دروغ‌هایی که خائن‌ها به خودشان می‌گویندبیشتر افراد خیانت کار به خودشان دروغ می‌گویند‎

 

همیشه و در هر دوره‌ای از زمان خیانت وجود داشته و روابط عاشقانه همیشه هم آنطور که انتظار می‌رود بی‌دردسر و صادقانه نیستند. روابط نزدیک و عاشقانه‌ی ما ممکن است مضطرب‌مان کنند و دلمان را بشکنند اما صحبت کردن در مورد دروغگویی و خیانت، همیشه هم کار راحتی نیست. وقتی صحبت از خیانت یکی در رابطه می‌شود معمولا عصبانی می‌‌شویم و موضع تهاجمی به خود می‌گیریم. اما این بار می‌خواهیم از دید یک فرد خیانت کار به ماجرا نگاه کنیم و ببینیم اینگونه آدمها معمولا پیش خودشان چه دروغ‌هایی می‌گویند.

 

درگیر این رابطه نخواهم شد 

بیشتر افراد خیانت کار این دروغ را به خودشان می‌گویند. اگر بتوانند این دروغ را باور و هضم کنند پس ادامه‌ی خیانت برای‌شان بسیار ساده‌تر خواهد شد. این دروغ به آنها شهامت و جسارت می‌دهد و شروع می‌کنند به انجام رفتارهای ریسک آمیز زیرا فکر می‌کنند سخت و شکست ناپذیرند. اما واقعیت این است که ناخودآگاه درگیر رابطه‌ی جدی خواهند شد. هر چند ممکن است مردها و زنهایی باشند که بتوانند سالها به خیانت خود ادامه دهند بدون اینکه همسرشان بویی ببرد اما واقعا نادر است. چون در اغلب موارد، فرد خائن واقعا درگیر رابطه‌ شده و دیگر پنهان کردن سخت می‌شود. آنها برخلاف تصورشان، خلل ناپذیر نیستند!

 

خیلی هم موضوع مهم و بزرگی نیست 

یک خائن دست به هر کاری می‌زند تا خیانتش را کوچک و بی‌اهمیت جلوه دهد. هر چند او اینطور می‌گوید که موضوع خاصی نیست اما این حرکتش همراه با هزاران هزار دروغ است. اگر رابطه‌ی جدیدش چیز مهمی نیست پس چرا پنهان و مخفیانه است؟ اگر کاری که او و طرف مقابلش انجام می‌دهند اهمیتی ندارد پس چرا از فاش شدنش می‌ترسند؟ واقعیت این است که، کاری که آنها انجام می‌دهند اتفاقا خیلی هم مهم است و خود خائن خوب می‌داند که اگر همسرش خبردار شود، زندگی‌شان نابود شده و هر بلایی ممکن است سر او بیاید!

 

فقط همین یکبار است 

بیشتر اوقات کسی که خیانت کرده و دستش رو نشده مجددا خیانت خواهد کرد. افراد خائن معمولا با کاری که کرده‌اند راضی نمی‌شوند. آنها می‌توانند تبدیل همسری کاملا حمایت گر، عاشق و همراه بشوند اما این باعث نمی‌شود دوباره خیانت نکنند! خیانت رفتاری بسیار خودخواهانه و نشات گرفته از خود پرستی است. کسی که به همسرش خیانت می‌کند، بی‌احترامی آشکاری به او کرده و برایش عادی شده پس به راحتی می‌تواند شیوه‌های جدید خیانت را امتحان کند.

 

تقصیر همسرم است 

فرد خیانت کار برای اینکه خیانتش را توجیه کند، مشکلات و مسائل زندگی زناشویی‌اش را مقصر می‌داند. وقتی دست خائن رو می‌شود و نمی‌تواند راهی برای فرار از آن پیدا کند، همسرش را سرزنش می‌کند و او را مقصر ماجرا می‌‌خواند. بعضی‌ها حتی آنقدر در مقصر دانستن همسر مهارت دارند که به او القا می‌کنند کوتاهی از او بوده. در صورتیکه چنین چیزی واقعیت ندارد، اما متاسفانه اگر این سرزنش‌ها ادامه پیدا کنند و توجیهات نادرست تداوم داشته باشند، کسی که خیانت دیده کم کم باور می‌کند که همه چیز تقصیر اوست و باید تنبیه شود.

 

افراد خیانت‌کار معمولا خیانت‌شان راتوجیه می کنند‎

 

ما فقط دوست‌های معمولی هستیم 

خیلی از زن‌ها و مردهایی که تصور می‌کنند فقط دوست‌های معمولی هستند، در نهایت درگیر روابط فیزیکی و عاطفی می‌شوند. شاید افرادی هم وجود داشته باشند که بتوانند با جنس مخالف رابطه‌‌ای افلاطونی را حفظ کنند اما تعدادشان واقعا اندک است. اگر سرنخ‌هایی پیدا کردید که نشان می‌دهد بین همسر شما و دوستی از جنس مخالف ماجراهایی وجود دارد پس احتمالا همینطور است. پیام‌های مشکوک، قرار و مدارهایی که بدون اطلاع شما صورت گرفته و ...، چیزی نیستند که نادیده‌شان بگیرید.

 

همه این کار را می‌کنند 

افراد خیانت‌کار معمولا خیانت‌شان را با این توجیه که :«همه این کار را می‌کنند»، طبیعی جلوه می‌دهند. آنها فکر می‌کنند دیگران هم اهل خیانتند چون خودشان اینگونه‌اند. با وجود اینکه در دنیای امروز به دلایل زیادی، خیانت و روابط نامشروع زیاد شده اما واقعیت این است که همه این کار را نمی‌کنند. مردان و زنان وفادار زیادی هستند که می‌توانند به رابطه و عشق‌شان وفادار بمانند. این زوج‌‌ها ثابت می‌کنند که وفادار و متعهد ماندن ممکن است، حتی در جامعه‌ی امروز!

  

این اصلا خیانت محسوب نمی‌شود 

مرد یا زنی که مشتش باز می‌شود احتمالا اینطور از خود دفاع می‌کند که رابطه‌اش اصلا خیانت به حساب نمی‌آید و با این حرف نه تنها به همسرش دروغ می‌گوید بلکه به خودش هم دروغ می‌گوید. خیانت فقط رابطه‌ی جنسی نیست، بلکه شامل هرگونه ارتباط عاطفی و احساسی با جنس مخالف می‌شود. وقتی شما خیانت می‌کنید یعنی به دنبال رضایت عاطفی و احساسی خارج از رابطه‌ زناشویی‌تان هستید. ممکن است حتی هیچ تماس فیزیکی روی ندهد یا احساس نکنید در حال خیانت کردن هستید اما اگر کسی خلاء عاطفی و هیجانی‌تان را پُر کند که همسرتان نیست، خیانت است، چه قبول داشته باشید و چه نه!

 

این رابطه واقعا برای من معنی و اهمیتی ندارد 

این یکی از گستاخانه‌ترین اما متداول‌ترین دروغ‌هایی است که یک خائن می‌تواند بگوید. شاید خائن از خیانتش منظور خاصی نداشته اما مطمئنا برای همسرش خیلی معنی دارد. کسی که می‌تواند به وضوح و راحتی چنین چیزی بگوید معلوم است که نمی‌تواند مسئولیت رفتارهایش را بپذیرد. بله ممکن است ارتباط رمانتیک یا عاطفی بین همسر شما و آن نفر دیگر وجود نداشته باشد اما به این معنی نیست که خیانتی صورت نگرفته. وقتی همسر خیانت کار شما چنین چیزی می‌گوید یعنی قادر نیست احساسات و عواطف شما را به حساب بیاورد. در چنین لحظاتی او بیشتر نگران احساسات خودش است تا شما!

 

فرد خائن معمولا خیانت می‌کند چون دروغ‌های خودش را باور دارد. این دروغ‌ها معمولا باعث می‌شوند خیانت امری منطقی تلقی شود. باور کردن این دروغ‌ها برای خائن نه تنها عادی است بلکه برای او ضروریست، پس هوشیار باشید!

 

منبع: برترین ها

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------