چرا شستشوی فرش هایمان را به قالیشویی بسپاریم؟قیمت شستشوی فرش, هزینه شستشوی فرش, شستشوی فرش در قالیشویی

شستشوی فرش،امری ضروری جهت تمیزی و نظافت منزل

 

چرا بهتر است شستشوی فرش را به قالیشویی بسپاریم؟ 

شستشوی فرش ها در منزل با روش ها و شوینده های نامناسب به آن ها آسیب می زند؛ پس بهتر است جهت حفظ کیفیت و زیبایی فرش هایتان، آن ها را به یک قالیشویی معتبر در شهر خود بسپارید و در وقت، انرژی و پول خود صرفه جویی کنید. در این مطلب از بیتوته شما را با فواید شستشوی فرش در قالیشویی آشنا می کنیم.

شستشوی فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی

نگهداری از فرش مانند سایر وسایل خانه، اصول خود را دارد. شاید گمان کنید که جاروبرقی و شستشو با شامپو فرش یا شستشو سالانه فرش ها در حیاط منزل برای تمیزی، نگهداری و دوام آن ها کافی است؛ اما بهتر است بدانید که شستشوی نادرست باعث آسیب به الیاف فرش می شود و عمر مفید آن را کم می کند.

 

فارغ از اینکه قالی شما فرش ماشینی است یا فرش دستبافت، بهتر است که شستشوی آن را به دست افراد متخصص و کاردان بسپارید؛ زیرا فرش ها در یک قالیشویی معتبر با اصول صحیح و توسط افراد آموزش دیده شسته و خشک می شوند.

 

شستشوی فرش در خانه اگر با ابزار اجاره ای شستشو هم انجام شود؛ باز هم به کیفیت شستشو در قالیشویی نخواهد رسید. اگر شما سالی یکبار فرش می شویید، در یک قالیشویی روزانه ده ها فرش شسته می شود. افرادی در قالیشویی کار می کنند که به واسطه تجربه و آموزشی که دیده اند، بهتر و اصولی تر فرش ها را شسته، آبکشی کرده و خشک می کنند.

 

روش شستشوی فرش در قالیشویی, شستشوی  فرش در قالیشویی, شستشوی فرش

شستشوی فرش در قالیشویی

 

اشتباهات رایج در شستشوی فرش در منزل

وقتی تصمیم می گیرد که فرش ها را در منزل بشویید و شروع به شستشوی دستی فرش در منزل می کنید در واقع خود را با یک کار سخت و سنگین روبرو کرده اید؛ از شستشو تا آبگیری و جابجایی جهت خشک شدن فرش، تمام این مراحل سخت هستند؛ انرژی شما را می گیرند و به بدن شما آسیب می زنند.

 

همچنین استفاده از روش شستشو نامناسب در حالی که با الیاف فرش خود آشنایی ندارید، باعث خراب شدن آن می شود. از جمله اشتباهات رایج در شستشوی فرش در منزل می توان به استفاده بیش از حد آب برای خیساندن فرش و مرطوب نگهداشتن آن، استفاده از شامپو یا مواد شوینده به مقدار زیاد، کامل خشک نکردن فرش و نم دار پهن کردن آن در منزل! اشاره کرد.

 

• شامپو فرش اضافی برای شستشو : استفاده از مقدار زیاد شامپو فرش برای شستشو آن یک کار مخرب است زیرا طول مدت آبکشی فرش و مرطوب ماندن آن را طولانی می کند؛ در نتیجه به اجزا و الیاف فرش آسیب می زند.

 

• رطوبت و آب اضافی در حین شستشو : با خیس کردن زیاد فرش به بافت های آن آسیب می زنید و ممکن است رنگ و بافت فرش بهم ریخته و خراب شود.

 

• کاملاً خشک نکردن فرش بعد از شستشو : اگر به فرش خود در اثر بارندگی یا آلودگی یا سهل انگاری اجازه ندهید که کاملاً خشک شود، می تواند در تماس با پایه های مبلمان، رنگ بگیرد یا در مجاورت پایه های فلزی صندلی غذاخوری، باعث زنگ زدگی آن ها شود!

تمام این اشتباهات می توانند دلایلی برای این باشند که سپردن شستشوی فرش به قالیشویی چقدر کار را برای شما راحت و بدون دغدغه می کند.

 

 شستشوی  فرش در قالیشویی, شستشوی فرش, شستشوی فرش دستباف

اشتباهات شستشوی فرش در منزل

 

روش شستشوی فرش در قالیشویی

یک قالیشویی مطمئن و معتبر برای شستشو فرش ها از دستگاه ها و روش هایی استفاده می کند که علاوه بر تمیزی بیشتر فرش به دوام و زیبایی آن نیز کمک می کند.

اگر تاکنون فکر می کردید که قالیشویی فقط فرش را با آب و مواد شوینده می شوید و بر روی دیوار خشک می کنید، باید بگوییم که بهتر است با ما همراه باشید تا با مراحل کامل شستشوی فرش ها در قالیشویی آشنا شوید.

 

در مرحله اول تمام گرد و غبار، مو و آشغال های ریز فرش را با یک جاروبرقی صنعتی که دارای مکش فوق العاده قوی است، جمع می کنند. قدرت مکش این جاروبرقی با جاروبرقی های خانگی قابل قیاس نیست.

 

در مرحله بعد با توجه به اینکه امروز روش های تمیز کردن و شستشوی فرش ها در کارخانه های قالی شویی پیشرفت کرده است یک روش شستشو کاربردی برای قالی مورد نظر تعیین می گردد.

 

دستگاه شستشوی فرش, شرکت شستشوی فرش, شستشوی فرش ماشینی

روش شستشوی متناسب با جنس فرش در قالیشویی

 

برای از بین بردن هر نوع لکه ای که بر روی یک قالی ایجاد شده، یک شوینده اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه در ادامه محلول شوینده مناسب با جنس الیاف فرش توسط فرد کار بلد انتخاب می شود.

 

شما ممکن است با روش شستشو غلط یا استفاده از مواد شوینده نامناسب به فرش خود آسیب بزنید در حالی که با سپردن فرش خود به یک قالیشویی مطمئن و استفاده از روش شستشوی صنعتی فرش، خیال خود را از بابت تمیزی و حفظ کیفیت بافت فرش راحت می کنید.

 

بهتر است بدانید که برای هر مرحله از شستشو صنعتی، یک دستگاه مخصوص وجود دارد و قالیشویی ها به جای استفاده از روش های سنتی شستشوی قالی، از تجهیزات مناسب مانند جاروبرقی صنعتی، دستگاه خشک کن لوله ای، گرمخانه و غیره استفاده می کنند.

 

این نکته مهم را در نظر بگیرید که با سپردن شستشو فرش های خود به قالیشویی در واقع در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید. شستشو فرش در منزل علاوه بر اینکه چند ساعت از وقت شما را جهت خیساندن و شستشو با شوینده می گیرد؛ بلکه خشک کردن آن نیز چند روز طول می کشد، البته اگر خوش شانس باشید و از آلودگی هوا، باران و گرد و خاک خبری نباشد. هزینه مالی که بابت مصرف آب و مواد شوینده صرف می کنید را هم باید در نظر بگیرید. در واقع شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی باعث صرفه جویی در هزینه ها و وقت ارزشمند شما می شود.

 

هزینه شستشوی فرش, شستشوی فرش در قالیشویی, روش شستشوی فرش در قالیشویی

شستشوی سریع و مطمئن فرش در قالیشویی

جمع بندی:

بهتر است برای پاکیزگی، زیبایی و افزایش ماندگاری فرش های خود را سالی یکبار یا نهایتاً یک سال و نیم یکبار بشویید. برای افزایش کیفیت شستشو و حفظ الیاف فرش از آسیب های فیزیکی ناشی از شستشو غلط یا به کار بردن شوینده های نامناسب توصیه می کنیم فرش ها را در منزل نشویید. سعی کنید شستشوی فرش ها را به افراد کار بلد این حوزه در قالیشویی های معتبر بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------