بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

قاتلین رویاها ی شما 

 

 

قاتلین رویاها ی شما

 

در این دنیا انسان هایی وجود دارند كه تاریخ نام آنها را قاتلین رویا گذاشته است . قاتلین رویا كسانی هستند كه سعی می كنند به هر طریقی كه شده شما را از تلاش برای رسیدن به رویاهایتان باز دارند .از قاتلین رویاهایتان فاصله بگیرید.

 

مسخره کردن

 

قاتلین رویا از در منطق وارد می شوند و سعی می كنند با بیان سختی ها و غیرممكن جلوه دادن كار شما را از هدف تان منحرف كنند . در این مرحله دو اتفاق می افتد .اتفاق اول این است كه شما تسلیم افكار آنها می شوید و با توجیه اقدام خود و ترس از مشكلات از ادامه كار منصرف می شوید و دوم این كه به جای این كه بر اساس حرف دیگران تصمیم بگیرید به اراده خود تكیه می كنید و برای رسیدن به رویایتان تلاش می كنید ؛ شیوه دیگری كه قاتلین رویا از ‌آن استفاده می كنند تمسخر شما است.

 

این اشخاص اگر ببینند كه اراده شما قوی تر از آن است كه به راحتی تسلیم عقاید آنها شوید منتظر شكست های موقتی شما می مانند تا بهانه لازم را برای مداخله مجدد به دست آورند.

 

هنگامی كه یكی از پیش بینی های شما به هر دلیلی درست از ‌آب در نیامد و شما تنها دچار یك شكست موقتی شدید آنها با صدایی بلند و لحنی تمسخر آمیز به شما می گویند « به تو گفته بودم ، دیدی همون حرفی كه من زدم درست بود ! دیدی اشتباه كردی . قاتلین رویا سعی می كنند با گفتن چنین جملاتی كنترل عصبی شما را به دست بگیرند و مانع از اقدام مجدد شما برای رسیدن به رویاهایتان شوند چون اگر شما بتوانید موفق شوید و به رویای خود برسید با این كار نه تنها نادرستی گفته های آنان را ثابت كرده اید بلكه غیر قابل اطمینان بودن گفته های این اشخاص را به دیگران نیز ثابت كرده اید . آنها بارها به شما می گویند كه رویای شما هیچ وقت به حقیقت نمی پیوندد ولی به خاطر داشته باشید كه رویای شما از جنس واقعیت است ، پس می تواند به حقیقت تبدیل شود.

 

در هنگام رویارویی با قاتلین رویا برای این كه اسیر احساسات متناقض نشوید و مانع از ورود ویروس شك و تردید به درون اراده خود شوید همیشه به خود یادآوری كنید كه شما و رویاهایتان منحصر به فرد هستید ، به هدف خداوند از آفرینش خود فكر كنید .

 

شما می توانید از طریق هیجانی كه رویا در شما ایجاد می كند انگیزه ای داشته باشید كه بتوانید شما را به هدفتان برساند . فراموش نكنید كه هر انسانی آفریده شده است تا متفاوت باشد . اجازه ندهید كه قاتلین رویا تفاوت مهم زندگی تان را از شما بگیرند و شما را هم مثل خودشان به انسان های برای اراده ای تبدیل كنند . چه كسی و با چه زبانی باید به شما بگوید كه شما آمده اید تا متفاوت باشید نه این كه به راحتی تسلیم عقاید دیگران شوید!

 

از رویاهای خود در برابر قاتلین رویا دفاع كنید

 

هنگامی كه قاتلین رویا به سراغ شما می آیند تا رویاهای شما را با كلام خود از بین ببرند به آنها توجه نكنید . آنها فقط منتظر بهانه هستند . قاتل رویاهای شما هر كسی می تواند باشد ؛ معلم ، دوست ، همكار ، همسر یا نهایتاً والدین شما.

 

تنها كاری كه شما باید انجام بدهید این است كه با افكار مثبت و اراده خود برای رویاهای خود یك جلیقه ضد گلوله درست كنید و رویاهای خود را در آن قرار دهید .

 

اگر شما به راحتی تسلیم عقاید دیگران شوید و برای رسیدن به رویاهایتان هیچ مقاومتی از خود نشان ندهید مطمئن باشید كه شما هم یكی از بیشمار كسانی خواهید بود كه رویاهایتان را با خود به گور می برید

 

به جای این كه سعی كنید از این اشخاص فاصله بگیرید سعی كنید با حفظ اراده خود در مواضع و عقاید آنها تردید به وجود بیاورید و كاری كنید تا آنها به جای این كه به مخالفت علیه شما برخیزند به شما كمك كنند و باعث تقویت روحیه شما در برابر مشكلات شوند.

 

شما برای رسیدن به رویاهایتان نیازمند یك برنامه ریزی جامع و استراتژیك هستید و نباید بدون برنامه وارد رودخانه ای شوید كه نمی دانید عمق آن چه قدر است . شما باید به دیگران مشورت كنید جنبه های عقلانی كار را در نظر بگیرید و تنها در صورتی كه واقعاً مطمئن شدید انجام آن كار برای شما مقدور است اقدام به كار كنید . فراموش نكنید اگر شما بدون مشورت با افراد با تجربه و خیرخواه و بدون داشتن یك برنامه مطمئن و حساب شده كاری بكنید و بعداً شكست بخورید دیگر نمی توانید كسی را به عنوان مقصر اصلی شكست های خود معرفی كنید. در این هنگام تنها مقصر اصلی خود شما خواهید بود.

 

به خاطر داشته باشید هنگامی كه انگشت اتهام خود را به سمت كسی می گیرید ، یك انگشت به او و سه انگشت به خود شما اشاره می كند.

 

به خود و توانایی هایتان ایمان داشته باشید

 

آیا شما برای این كه اقدام به كاری كنید نیازمند تأیید دیگران هستید ؟ آیا شما باید آنقدر از خودتان ضعف نشان دهید تا دیگران بتوانند فقط با صحبت های خویش شما را ناامید كنند ؟ پس آنها اشتیاق سوزان درونی كجاست ؟ با نسیمی خاموش شده ؟

موفقیت

 

فراموش نكنید كه قاتلین رویا منتظر كوچكترین نشانه های شك و تردید در شما هستند تا بتوانند بدون هیچ زحمتی رویایتان را از شما بگیرند . برای این كه چنین اجازه ای به آنها ندهید باید رویاهایتان را به اهداف بلند مدت و كوتاه مدت تقسیم كنید . هنگامی كه شما رویاهای خود را دسته بندی می كنید و برای رسیدن به هر كدام از آنها زمانی را مشخص می كنید می توانید به راحتی برای آنها برنامه ریزی كنید.

 

برنامه ای كه شما برای رسیدن به رویاهایتان طراحی می كنید نشان دهنده میزان قدرت و استعداد شما در استفاده از زمان و مدیریت شما بر سایر مسائل است.

 

در زمان برنامه ریزی برای رسیدن به رویاهایتان به شكست های گذشته فكر نكنید به این فكر نكنید كه در گذشته چه كسی بوده اید ، بلكه به این فكر كنید كه چه كسی می توانید باشید.

 

همه ما انسانها در زندگی باید داغ شكست را بچشیم تا بتوانیم لذت واقعی موفقیت را احساس كنیم.

 

به جای این كه فقط چشمتان را به شكست های خود خیره كنید به افق های جدید كه آفتاب زندگی بر روی شما باز می كند فكر كنید . اگر شما بخواهید كه چیزی اتفاق بیفتد حتماً می افتد . خواستن توانستن است . اگر رویای به دست آوردن چیزی را دارید باید تاوان آن را با عمل خود بپردازید . هیچ انسانی شانسی به موفقیت نمی رسد و شانسی آن را از دست نمی دهد.

 

برای شروع تنها كسی كه می تواند به شما كمك كند ذهن شماست . این حقیقت را همه انسان ها می دانند ولی تعداد كمی از آنها از قدرت ذهن خود استفاده می كنند ، شاید هم آنها هنوز كاملاً به قدرت ذهن خود ایمان ندارند. تنها استفاده ای كه بیشتر افراد ذهن خود می كنند این است كه شبها كه به رختخواب می روند در خیال خود رؤیای رسیدن به موفقیت ، ثروت و .... را ببینند ؛ آنها هیچ وقت فراتر از آنچه كه هستند نمی روند و همیشه با حسرت به افراد موفق نگاه می كنند.

منابع:خانواده مطهر/سلامت نیوز


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------