لباس زیر زنانه و نحوه نگهداری آنبهداشت لباس زیر زنانه, جنس لباس زیر زنانه

انتخاب لباس زیر

لباس زیر، لباس هایی است که زیر لباس های دیگر پوشیده می شود و غالبا با پوست شما در تماس است.

انواع مختلفی از لباسهای زیر برای مردان و زنان وجود دارد. سینه بند یا سوتین و شورت توسط زنان پوشیده می شود ،که به آن بیکینی نیز گفته می شود. لباس زیر اهمیت زیادی در زندگی روزمره دارد. این نه تنها زیبایی و تناسب اندام را افزایش می دهد بلکه از اهمیت سلامتی نیز برخوردار است.

 

لباس زیر باعث می شود لباس های بیرونی از آلودگی توسط مدفوع بدن جلوگیری شود ، باعث کاهش اصطکاک پوست در برابر لباس های بیرونی و شکل دادن به بدن می شود. در هوای سرد ، گاهی اوقات لباس زیر پوشیده می شود تا باعث گرمای بیشتر شود.

 

در حقیقت اهمیت لباس زیر بسیار عمیق تر از بهداشت ساده است و کاملاً به معنای واقعی کلمه بر سلامت انسان تأثیر می گذارد. حفظ دمای مناسب دستگاه تناسلی برای سالم ماندن بسیار مهم است و بنابراین انتخاب لباس زیر بسیار مهم است. در اصل ، دمای دستگاه تناسلی باید کمی بالاتر از کل دمای بدن باشد.

 

نحوه انتخاب و نگهداری از لباس زیر :

بهداشت لباس زیر زنانه, جنس لباس زیر زنانه

خرید لباس زیر

 

به طور کلی ، پارچه های طبیعی را انتخاب کنید: به طور خاص پنبه

شاید قبلاً این را شنیده باشید ، اما با وجود همه سبک های زیبا در انواع پارچه های خارج از کشور ، باز هم ارزش گفتن دارد: پنبه بهترین پارچه برای لباس زیر است.

آلت تناسلی شما یک ناحیه بسیار حساس و لطیف است و بهترین پارچه برای لمس پوست شما پنبه است ، پنبه همچنین قابل تنفس و جاذب است که می تواند به جلوگیری از عفونت های مخمر کمک کند.

مواد مصنوعی مانند نایلون و اسپندکس اجازه تنفس در ناحیه تناسلی را نمی دهند و در عوض ، آنها گرما و رطوبت را به دام می اندازند و زمینه مناسبی برای عفونتهای مخمر ایجاد می کنند. پس سعی کنید هنگام خرید لباس زیر ، جنس پنبه ای را انتخاب کنید. همچنین توجه به سایز لباس زیر هم اهمیت زیادی دارد،بهتر است از لباس زیرهای خیلی تنگ استفاده نکنید.

 

شاید لازم نباشد لباس زیر خود را هر روز تعویض کنید :

به نظر می رسد که ما به طور معمول یک لباس زیر می پوشیم و سپس آن را در لباس های شسته شده قرار می دهیم تا شسته شود. این ممکن است همیشه لازم نباشد. برخی از پزشکان می گویند در صورت عدم وجود ترشحات و عرق زیاد ، می توانید یک لباس زیر را دو روز پشت سر هم بپوشید. اما اگر به دلیل وجود ترشحات واژینال احساس ناراحتی کنید ، می توانید بیش از یک بار در روز آنها را تغییر دهید.

 

شب ها لباس زیر خود را دربیاورید :

بحث زیادی در مورد اینکه آیا بدون لباس زیر به رختخواب بروید برای شما بهتر است یا نه وجود دارد. برای کسانی که واژن سالم دارند ، هر کدام از گزینه ها خوب است. برای کسانی که با عفونت های مکرر مخمر سر و کار دارند ، رفتن به رختخواب بدون لباس زیر می تواند همه تفاوت ها را ایجاد کند. 

بدون مانع پارچه ای این امکان را به شما می دهد که یک شب از این منطقه نفس بکشید و از ایجاد رطوبت برای ساخت باکتری ها جلوگیری کنید. 

اگر واقعاً احساس برهنه بودن را دوست ندارید ، توصیه می شود که لباس زیر مناسب خواب را بپوشید.

 

بهداشت لباس زیر زنانه, جنس لباس زیر زنانه

نگهداری از لباس زیر

 

لباس زیر خود را با صابون هایپوآلرژنیک بشویید :

لباس های زیر شما باید جدا از بقیه لباسهای شما و با یک شوینده ملایم شسته شوند ، این بیشتر به دلیل این است که آنها برای مدت طولانی در کنار قسمت حساس پوست شما قرار می گیرند. از صابون ملایم و ضد آلرژی برای شستشوی آنها استفاده کنید زیرا هرگونه صابون یا مواد شیمیایی ممکن است منجر به تحریک ، خارش ، واکنش های آلرژیک شود.

 بعد از شستشو ، روی حرارت کم به مدت 30 دقیقه خشک کنید.

• لباس زیر خود را با بقیه اعضای خانواده مخلوط نکنید.

 اگر مشکل واژینوز باکتریال دارید ، لباس زیر آلوده را با لباس تمیز یا شلوار مخلوط نکنید.

• لباس زیر را جدا از لباسهایی که با مایعات بدن آلوده شده اند بشویید.

 

هر سال لباس زیر خود را تعویض کنید : 

کمی بیش از حد به نظر می رسد ، به خصوص برای چیزی که به طور مرتب شسته می شود. اما لباس زیر تمیز می تواند تا 10،000 باکتری زنده داشته باشد. این امر به این دلیل است که در ماشین لباسشویی باکتری وجود دارد. 

 

سبک لباس زیر می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد :

حتی اگر آن را نمی بینیم ، لباس زیر می تواند نقش مهمی در احساس شما داشته باشد.

قدرت صمیمی ترین لباس خود را دست کم نگیرید یا فکر نکنید که فقط به این دلیل که کسی آن را نمی بیند ، لازم نیست عالی به نظر برسد.  

 

لباس زیر را با دقت بشویید :

اگر می خواهید لباس زیر شما دوام داشته باشد ، آن را در خشک کن قرار ندهید. آن را آویزان کنید تا خشک شود و در صورت داشتن پوست حساس مراقب استفاده از مواد شوینده در لباس زیر خود باشید ، زیرا آن قسمت از بدن شما حساس ترین است. اگر لباس زیر گران قیمت می پوشید ، شستشوی دست به شما کمک می کند عمر آن 10 برابر بیشتر شود.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------