضای اختصاص‌داده‌شده به مسافر نیاز به صندلی راحتی و فضای بیشتر نیست. 

 

بلیت هواپیما سفرهای خارجی, تکنیک‌های خرید ارزان بلیت هواپیما, تکنیک های خرید ارزان بلیط هواپیما

انتخاب کلاس پرواز باعث صرفه جویی در هزینه بلیت می شود

 

بلیت کودکان را جدی بگیرید

اگر خانواده شما پرجمعیت است برای تهیه بلیت از بلیط‌های سیستمی استفاده کنید در خرید سیستمی قیمت بلیت کودکان و نوزادان متفاوت با بزرگسالان است. ولی قیمت  بلیط‌های چارتری برای تمام افراد بزرگسال و کودک و نوزاد یکسان است.

 

بهترین روز هفته برای خرید بلیت هواپیما

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بهترین زمان خرید بلیت هواپیما است و روزهای چهارشنبه تا شنبه گران‌ترین روزهای برای بلیت هواپیما است. پیشنهاد دیگر برای تهیه  بلیت ارزان‌تر، خرید بلیط‌هایی است که در صبح انجام می‌شود.  این بلیط‌ها متقاضی کمتری داشته و از قیمت‌های مناسب‌تری برخوردار هستند.

 

این پروازها دارای تأخیر کمتر به مقصد هستند و همچنین صبح‌ها فرودگاه خلوت‌تر بوده و برای تحویل بار و گذر از گیت به زمان کمتری احتیاج دارید. از مزایای دیگر تهیه بلیت صبح این است که اگر به هر دلیلی به پرواز دیر رسیدید می‌توانید اقدام به تهیه بلیت دیگری در همان روز کنید. در نتیجه تأخیری در مسافرت شما صورت نمی‌گیرد.

 

بلیت هواپیما سفرهای خارجی را در شولدر سیزن رزرو کنید

برای سفرهای خارجی نیز می‌تواند بلیت ارزان‌قیمت تهیه کنید این اصطلاح را که به آن شولدر سیزن می‌گویند برای روزهایی استفاده می‌شود که علی‌رغم آب‌وهوای مناسب، میزان مسافرت کمتر است. اگر برنامه و مقصد خاصی مدنظرتان نیست از این گزینه هم می‌توانید استفاده کنید.

 

تهیه بلیت از طریق وب‌سایت‌های معتبر

یکی دیگر از راه‌های تهیه بلیط‌های ارزان‌قیمت خرید به‌صورت آنلاین و از طریق سایت‌های معتبر است. زیرا با مراجعه به دفاتر فروش و خرید حضوری هزینه بیشتری را بابت کارمزد باید به آژانس‌های مسافرتی پرداخت کنید.

 

شما به‌راحتی می‌توانید قیمت چندین سایت معتبر فروش را بررسی کرده  و از میان آنها ارزان‌ترینشان را انتخاب کنید. زیرا در دنیای مجازی رقابت شدیدی بین فروشندگان بلیط‌ها وجود دارد و آژانس‌ها سعی می‌کنند با پایین آوردن قیمت، مشتریان بیشتری را جذب کنند. در ضمن اگر شما بلیت هواپیمای خود را به‌صورت آنلاین خریداری کنید و در باشگاه مشتریان آن وب‌سایت عضو شوید، می‌توانید در خریدهای بعدی از تخفیفاتی که به مشتریان ارائه می‌دهند بهره‌مند شوید.

 

خرید بلیت رفت ‌و برگشت

یکی دیگر از ترفندهای کاهش هزینه تهیه بلیت، خرید بلیت رفت ‌و برگشت است. در برخی از خطوط هوایی از تخفیف خرید بلیت به‌صورت رفت‌ و برگشت می‌توانید بهره‌مند شوید. ولی برای اطمینان، قیمت‌های پروازهای خود را به‌صورت جداگانه بررسی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

 

 تکنیک‌های خرید ارزان بلیت هواپیما, تکنیک های خرید ارزان بلیط هواپیما, بلیط هواپیما ارزان

خرید بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت

 

بهترین زمان خرید بلیت هواپیما

بهترین زمان خرید بلیت در سفرهای داخلی باتوجه ‌به باز بودن سایت فروش 45 تا 50 روز قبل از پرواز است که می‌توانید بلیت ارزان‌تری را تهیه کنید و برای پروازهای خارجی 5 تا 6 ماه زودتر اقدام به خرید بلیت نمایید.

 

نگاهی به قیمت تورها نیز بیندازید

برای رفتن به مسافرت پیشنهادهای تورها را نیز بررسی کرده  و سپس اقدام به خرید بلیت به‌صورت شخصی  نمایید. البته باید توجه داشت که مسافرت با تور هیچ‌گونه کنسلی را شامل نمی‌شود و پول شما کامل سوخت خواهد شد.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------