قبل از باردار شدن، از سلامت دندان‌تان مطمئن شویدسلامت دندان‌ها در بارداری,دندان درد در بارداری,پیشگیری از دندان درد در بارداری

 يک متخصص بهداشت مادر و کودک با بيان اين مطلب که سلامت دهان و دندان قبل از بارداري به دليل جلوگيري از بروز عوارض و مشکلات جدي براي مادر و جنين از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، افزود: تعيين وضعيت قرار گرفتن جنين در رحم، گوش دادن به صداي قلب جنين و فشار خون مادر از ديگر مراقبت‌هاي ضروري در طي دوران بارداري است که بايد به آن توجه شود.

دکت مقدم بنائم،با تاکيد بر اين مطلب که زنان قبل از اقدام به بارداري بايد با مراجعه به پزشک از احتمال ابتلا به هرگونه بيماري‌هاي ژنتيکي، کمبود ويتامين و مواد معدني مطمئن شوند، اظهار داشت: ضروريست زنان باردار تا ماه هفتم بارداري حداقل يک بار در ماه به پزشک مراجعه کنند و اين معاينات را در دو ماه آخر به هفته‌اي يک بار افزايش دهند، لازم به ذکر است توجه به اين معاينات در مورد حاملگي‌هاي پرخطر تا دو برابر افزايش مي‌يابد.

وي با اشاره به اينکه آزمايشهاي غربالگري دوران حاملگي براي کاهش معلوليت‌ها و مشکلات مادرزادي بايد يکي از برنامه‌هاي هدفمند در مراقبت‌هاي دوران بارداري باشد، افزود: شايعترين اين بيماريها ناهنجاريهاي کروموزومي و سردسته آنها سندرم داون يا منگوليسم است که امروزه با آزمايش‌هاي تخصصي در بسياري از موارد قابل تشخيص است.

ایشان با بيان اينکه انتخاب برنامه تغذيه‌اي صحيح در بارداري به بهبود رشد و تکامل جنين کمک مي‌کند، گفت: زنان در دوران حاملگي بايد مصرف لبنيات و سبزيجات را نسبت به قبل افزايش دهند تا بتوانند به ميزان قابل توجهي از عوارض شايع اين دوران از جمله پوکي استخوان و يبوست جلوگيري کنند.

دکتر مقدم بنائم با بيان اين مطلب که زنان باردار در صورت عدم مشکلات خوني بايد مصرف مکمل آهن را از 4 ماهگي و حتي بعد از زايمان به علت خونريزي شديد فراموش نکنند، بيان داشت: درحال حاضر مصرف قرص زينک به صورت جداگانه تجويز نمي‌شود و استفاده از مولتي ويتامين‌ها که حاوي مقاديري از زينک هستند کافي است.

ایشان با بيان اين که در صورتي كه ورزش به صورت حرفه‌اي نباشد مي‌تواند در بهبود وضعيت مادر و کاهش برخي ناراحتي‌هاي شايع در اين دوران موثر باشد، توصيه کرد: زنان باردار براي سلامت خود و جنين حداقل روزي نيم ساعت پياده روي داشته باشند.

وی در پايان خاطرنشان کرد: در طول نه ماه بارداري تعداد سونوگرافي‌هاي مجاز براي يک زن باردار دو بار کافي است، البته در مواردي که مشکلي در وضعيت جنين ديده شود بايد با نظر پزشک تعداد دفعات افزايش يابد.

 منبع:isna.ir

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023