طرز تهیه ترشی فلفلطرز تهیه ترشی فلفل سبز تند

 

ترشی فلفل سبز

ترشی فلفل یکی از ترشی های پر طرفداری است که در کنار غذا بسیار خوشمزه است. ترشی فلفل به روش های مختلف و مواد لازم متفاوتی تهیه می شود. در ادامه با چند روش تهیه ی ترشی فلفل آشنا می شوید. این ترشی ها را می توانید در رنگ های مختلف تهیه کنید.

درست کردن ترشی فلفل شیرین:

مواد لازم برای ترشی فلفل:

 فلفل سبز 1 کیلو
 سرکه یک و نیم کیلو
 نمک 1 قاشق

 

طرز تهیه ترشی فلفل سبز ساده:

برای تهیه ی ترشی فلفل، ابتدا با نوک چاقو شکم فلفل سبز ها را شکاف کوچکی بدهید و آنها را به مدت 3 روز در آب و نمک قرار بدهید دقت کنید، باید در این 3 روز صبح و عصر آب و نمک آن را عوض کنید.

 

دقت کتید هر بار که آب آن را عوض می کنید حتما 2 قاشق نمک در آن بریزید تا تلخی و تندی فلفل ها به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.

 

پس از گذشت 3 روز فلفل ها را داخل قابلمه ای بریزید و بجوشانید. سپس آب آن را صاف کنید و به مدت 2 روز در هوای آزاد قرار بدهید تا فلفل ها کاملا خشک شوند.

 

در پایان فلفل های نیمه خشک را با سرکه بجوشانید و داخل شیشه بریزید.

مدت زمان جا افتادن این ترشی 8 تا 10 روز است.

 

طرز تهیه ترشی فلفل تند با روغن زیتون:

طرز تهیه فلفل ترشی

 

نحوه ی درست کردن ترشی فلفل با روغن زیتون:

ابتدا فلفل را بشویید و اجازه بدهید خوب خشک شوند. سپس سر و ته فلفل ها را بزنید و از وسط نصف کنید و تخم های آن را جدا کنید. 4 حبه سیر را به صورت حلقه ای برش بزنید. فلفل ها و سیرها را به صورت مخلوط داخل شیشه بریزید. 2 قاشق سرخالی نمک را با یک استکان سرکه مخلوط کنید. و روی فلفل ها بریزید و نصف استکان آب را هم اضافه کنید و بعد نصف استکان روغن زیتون بریزید. باید روی فلفل ها را کاملا بپوشانید و شیشه پر شود. سپس درب شیشه را ببندید و آن را تکان بدهید تا مواد با هم مخلوط شوند. 

 

سپس قابلمه ای را آب کنید و شیشه را داخل آن قرار بدهید. به صورتی باید باشد که آب در قسمت بیشتر شیشه قرار بگیرد. اجازه بدهید حدود 15 دقیقه بجوشد. در این زمان رنگ فلفل ها تغییر کرده است. پس از این مدت شیشه را از داخل آب خارج کنید و حدود 4 ساعت به صورت برعکس روی سطحی قرار بدهید تا خنک شود و بعد آن را داخل یخچال بگذارید. ترشی فلفل شما آماده است.

 

* در این دستور می توانید از فلفل و سیرهای کامل استفاده کنید و لازم نیست آن ها را نصف کنید.

 

طرز تهیه ترشی فلفل شیرین سریع:

 

طرز درست کردن ترشی فلفل شیرین

 

طرز تهیه ترشی فلفل شیرین :

فلفل ها را تمیز کنید و بشویید. سپس داخل قابلمه ای متناسب با مقدار فلفل تان بریزید و روی گاز قرار بدهید، مقداری آب و نمک روی آن ها بریزید و اجازه بدهید تا بجوشند تا زمانی که رنگ فلفل ها تغییر کند. داخل آب بمانند و آن را آبکش کنید. و داخل یک ظرف آب سرد قرار بدهید. به اندازه ای که می خواهید شیرین شوند، چند ساعت یک بار آب آن را عوض کنید بعد از آن داخل آبکش بریزید و بعد روی یک پارچه قرار بدهید تا کاملا آب آن گرفته شود. سپس آن ها را داخل ظرف مورد نظر بریزید و چند قاشق نمک، چند حبه سیر بین آن ها بریزید و سرکه را اضافه کنید در ظرف را محکم ببندید و در جای خنک به مدت یک تا دو هفته قرار بدهید تا جابیفتد.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------