ستون‌های نوری مرموز کانادا چیست؟تصاویر پرتوهای نوری خارق العاده در اونتاریوی کانادا به تازگی در فضای مجازی پرطرفدار شده‌ است و کاربران این ستون‌های نوری را با بخشی از فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای مقایسه می کنند.

 

ستون های نوری کانادا,آشنایی با ستون های نوری کانادا

ستون‌های نورانی را در بامداد روز ششم ژانویه در تاریکی آسمان مشاهده کرده اند

 

شاید این پدیده به ظاهر عجیب و غریب بیاید، اما همیشه یک توضیح علمی وجود دارد. این تصاویر در نورث بی اونتاریو توسط فردی به نام تیمی جو الزینگا ثبت شده‌اند. وی این ستون‌های نورانی را در بامداد روز ششم ژانویه در تاریکی آسمان مشاهده کرده است درحالی که دمای هوا در آن ساعت منفی ۱۸ درجه سانتیگراد بوده است.

 

به گفته وی اینگونه به نظر می‌آمد که ستون‌های نوری از نقاط متعددی از سطح زمین بیرون زده و به آسمان می‌رفتند. با این‌ همه این رویداد یک پدیده بسیار رایج اتمسفری است که به ستون‌های نوری شهرت دارد. اگرچه این پدیده شباهت زیادی به شفق‌های قطبی دارد، اما ارتباطی به این رویداد، که به واسطه تحریک اتم‌های اتمسفر زمین به واسطه ذرات باردار الکتریکی فضا ایجاد می‌شود ندارد.

 

ستون های نوری مرموز کانادا,ستون های نوری

ستون‌های نورانی را در بامداد روز ششم ژانویه در تاریکی آسمان مشاهده کرده اند

 

در عوض ستون‌های نوری در دمای انجماد، زمانی که بلورهای مسطع و ۶ ضلعی یخ در لایه پایینی اتمسفر شکل می‌گیرند خلق می‌شوند. زمانی که این رویداد رخ می‌دهد، بلورها آینه‌ای ترکیبی و غول‌پیکر ایجاد می‌کنند که می‌توانند نور را از یک منبع نوری، مانند نور شهرها یا خودروها باز بتابانند. در واقع آنچه در این تصاویر ثبت شده‌اند، نوری است که از زمین به فضا سفر می‌کند و توسط این آینه‌ها به زمین بازتابانده می‌شوند و به شکل این ستون‌های درخشان دیده می‌شوند.

 

ستون‌های نوری پدیده‌ای پدیده‌ای نوری به شمار می‌رود که به خانواده هاله‌ها تعلق دارد، زیرا به واسطه تعامل نور و بلورهای یخی ایجاد می‌شوند. دیگر نمونه‌های مرتبط با این خانواده هاله‌های خورشیدی هستند که نمونه آن در تصویر بالا در هیمالیا ثبت شده‌ است.

 

منبع: hamshahrionline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------