آخرین اخبار علمی

سیارک،اخبار علمی،خبرهای علمی

یک سیارک خطرناک به اندازه یک نهنگ آبی از کنار زمین عبور می‌کند

ستاره‌شناسان می‌گویند یک سیارک بالقوه خطرناک موسوم به "FF ۲۰۱۵" قرار است با سرعت ۲۷ برابر سرعت صوت از کنار زمین بگذرد. به…

انرژی تاریک نیرو پیشران جهان + عکساخبار علمی - انرژی تاریک نیرو پیشران جهان + عکس

کیهان شناسان معتقدند که سه چهارم کیهان از انرژی تاریک که مسئول شتاب‌دار شدن انبساط کیهان است، تشکیل شده است.

یکی از آنها وجود عنصر پنجمی به نام اتر یا انرژی فانتوم است این عنصر یک عامل جاذبه‌ای غیرقابل مشاهده است که باعث تسریع گسترش انبساط کیهان می شود.
 

همراه با زمین، آب و هوا یک احتمال دیگر این است که در مجاورت انرژی خلا یا میدان خیالی، چگالی آنها در طول زمان افزایش یابد که سبب شتاب گیری کیهان شود و با سرعت بیشتری بتواند نیروی اتمی در هم بشکند و باعث پایان کیهان در هر بیست هزار میلیون سال شود، چیزی که به آن تبدیل بزرگ می گویند.

 

به هر صورت محققان دانشگاه بارسلونا و آتن پیشنهاد داده‌اند که رفتار انرژی تاریک به عنصر پنجم یعنی"اتر" و یا "انرژی فانتوم" ارتباط دارد. این خلا کاذب می تواند انرژی جهان ما را تامین و به حرکت اجبار کند.

 

اخبار , اخبار علمی, انرژی تاریک

 

داده های تجربی که زمینه ساز این فرضیه هستند از ماهواره پلانک "آژانس فضایی اروپا" (ESA) و ماهواره (WMAP) ناسا بدست آمده‌اند. این مشاهدات در نهایت به حل اصطلاح انرژی تاریک می‌انجامد و یک فرمول ریاضی مشخص که در فازهای جامد، مایع و گاز متفاوت است ارائه می‌دهد.
اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------