9 تغییر در بدن که می تواند چیزهای زیادی در مورد سلامت شما نشان دهد 

برخی از مشکلات سلامتی می توانند بسیار آزار دهنده باشند - آنها ممکن است ساده به نظر برسند و به اندازه کافی زنگ خطر برای احساس اجبار در بررسی آن را نداشته باشید ، حداقل در مراحل اولیه اما پزشکان می گویند هرچه افراد زودتر در مورد بیماری بدانند ، درمان آسانتر خواهد بود و در بعضی موارد ، تشخیص زودهنگام ممکن است در واقع زندگی شما را نجات دهد.

 

1. خطوط سیاه روی ناخن ها

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

خطوط سیاه روی ناخن

 

ناخن ها اغلب می توانند در مورد سلامتی ما چیزهای زیادی را بیان کنند. برخی از افراد به طور طبیعی ناخن های بسیار ضخیم یا نازکی دارند اما اگر متوجه تغییر در ساختار یا رنگ آنها می شوید ، باید آن را بررسی کنید. خطوط عمودی تیره یکی از آنهاست و می تواند نشانه ای از ملانوما باشد. اگر به یاد نمی آورید که ناخنتان صدمه دیده و یا توضیح واضح دیگری درباره دلیل خونریزی آن وجود ندارد یا نمی دانید چه چیزی باعث ایجاد خط تیره شده است ، حتما باید توسط یک متخصص بررسی شود.

 

2. تیرگی و ضخیم شدن پوست

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

تیرگی پوست گردن

 

اگر متوجه تکه های قهوه ای یا زرد رنگ شده ، که کمی متورم است و مانند مخمل احساس می شود ، در مناطقی از پوست شما مانند زیر بغل یا گردن شدید ، ممکن است این نشانه مقاومت به انسولین باشد و قطعاً باید زودتر از موعد این موضوع را بررسی کنید. این می تواند بخشی از شرایطی باشد که بدن به روشی که باید به انسولین پاسخ نمی دهد و ممکن است منجر به دیابت نوع 2 شود.

 

3- جوش های روی خط فک و چانه

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

جوشهای روی چانه

 

در زیر پوست غدد ریز وجود دارد که روغنهای طبیعی تولید می کنند تا پوست ما در وضعیت خوبی قرار بگیرد و این روغن ها از طریق منافذ بالا حرکت می کنند. وقتی بنا به دلایلی ، این غده ها روغن بیشتری از آنچه پوست ما از عهده آن برمی آید تولید کنند، منافذ گیر می کنند. برای خانم ها ،زدن جوش در طول خط فک می تواند نشانه عدم تعادل هورمونی باشد - وقتی بیش از حد هورمون مردانه ، تستوسترون تولید می شود ، این غدد را تحریک می کند.

 

4- ابروهای نازک

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

نازک شدن ابرو

 

با افزایش سن ، ریزش موی طبیعی را تجربه می کنند ، اما نازک شدن ابروها می تواند نشانه کم کاری تیروئید ، یک بیماری تیروئید باشد. اگر غده تیروئید به درستی کار نکند ، ممکن است هورمون خاصی بیش از حد تولید شود یا به اندازه کافی نباشد ، و هر دو حالت باعث نازک شدن موهای بدن می شوند. ما همیشه موها را از دست می دهیم ، این یک روند طبیعی است ، اما قرار است رشد مجدد جدید جایگزین آن شود. هنگامی که تولید هورمون نامتوازن است ، روی رشد موهای جدید در ریشه خود تأثیر می گذارد و موهایی که خارج می شوند جایگزین نمی شوند.

 

5. جوش که بهبود نمی یابد

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

جوش بهبود نیافته

 

همه ما هر چند وقت یک بار جوش می زنیم. برخی از ما خوش شانس تر  از سایرین هستیم ، اما به طور معمول جوش ها به دلیل منافذ مسدود شده ایجاد می شوند. با این حال ، اگر یک جوش کوچک "سرسفید" مشاهده کردید که هفته ها از بین نمی رود و به راحتی خونریزی را شروع می کند ، باید آن را چک کنید زیرا این ممکن است نشانه ای از سرطان سلول پایه باشد. اگرچه بسیار ترسناک به نظر می رسد ، این نوع سرطان پوست کمترین خطر را دارد و می تواند نسبتاً سریع درمان شود ، خصوصاً اگر زود تشخیص داده شود.

 

6. رشد غیرمعمول مو برای خانمها

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

رشد موهای زائد

 

اگر به طور ناگهانی مو در ناحیه هایی از بدن مانند بالای لب ، اطراف چانه یا زیر ناف شکم شما شروع به رشد کند ، می تواند نشانه ای از سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشد که تخمدان ها به دلیل عدم تعادل هورمونی بزرگ شوند. . به خاطر داشته باشید که ژنتیک نیز می تواند یک دلیل باشد ، بنابراین ابتدا عکس بستگان خود را بررسی کنید.

 

7- درد انگشت

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

درد انگشتان

 

انگشتان ضخیم و حساس می تواند نشانه ای از سرطان ریه باشد. هنگامی که تومورهای ریه ایجاد می شوند ، برخی مواد شیمیایی را وارد جریان خون می کنند که باعث تحریک رشد بافت در زیر ناخن انگشت و نوک انگشتان می شوند و باعث ایجاد درد می شوند. اگر ضخیم شدن و تورم در انگشتان دست دارید ، آن را بررسی کنید.

 

8. زردی پوست و چشم ها

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

زردی چشم و پوست

 

رنگ زرد روی پوست یا سفیدی چشم یکی از علامت مشکلات کبدی است. چشم ها معمولاً زرد می شوند زیرا ماده شیمیایی به نام بیلی روبین در خون تجمع می یابد. قطعاً باید به محض مشاهده رنگ زرد به پزشک مراجعه کنید ، زیرا تشخیص زودرس می تواند از عوارض جدی سلامتی جلوگیری کند.

 

9. حلقه های تیره دور چشم

 

 علایم بیماری خونی, علایم بیماری های کبدی

سیاهی دور چشم

 

سیاهی دور چشم معمولاً نتیجه مسائل سبک زندگی است. وقتی خواب کافی نداریم ، رژیم غذایی نامناسبی داریم یا یک شیوه زندگی ناسالم ، بافت چربی اطراف چشم ما تغییر می کند و پوست ما نازک تر می شود. اگرچه این تیره تاریک معمولاً به مراقبت پزشکی احتیاج ندارند ، اما برای شما پیامی است که باید از خود مراقبت بیشتری کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022