نکات مهم برای انتخاب صحیح ابعاد و سایز فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان,راهنمای انتخاب فرش ماشینی کاشان,نکته هایی مهم برای انتخاب فرش ماشینی کاشان

نکات مهم برای انتخاب صحیح ابعاد و سایز فرش ماشینی کاشان

 

در این مطلب می خواهیم نکاتی مهم در انتخاب سایز و ابعاد صحیح فرش ماشینی برای زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون بیان کنیم. در صورتی که قصد خرید فرش کاشان و قالی کاشان را دارید پیشنهاد می کنیم این متن را تا انتها دنبال کنید. مطمئنا با خواندن این نکات می توانید مناسب ترین سایز فرش را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. در ادامه مواردی که در انتخاب سایز فرش به خصوص فرش 12 متری و فرش 6 متری باید به آن دقت شود ذکر شده است.

 

نکته اول- تاثیر ابعاد و سایز فرش در طرح و قیمت فرش:

برای یک چیدمان شیک با فرش اولین نکته این است که به طرح یا همان مدل فرش خود توجه کنید. آیا طرح  فرش شما شلوغ است یا خلوت؟ طرح و مدل فرش شما مدرن است یا کلاسیک و سنتی و...؟ فرش شما مدل حاشیه دار است یا بدون حاشیه؟ فرشی که انتخاب کرده اید مدل ترنج دار است یا بدون ترنج؟

 

نکاتی برای انتخاب فرش ماشینی,فرش طرح افشان سرمه ای جدید کاشان, فرش طرح فرهی 700 شانه

فرش طرح افشان سرمه ای جدید کاشان طرح فرهی 700 شانه

 

فرش 6 متری به دلیل کوچک بود آن نسبت به فرش 12 متری، در طراحی فرش بعضی از عناصر خود را از دست می دهد. این موضوع در مورد انواع فرش ماشینی که به شیوه کلاسیک بافت می شوند صدق می کند. به همین دلیل هرچه طرح و مدل فرش ساده تر باشد، نمایش آن در سایز 6 متری زیباتر خواهد بود. در سوی دیگر قیمت فرش ماشینی 6 متری نسبت به قیمت فرش ماشینی 12 متری بسیار ارزان تر است. در نتیجه خرید سایز کوچک تر فرش می تواند در هزینه های شما نیز کاهش زیادی ایجاد کند. 

 

البته این نکته را نیز از نظر دور داشت که فرش ماشینی 1200 شانه و فرش ماشینی 1500 شانه و بالاتر، به دلیل ریز بافتی زیاد در سایزهای کوچک نیز معمولا از رخ و ظاهر زیبایی برخوردارند. علت این موضوع نیز آن است که ریز بافتی بسیار بالای این فرش ها می تواند، تا حد زیادی جای حذف عناصر در سایزهای کوچک را پر کند.

 

فرش های بدون حاشیه به طور کلی نسب به طرح های حاشیه دار فضا را مقداری بزرگ تر نشان می دهند. همچنین فرش های بدون ترنج نیز نسب به فرش های ترنج دار فضای بازتری را به بیننده القا می کنند. البته همه این عوامل باید در کنار یکدیگر در نظر گرفته شود.

 

اشکال فرش کاشان,فرش وینتیج کاشان,فرش آشپزخانه جدید و مدرن قالی کاشان

فرش فیلی جدید و بدون حاشیه طرح سیما 700 شانه

 

نکته دوم – توجه به شکل محیط از نظر هندسی و مساحت آن

محلی که می خواهید فرش را در آن استفاده کنید آیا یک محیط بزرگ است یا کوچک و نقلی؟ فضای شما حالت جمع و جور دارد مثل مربع و دایره یا شکل کشیده دارد مثل مستطیل؟ یا اصلا یک محیط با اشکال مثل ذوزنقه و مثلثی شکل است؟ 

 

اگر محیط شما کوچک باشد فرش 6 متری در آن بهتر دیده می شود. مثلا در یک فضای 12 تا 24 متری می توان فرش 2 در 3 را به خوبی جای داد. ولی در یک فضای مثلا 100 متری یک تخته فرش 6 متری زیاد به چشم نمی آید. همچنین در یک فضای مربع یا دایره شکل فرش 6 متری بیشتر به چشم می آید تا یک سالن راهرویی شکل طولانی.

 

البته برای فضا های بسیار بزرگ می توان از فرش با سایز و ابعاد سفارشی هم استفاده کرد. اما فرش های سایز سفارشی قیمت بالاتری دارند. یعنی قیمت یک فرش 24 متری نسبت به قیمت فرش ماشینی 12 متری الزاما دو برابر نخواهد بود. چون هزینه طراحی نقشه به قیمت خود فرش اضافه خواهد شد. 

 

نکته سوم – هماهنگی رنگ بندی فرش با دیگر اجزای دکوراسیون

یک دیگر از عوامل مهمی که هم در زمان انتخاب رنگ فرش و هم در زمان انتخاب سایز فرش باید به آن توجه داشته باشید، رنگ بندی و به ویژه رنگ غالب فرش شماست. یعنی رنگی که بیش از دیگر رنگها به چشم می آید. آیا فرش شما روشن است یا تیره؟ رنگ فرش شما سرد است یا گرم؟ تناسب رنگ فرش شما با دیگر اجزای دکوراسیون چگونه است؟ آیا با هم هماهنگی همخوانی دارند یا هماهنگی تضاد؟

 

فرش آشپزخانه جدید و مدرن قالی کاشان,فروشگاه اینترنتی قالی کاشان,خرید فرش از فروشگاه اینترنتی قالی کاشان

فرش وینتیج (کهنه نما) طوسی رنگ جدید و مدرن

 

چه در فرش ماشینی و چه در فرش دستباف هماهنگی فرش و دیگر اجزای دکوراسیون یا یا از نوع هماهنگی کامل است که به آن ست کردن نیز گفته می شود. یا از نوع هماهنگی ناقص است. که آن نیز نوعی ست کردن به شما می آید. یا از نوعی هماهنگی تضاد است. که در اصطلاح عامیانه گفته می شود « این رنگ ها به هم می آیند.» مثل آنجا که گفته می شود کت و شلوار سرمه ای با پیراهن سفید به هم می آیند.

 

انتخاب رنگ های گرم به جای رنگ های سرد می تواند از نظر روانی به نشاط و شادابی محیط خانه کمک کند. رنگ فرش 6 متری به دلیل کوچک تر بودن سایز آن در فضاهای کوچکی که به عنوان تنها فرش استفاده می شود، همچون فرش 12 متری در روحیه افراد و ایجاد فضای روانی مناسب تاثیر دارد. در فرش آشپزخانه به همین دلیل بیشتر از رنگ های گرم و که اشتها را تحریک می کند استفاده می شود.

 

اشکال فرش کاشان,فرش وینتیج کاشان,فرش آشپزخانه جدید و مدرن قالی کاشان

فرش آشپزخانه جدید و مدرن قالی کاشان طرح سه بعدی

 

نکته چهارم – هماهنگی طرح فرش با دیگر بخش های دکوراسیون

در مورد هماهنگی طرح فرش با دکوراسیون همین قدر کافی است بدانید که: آیا محیطی که می خواهید فرش را در آن پهن کنید فضای شلوغ است یا خلوت؟ در فضاهای شلوغ باید از فرشی با طرح خلوت و ساده مانند انواع فرش فانتزی و مدرن استفاده کنید. در دکوراسیون های خلوت و دارای عناصر کم، بهتر است فرش های با طرح شلوغ استفاده کنید. این نوع اسفاده متضاد از طرح فرش باعث می شود که فرش شما به عنوان یکی از عناصر اصلی دکوراسیون، بیشتر به چشم بیاید.

 

در این مطلب سعی شد نکاتی که در انتخاب ابعاد و سایز صحیح فرش لازم است بدانید ذکر شود. در صورتی که در انتخاب سایز و ابعاد یا حتی طرح و رنگ فرش نیاز به مشاوره دارید می توانید در سایت قالی کاشان از نظر کارشناسان قالی کاشان نیز استفاده نمایید. اگر قصد خرید فرش ماشینی درجه یک و باکیفیت نیز دارید در فروشگاه اینترنتی قالی کاشان می توانید جدیدترین و زیباترین فرش های ماشینی را مشاهده و انتخاب نمایید. هم چنین می توانید طرح مورد نظر را در انواع سایز های استاندارد و سفارشی با قیمت درب کارخانه خرید نمایید. بیشتر بخوانید تا بیشتر بدانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------