چرا خرید فروش قالب وافل زیاد شده است ؟سقف وافل نوعی سازه بتنی است که توسط بتن مسلح ساخته می‌شود نمایی پنجره‌ای ‌شکل و مدرن دارد و همان‌گونه که از نامش برداشت میشود ، شبیه نان وافل بوده و دلیل نام‌گذاری آن نیز به ‌همین دلیل است. بیش‌ترین کاربرد آن در سقف‌ هایی با ارتفاع بیش از 12 متر ، مانند فرودگاه‌ها، سالن‌ها و ایستگاه‌های مترو است.  سقف وافل یکی از انواع سازه‌های بتنی است که به‌دلیل ظاهری زیبا و مدرن، مدت زمان اجرای کم، مقاومت و ایمنی بالا و البته مزایای اقتصادی زیاد، برای سازنده‌ها محبوبیت دارد. این سازه ظاهری شبکه مانند دارد و به همین‌خاطر به آن سقف مشبک هم می‌گویند.

 

برای ساخت این مدل سقف ، از قالب وافل استفاده می‌شود که بتواند وزن مرده‌ سازه را کاهش دهد زمانی که صحبت از سقف وافل می شود مهمترین نکته انتخاب قالب وافل با توجه به ابعاد و اندازه های مختلف است. قالب وافل از جنس پلاستیک و گرید پلی پروپیلن (PP) می باشند.

 

دلیل استفاده از قالب وافل و در ادامه آن سقف وافل حذف بتن ناحیه کششی مقطع دال سقف می باشد که زیر تار خنثی مقطع قرار می گیرد. همانطور که مستحضرید بتن در تنش کششی مقاومت بسیار ناچیزی داشته و از این رو وجود یا عدم وجود بتن در ناحیه کششی مقطع سقف تاثیری در مقاومت خمشی و نهایی سقف ندارد. هنگامی که از سقف وافل استفاده می شود این ناحیه ناکارآمد حذف شده و علاوه بر سبک سازی سقف و در نتیجه سبک سازی کل سازه منجر به بهبود عملکرد لرزه ای سقف وافل می شود.

 

جدای از بحث فنی، حذف این ناحیه کششی از دال بتنی هزینه های خرید بتن را تا 30 درصد کا هش می دهد.کاربرد آن با قالب‌های موقت، به سقف مجوف نیز شناخته می‌شود و نمای زیبایی در سطح زیرین بنا به‌وجود می‌آورد و معمولا مسطح است . 

 

انواع قالب وافل

عامل تعیین کننده ی نوع عملکرد سقف وافل ، شکل و ابعاد قالب های وافل است که دارای دو نوع وافل یک طرفه و وافل دو طرفه است .

 

قالب وافل یک طرفه: 

کارکرد این نوع از قالب ها مشابه سقف تیرچه بلوک است به گونه ای که از قالب ها برای شکل دهی به ریب به کار گرفته می شود . این قالب های مستطیلی شکل در حالت کلی فاصله آکس به آکس 60 الی 70 سانتیمتری را با عمق 25 الی30 سانتیمتر و با طول های متفاوت برحسب نیاز پشتیبانی می کنند . عرض تیرچه هایی که با این مدل از قالب ایجاد می شود ما بین 12 الی 14 سانتیمتر متغیر می باشد . 

 

قالب های وافل دوطرفه:

از این مدل قالب برای اجرای سقف مشبک استفاده می شود که در نهایت موجب انتقال بار به تیرهای اطراف هر چشمه سقف می گردد . هدف از طراحی این قالب های مکعبی شکل ، بهینه سازی دال بتنی در پخش بار بوده است . یکی از مزیت های این قالب ها ، قابلیت استفاده ی چند باره از آنهاست به این معنی که بعد از مقاوم شدن بتن میتوان آن ها را باز کرد و مجددا در پروژه های بعدی مورد استفاده قرار داد . به همین خاطر باعث کاهش هزینه ها می شود و به عبارتی مقرون به صرفه هستند .

 

شکل ظاهری این قالب ها به صورت مکعب هایی مربعی شکل با سوراخ هایی برای اتصال به قالب های کناری می باشد و مناسب ترین گزینه برای دهانه برای دهانه هایی با عرض زیاد هستند . این نوع قالب ها معمولا در ابعاد 60 در 60 ، 80 در 80 و 90 در 90 با ارتفاع 18 ، 25 ، 30 ، 28 ، 33 سانتیمتر متناسب با کاراییشان ارائه می شوند . 

 

قالب های وافل قفل دار

نوع دیگری از قالب های وافل ، قالب های قفل دار هستند که در کیفیت اجرای سقف وافل بسیار تاثیر گذارند . درون این قالب ها قفل هایی تعبیه شده اند که با فیکس شدن آنها داخل هم قالب ها به راحتی در کنار هم قرار می گیرند . وجود این قفل ها باعث می شود خطر تکان خوردن و یا سر خوردن قالب ها به صفر برسد . استفاده از این نوع قالب ها باعث افزایش ایمنی کارگران ، افزایش کیفیت کار و دیگر مزایای فنی اجرای سقف وافل می شود.

 

فروش قالب های وافل 

شرکت مهندسی آبا طی چندین سال گذشته به عنوان یکی از معتبرترین مراکز در زمینه ی فروش قالب های وافل و اجرای سقف وافل بوده است که همواره در تلاش است تا با ارائه ی بهترین کیفیت در خدمت هموطنان باشد این شرکت ضمن ارسال و پخش قالب ها در سراسر کشورمان، پروژه های متعددی را در جای جای نقاط مختلف کشور به بهرهبرداری رسانده است. 

 

خرید فروش قالب وافل, زیاد شدن خرید فروش قالب وافل,قالب های تولیدی شرکت آبا

قالب های تولیدی شرکت آبا

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022