تولید شوینده طبیعی غیرالکلی با بهره گیری از فناوری نانواخبار,اخبار علمی,تولید شوینده طبیعی

اخبار علمی - تولید شوینده طبیعی غیرالکلی با بهره گیری از فناوری نانو

نانو شوینده غیر الکلی با مواد طبیعی و با قدرت شویندگی و لکه بری بالا با تلاش فناوران ایرانی طراحی و ساخته شد.

«مهرتاش هدایتی منش» مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده این محصول و از مبدعان مایع شوینده غیر الکلی در این باره به خبرنگار علمی ایرنا گفت : این ترکیب شوینده جدید فاقد هر گونه نمونه مشابه است و با فرمولاسیون و شیوه های ابتکاری تولید شده دارای قدرت پاک کنندگی بسیار بالا و توان زدودن انواع آلودگی از سطوحی مانند مانیتورها(LCD*LED) ، شیشه ، پارچه ، سرامیک و دیگر موارد است.

وی افزود: این مایع شوینده دارای قدرت پاک کنندگی بالا در زدودن انواع آلودگی ها از سطوح مختلف است.

به گفته این محقق،شوینده جدید دارای خاصیت آنتی باکتریال قوی بوده که این امر به تایید آزمایشگاه انستیتو پاستور ایران رسیده است و به دلیل داشتن منشاء طبیعی برای انسان حساسیت زا نیست و برمحیط زیست اثرمخرب ندارد.

«حسین خاتمی» دیگر محقق این طرح نیز با اشاره به ثبت اختراع محصول ابداعی در خصوص نحوه تولید آن گفت: درسالهای گذشته سعی شده در راستای تولید محصولات خارجی مورد نیاز صنایع در داخل کشور از طریق مهندسی معکوس فعالیت شود. در مراحل انجام تحقیقات بر روی یکی از پروژه ها که با فناوری نانو و مواد طبیعی متوجه خاصیت شویندگی بالای این محصول شدیم.

وی افزود: کیفیت این محصول با انجام آزمایش میزان عبور نور از شیشه های تمیز شده با شیشه شوی این ماده نشان داد که این مایع در مقایسه با نمونه شوینده های موجود در بازار دارای زاویه تماس بیشتر و کشش سطحی کمتر است که بیانگر قدرت شویندگی بالاتر آن است.

به گفته وی،این آزمایش در دانشکده فیزیک دانشگاه شریف انجام شد و گواهی مربوط نیز در این رابطه اخذ شده است.

وی خاطرنشان کرد: این محصول ضمن بررسی در آزمایشگاه و مراجع تخصصی به صورت عملی نیز برای مثال در آستان قدس رضوی که میزان مصرف شوینده ها در آن فوق العاده بالاست مورد استفاده قرار گرفته است و پرسنل این مجموعه بر اثر بخشی بالا و عدم حساسیت زایی آن مهر تایید زده اند.

این محصول در هفتمین نمایشگاه فناوری نانو در مهر93 ارایه شده بود.

 

اخبار علمی - ایرنا

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022