نکاتی در مورد زعفران ایرانزعفران ایران,بهترین زعفران ایران,زعفران نطنز

بهترين نوع زعفران ایران، زعفرانى است كه به آن دختر پيچ مى گويند

 

زعفران ایران زمین

زعفران ایران بر اساس طب سنتى طبيعت گرم دارد. یکی از بهترین زعفران ایران، زعفران نطنز است که كيفيتى برتر و متفاوت دارد. به دليل مرغوبيت نوع زعفران نطنز هر ساله پياز اين محصول از نطنز به خارج از كشور صادر مى شود.

 طبيعت زعفران ایران از نظر طب سنتى:
زعفران ایران بر اساس طب سنتى طبيعت گرم دارد و از خواص زعفران فرح بخشى و خنده آورى دارد. مواد آنتى اكسيدان موجود در زعفران خواص ضد سرطانى دارد و از بروز توالى هاى ژنى سرطان زا جلوگيرى مى كند. زعفران ایرانی براى تمدد اعصاب نيز توصيه مى شود و از آلزايمر پيشگيرى مى كند.

مبارزه با سرطان كبد با زعفران ایران:
زعفران مى تواند باعث كند شدن پيشرفت بيمارى شود و يك راه طبيعى براى بدن به منظور رها شدن از رشد سلول هاى غير ضروريست كه از تكثير بى رويه سلولهاى سرطانى جلوگيرى مى كند.

آيا از فوايد زعفران ایران براى چشم خود مى دانيد؟
محققان استراليايى در تحقيقات به اين نتيجه رسيدند كه زعفران اثرات قابل ملاحظه اى بر روى ژن هايى دارد كه عملكرد سلول هاى بينايى را تنظيم مى كند. تعدادى از بيماران مبتلا به ماكولار (نوعى عارضه چشمى ناشى از پيرى) مورد آزمايشات بالينى  قرار گرفتند. درمان اين بيماران با مكمل هاى حاوى عصاره زعفران مى تواند آسيب وارد شده به سلول هاى بينايى را ترميم نمايد.


همچنين عصاره زعفران مى تواند از التهاب رنگدانه اى شبكيه چشم (مهمترين عامل شب كورى) پيشگيرى كند و آن ها را بهبود بخشد.


با زعفران ایران زيباتر شويد:
زعفران يك ماده مفيد براى پاكسازى پوست است كه داراى مواد ضد باكتريايى براى درمان آكنه است. بسيارى از افراد معتقدند زعفران در روشن تر كردن پوست مؤثر است و در از بين بردن آلودگى هاى روى پوست نقش مؤثرى ايفا مى كند.

پوستي روشن با زعفران ایرانی:
چند رشته زعفران را در مقدارى شير به مدت نيم ساعت بريزيد و سپس مقدارى پودر سندل سفيد را به آن اضافه كنيد و اين ماسك را به صورت و گردن خود بزنيد به مدت ١٥ تا ٢٠ دقيقه صبر كنيد و بعد بشوييد.

زعفران ایران باعث رهايى از آكنه میشود:
از تركيب زعفران و چند برگ ريحان براى رهايى از شر آكنه استفاده كنيد.

ديگر نگران خريد زعفران ایرانی مرغوب نباشيد!
يكى از دغدغه هاى خريداران زعفران ایران خريد زعفرانى مرغوب و با كيفيت مى باشد. با خريد زعفران نطنز زعفرانى با كيفيتى برتر و متفاوت را  تجربه كنيد.

زعفران نطنز طلاى سرخ كوير:
هر صبحدم فرش بزرگى از سبزه و گل هاى بنفش را مى بينيد با مردمانى زحمتكش كه در توليد محصول زعفران با ارزش،گام هاى بلند توسعه كار آفرينى و اشتغال را در اين شهر حاشيه كوير بر داشته اند.


كيفيت بالايى زعفران نطنز هر ساله در فصل تابستان متقاضيان زيادى از شهرهاى مختلف دارد. شهرستان نطنز به قطب توليد زعفران تبديل شده است. به دليل مرغوبيت نوع زعفران هر ساله پياز اين محصول از نطنز به خارج از كشور صادر مى شود.

 

  بیشتر بخوانید: آموزش کاشت زعفران

 

زعفران ایران,بهترین زعفران ایران,زعفران نطنز

 زعفران ایران بسیار با ارزش و گران قيمت است


تقلب طلايى:
زعفران ایران گران قيمت است و مهم ترين تقلبى كه به عنوان زعفران صورت مى گيرد گل رنگ مى باشد كه به زعفران شباهت دارد و مى تواند ايجاد رنگ زرد كند. و از مورد هاى ديگر تقلب مى توان أضافه نمودن نمك و شكر به زعفران را نام برد. تقلبات را مى توان با روش هاى ميكروسكوپى و يا تجزيه و تشخيص اسانس آن شناسايى كرد. بهترين زعفران ایران، زعفرانى است كه به آن دختر پيچ مى گويند، يعنى صد در صد طبيعى است.

آيا براى نگهدارى زعفران ایران به صندوق امانات بانک نياز داريد؟
البته شايد! براى نگه دارى ايده ال زعفران بايد از نور و رطوبت محافظت شود. بهترين ظروف نگه دارى زعفران ظروف فلزى و بعد ظروف شيشه اى رنگى است و ظروف پلاستيكى براى نگهدارى مناسب نيست. هم چنين بهتر است هنگام مصرف به صورت پودر در آيد و پودر در زمان كوتاهى مصرف شود چون اسانس آن از پودر زودتر تبخير مى شود.

خانواده اصيل زعفران ایران:
o زعفران سر گل: اين نوع زعفران، زعفرانى است كه بعد از برداشت و خشك كردن به صورت دسته به وجود مى آيد. زعفران  بعد از دسته شدن در كارگاه هاى خراسان جنوبى قسمت قرمز زعفران بريده مى شود و قسمت هاى سفيد آن را به وسيله الكتريسته ساكن جدا نموده كه اين نوع زعفران، زعفران رشته اى بريده ناميده مى شود كه يكى از بهترين زعفران هاى تجارى است.


o زعفران رشته اى: رشته هاى بريده نشده زعفران است و حجم بيشترى نسبت به سر گل دارد. انواع پوشال بر اساس بخش زرد و قرمز هر رشته زعفران متفاوت است.


o نگين: زعفران نگين كاملا قرمز است و حجيم مى باشد. بهترين نوع زعفران نگين در ابتداى فصل برداشت يافت مى شود

 

 از مهمترين عوارض زياده روى در مصرف زعفران:
كاهش ضربان قلب، استفراغ، سرگيجه، بى حالى، رنگ پريدگى، سردرد، اسهال

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------