داشتن بسته بندی متمایز با پاکت کاغذیپاکت کاغذی,موارد مصرفی پاکت کاغذی

پاکت کاغذی

 

همه کسب‌وکارها به‌دنبال راهی برای متمایز نشان دادن محصولات خود در بین محصولات رقبا هستند؛ یکی از راه‌های خاص و متفاوت دیده شدن، مربوط به بسته‌بندی می‌شود. بعد از تولید پاکت کاغذی، انقلابی در حوزه بسته‌بندی به‌وجود آمد. شرکت‌ها از این محصول قابل بازیافت برای هرچه شیک‌تر و متفاوت‌تر دیده شدن بسته‌بندی خود استفاده کردند تا در ذهن مشتریان ماندگار شوند. 

 

بسته بندی پاکت کاغذی می‌تواند به سلیقه شما صورت بگیرد؛ برای مثال: می‌توانید از این کاغذ‌ها که جای خود را در قلب مصرف‌کننده پیدا کرده، به‌عنوان ابزار بازاریابی استفاده کنید. اگر شما نیز می‌خواهید با این محصول کم‌هزینه و کاربردی بیشتر آشنا شوید، همراه ما باشید.

 

بهترین روش بسته‌بندی، پاکت کاغذی

اگر می‌خواهید پس از فروش هم مشتریان خود را تحت‌تأثیر قرار دهید، می‌توانید این شیوه را انتخاب کنید. این شیوه یکی از بهترین روش‌های بستن اشیا مختلف در جعبه است؛ زیرا استفاده از انواع کاغذ، به‌ویژه کرافت، حمل و حفظ کالا و همچنین هزینه تمام شده تولید و فروش محصول را مقرون‌به‌صرفه می‌کند. این محصول محکم و در عین‌حال سبک است که می‌تواند نیاز‌های خاص مشتریان را برطرف کند. 

 

برخلاف سایر روش‌های بسته‌بندی، در این روش از درختان یا از الیاف بازیافت شده استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، درختان یک منبع تجدید‌پذیر هستند که به‌طور پایدار برای صنعت تولید پاکت کاغذی استفاده می‌شوند. 

 

موارد مصرفی 

1. از آن‌ها برای حمل‌و‌نقل وسایل الکترونیکی تا ظروف شیشه‌ای شکننده و کالا‌های فاسدشدنی و استفاده‌های صنعتی و مسکونی بهره گرفته می‌شود. همچنین از بسته‌های مقوایی برای مواد غذایی، دارو و لوازم بهداشتی با قابلیت مشاهده محصول استفاده می‌شود. 

 

2. این کیسه‌ها اغلب برای بسته‌بندی و حمل موادی که به‌صورت فله‌ای به فروش می‌رسند، مانند سیمان، خوراک دام و آرد استفاده می‌شود. 

 

تاریخچه و اختراع پاکت کاغذی

در گذشته و قبل از انقلاب صنعتی برای حمل‌و‌نقل از کیسه‌های کنف، کتان و حصیری استفاده می‌شد؛ اما با رشد جمعیت و همچنین کمبود مواد و هزینه‌بر بودن این روش‌ها، مقوا‌ها جایگزین شدند. روش جدید، مقاومت مناسبی برای حمل‌و‌نقل و جا‌به‌جایی دارند. بنابراین، میزان تولید این محصولات افزایش پیدا کرد. پاکت کاغذی در دهه ۱۸۰۰ میلادی اختراع شد و در سال ۱۸۰۲، فرانسیس وول اولین دستگاه تولید انبوه این محصول را تولید کرد. 

 

قدم مهم بعدی در روند تکامل این محصولات را فردی به‌نام مارگارت نایت برداشت. مارگارت نایت نتیجه گرفت که این کالا بسیار کارآمد و کاربردی است. بنابراین دستگاهی ساخت که قادر بود ورقه‌های تولید شده از درختان را برش دهد، تا زده و آن را ببندد. به همین دلیل استفاده از این بگ‌ها افزایش پیدا کرد و از محبوبیت بالایی برخوردار شد. 

 

آخرین تغییرات موثر در سال ۱۹۱۸ توسط لیدا و والتر دیوبنر انجام شد. آن‌ها برای بهبود در طراحی اصلی با سوراخ کردن دو طرف کیسه و اضافه کردن بند به آن، ظاهری متفاوت و خاص به‌نام پاکت کاغذی دسته دار را ایجاد کردند. یکی دیگر از تغییرات مهم در این محصول، افزایش ضخامت قسمت کف بود که یک نوآوری مناسب را ایجاد کرد. پس از گذشت زمان از این کالا برای خرید لباس و همچنین حمل مواد غذایی استفاده شد. 

 

پاکت کاغذی,مزایای استفاده از پاکت کاغذی

استفاده از پاکت کاغذی

 

جنس و مواد سازنده پاکت کاغذی

محبوب‌ترین مواد اولیه برای تولید این کالا، کرافت است. کرافت از تراشه‌های چوبی تولید می‌شود و از کیفیت خوبی برخوردار است. کرافت توسط یک شیمیدان آلمانی به‌نام کارل اف دال ساخته شد. فرایند تولید آن به‌گونه‌ای است که تراشه‌های چوب در معرض گرمای شدید قرار می‌گیرند و از این طریق آن‌ها را به پالپ جامد یا فرآورده‌های فرعی تجزیه می‌کنند. 

سپس پالپ غربال شده را می‌شویند تا به رنگ سفید در‌آید. اما رنگ نهایی کرافت قهوه‌ای است و فرایند خمیر باعث می‌شود که کرافت استحکام بالایی داشته باشد. البته امروزه از کاغذ‌های مختلفی مانند گلاسه، کرافت سفید، تحریر، سنگ و مومی بهره می‌برند. 

 

چرا استفاده از کرافت در صنعت بسته‌بندی بهتر است؟

با توجه به کم بودن مقدار لیگنین و گوگرد در ساختار آن، از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین چون نیازی به سفیدکاری ندارد و کاهی‌رنگ است، هزینه بسته‌بندی پایین‌تر است. از سوی دیگر برخلاف سایر روش‌های تولید می‌توان از همه نوع چوب از جمله چوب درختان کاج رزین و بامبو در تولید آن استفاده کرد. علاوه‌بر این مورد، با توجه به اینکه تقریبا تمام مواد شیمیایی مورد‌استفاده در این فرایند بازیابی و مورد‌استفاده مجدد قرار می‌گیرند، این روش عالی و مقرون‌به‌صرفه است. 

 

مزایای استفاده از پاکت کاغذی

• استحکام

کیسه‌های پلاستیکی سنتی به‌راحتی پاره و سوراخ می‌شوند. اگر بخواهید که ضخامت آن را هم افزایش دهید، بدون شک هزینه‌های تولید افزایش می‌یابد؛ اما در مقایسه، کیسه‌های مقوایی مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند. با پیشرفت این صنعت انواع ورقه‌های مقاوم در برابر وزن، رطوبت و اشیا تیز تولید شده‌اند. قیمت بگ‌های مقوایی از کیسه‌های پلاستیکی بیشتر است؛ اما به‌دلیل دوام بیشتر، امکان استفاده چندین باره و همچنین ظاهر زیبا‌تر، ارزش این قیمت بالا‌تر را دارد. 

 

• حفاظت از محیط زیست

امروزه آگاهی از آلودگی‌های محیط‌زیست در اثر پلاستیک و تلاش در جهت رفع این مشکل، بسیار قوی‌تر از گذشته شده است. بنابراین شکی نیست که پاکت کاغذی به‌عنوان یک روند اجتماعی معرفی خواهد شد. امکان استفاده چندین باره از این کالا باعث شده است تا آسیب جدی پلاستیک از محیط‌زیست دور شود. امکان بازیافت این کیسه‌ها نیز وجود دارد که از نقاط قوت آن‌ها محسوب می‌شود. 

 

• حفاظت از منابع طبیعی 

بدون شک منبع و ماده اولیه تولید ‌این کالا، درخت است. درخت برخلاف منابع تجدید‌نا‌پذیر تولید پلاستیک از منابع تجدید‌پذیر و در حال رشد محسوب می‌شود؛ اما یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از کیسه‌های مقوایی، امکان تولید آن‌ها از ورقه‌های بازیافتی است. در این‌صورت نیازی به قطع درختان جدید نیست که این مورد به حفظ جنگل‌ها کمک می‌کند. حتی می‌توان آن‌ها را به محصولات دیگری برای کمک به محیط‌زیست تبدیل کرد. 

 

• مقرون‌به‌صرفه

بسیاری از افراد بر این باورند که استفاده از  کیسه‌های پلاستیکی بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ اما اگر تمام جوانب انتخاب یک کیسه خرید را در‌نظر بگیریم، می‌بینیم که این باور اشتباه است. کیسه‌های قابل‌استفاده مجدد( پاکت کاغذی) در کنار سازگاری با محیط‌زیست، صرفه اقتصادی نیز دارند. 

 

• تازه نگه داشتن مواد غذایی

این محصول برای نگهداری از مواد غذایی حتی در روز‌های گرم هم مناسب است. این کالا می‌تواند مواد غذایی را برای مدت نسبتا طولانی تازه نگه دارند. دلیل این امر وجود منافذ بسیار در سطح کیسه است که به گردش هوا کمک می‌کنند. به همین‌دلیل است که افراد حاضر در تلویزیون، همیشه از کیسه‌های مقوایی برای نگه داشتن سبزیجات در هنگام خرید استفاده می‌کنند. 

 

• حفظ تنوع گونه‌های حیوانات

بر اساس تحقیقات و اطلاعات به‌دست آمده، پلاستیک‌ها خطر بزرگی برای انواع گونه‌های حیوانی محسوب می‌شوند. به‌عنوان مثال: بسیاری از حیوانات دریایی با گیر کردن در کیسه‌های پلاستیکی در معرض نابودی قرار می‌گیرند. جایگزینی بسته‌بندی‌های مقوایی با پلاستیکی می‌تواند موجب کاهش خطر نابودی این موجودات شود. 

 

• تبلیغات پاکت کاغذی

بسته‌بندی‌های مقوایی در مقایسه با نوع پلاستیکی آن‌ها، فضای نسبتا بزرگی برای اجرای طرح و لوگوی شما دارند. می‌توان طرح مورد‌نظر خود را در اندازه، رنگ و سایز دلخواه چاپ کرد.

 

پاکت کاغذی,انواع مختلف پاکت کاغذی

انواع مختلف پاکت کاغذی

 

انواع مختلف این کالا 

جعبه‌ای

از این نوع کیسه‌ها برای حمل‌و‌نقل میوه استفاده می‌شود. امکان تولید آن در رنگ‌های گوناگون وجود دارد؛ اما رنگ قهوه‌ای رایج‌ترین رنگ آن محسوب می‌شود‌. ظاهر جعبه‌ای آن موجب شده است تا فضای بیشتری برای اشیا وجود داشته باشد و به حالت ایستاده قرار بگیرد. 

 

سر‌بسته

اگر نیاز است تا شی مورد‌نظر در فضای بسته نگهداری شود، استفاده از این کالا توصیه می‌شود. 

 

ساک دستی

بیشترین میزان استفاده از این نوع، در مزون و فروشگاه‌ها است. ساک‌ دستی‌های آماده، شیک و قابل‌اعتماد، محبوبیت زیادی در میان شرکت‌ها پیدا کرده است. این شرکت‌ها با چاپ برند خود بر روی این ساک‌ها، علاوه‌بر ارائه خدمات مناسب فرایند تبلیغ برند خود را هم به انجام می‌رسانند. 

 

ساک مخصوص برای حمل محصولات و کالا‌های سنگین

بدیهی است که پاکت کاغذی توانایی تحمل وزن بسیار زیاد را ندارد؛ اما برخی از این ساک‌ها از ضخامت بیشتری برخوردار هستند که می‌توانند وزن‌های سنگین را هم تحمل کنند. بنابراین توصیه می‌شود که برای حمل کالا‌های سنگین از این مدل تهیه کنید. 

 

انتخاب کدام پاکت کاغذی برای شما مناسب‌تر است؟

حال انتخاب ساک دستی به شغل و کسب‌و‌کار شما بستگی دارد. آیا فقط یک کیسه ساده برای شما کافی است یا اینکه این محصول نماینده برند شما در بین مشتریان است! هنگام انتخاب یک محصول مناسب برای تجارت خود، لازم است که از دانش کافی برای تصمیم‌گیری برخوردار باشید. بنابراین اگر به‌دنبال ظاهری کلاسیک هستید که سازگار با محیط‌زیست نیز باشد، انواع کیسه‌های ورقه‌ای و مقوایی برای شما مناسب است. 

 

بهره‌مندی از این کیسه‌ها بسیار سودمند است؛ می‌توانند محیط را در برابر آلودگی حفظ کنند و در عین‌حال مانند یک ابزار قدرتمند بازاریابی برای پیشبرد تجارت شما در رقابت عمل کنند. 

 

انواع ماده اولیه در تولید پاکت کاغذی

صنعت ساخت کاغذ و مقوا یکی از مهم‌ترین صنایع موجود در بازار است. شاید خیلی از افراد اهمیت وجود آن را ندانند. تولیدات این صنعت در بسیاری از صنایع دیگر به‌صورت انبوه مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. هر‌کدام از تولیدات این صنعت باتوجه به جنس و کاربردی که دارند، استفاده می‌شوند. 

 

بالک

این نوع ورقه دستاورد جدید صنعت است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای گلاسه و تحریر باشد. موردی که آن را از سایر تولیدات متمایز کرده، کیفیت خمیر آن است. 

 

افست

برای چاپ این ورقه به کیفیت بسیار بالایی نیازمندیم. معمولا این ورقه‌ها سفید هستند که چاپ بر‌روی آن‌ها انجام می‌شود. 

 

پشت چسب‌دار 

در چاپ و ساخت این مدل پاکت کاغذی، از چسب در پشت ورق‌ها استفاده شده است. روش کار به این‌صورت است که یک لایه سیلیکونی زیر آن قرار می‌گیرد. پس از پایان یافتن روند کار این روکش برداشته می‌شود. این ویژگی به چسبیدن لوگو در هر محل و سطحی کمک می‌کند. 

 

مقوای فانتزی

از دیگر مواردی که برای ساخت این محصول استفاده می‌شود، می‌توان به مقوای فانتزی اشاره کرد. این مقوا در گرماژ، ضخامت و رنگ‌های متنوع تولید و عرضه می‌شود. ویژگی‌های متنوع آن موجب محبوبیت آن در میان مشتریان شده است. 

 

طراحی پاکت کاغذی

هر‌چند کیسه‌های متنوعی از جنس گلاسه هم تولید می‌شود، اما با توجه به اینکه پاکت کرافت از استقامت بیشتری برخوردار است، امروزه از آن‌ها استقبال بیشتری می‌شود. قیمت آن‌ها به‌گونه‌ای است که با قیمت کمتر و استحکام بیشتر تولید می‌شوند. در ‌حقیقت، ورق‌های کاهی جنس ضعیف‌تر کرافت‌ها هستند که در این زمینه کاربرد چندانی ندارند. 

 

طراحی بر روی هر‌کدام از مقوا‌ها با توجه به نوع آن‌ها متفاوت است. دلیل این امر به چند عامل بستگی دارد؛ چرا‌که عکس‌العمل هر‌کدام از جنس‌های ورق در برابر رنگ متفاوت است. همچنین رنگ مقوا‌های مورد‌استفاده هم متفاوت است. 

 

خرید پاکت کاغذی

امروزه مراکز معتبر و متعددی در زمینه فروش این کیسه‌های مقوایی فعالیت می‌کنند. در نتیجه، صنعت مربوطه هر‌روزه در حال رشد و گسترش است. خمیر کیسه‌های تولیدشده از مواد اولیه یا بازیافتی به‌دست می‌آید. تولید‌کنندگان بسیاری در زمینه تولید و عرضه این ساک‌ها فعالیت می‌کنند و محصولات با‌کیفیتی را به بازار عرضه می‌کنند. نکته قابل‌توجه این است که در هنگام خرید به اجناس دقت کنید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. 

 

تجربه خریدی مطلوب از پویا فراز خلاق 

پویا فراز خلاق یک مجموعه حرفه‌ای و خلاق در طراحی و تولید بسته‌‌بندی است. این مجموعه در تلاش است تا مشتریان خود یک بسته‌بندی متمایز و درخشان‌تر داشته باشند. همچنین برای رفاه مشتریان خود دو روش ثبت سفارش آنلاین و حضوری را فراهم کرده است. شما می‌توانید از شنبه تا پنجشنبه برای مراجعه حضوری اقدام کنید. امکان ثبت سفارش آنلاین نیز وجود دارد؛ فقط کافی است تا پاکت کاغذی مورد‌نظر خود را انتخاب کنید.  امکان دریافت مشاوره از کارشناسان این شرکت نیز وجود دارد که می‌توانند شما را در داشتن انتخابی بهتر کمک کنند. 

 

پاکت کاغذی,خرید پاکت کاغذی

خرید پاکت کاغذی

 

سوالات متداول

پا‌کت کاغذی از چه جنسی تولید می‌شود؟

در ساخت این محصول از انواع مختلف ورق و مقوا استفاده می‌شود؛ اما مهم‌ترین آن‌ها کرافت و گلاسه هستند. 

 

چرا کرافت از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟

این جنس علاوه‌بر داشتن ظاهری منحصر‌به‌فرد و جذاب، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. 

 

مزایای استفاده از کیسه‌های مقوایی چیست؟

وزن کم و بازیافت‌پذیر بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های این کالا است؛ اما اولین مزیت آن کمک به حفظ محیط‌زیست است. 

 

از کیسه در بسته‌بندی چه موادی بهره می‌برند؟

 امروزه برای پیچیدن غذا، میوه، شیرینی، خشک‌بار، کالا‌های شکستنی و... از این ساک‌ها استفاده می‌شود. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023