استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام چیست و چرا اهمیت دارد؟خرید فالوور

خرید فالوور

 

اهمیت رقابت در اینستاگرام به این صورت است که هر محتوایی که بیشتر دیده شود بیشتر نیز نمایش داده می‌شود. به همین دلیل کسب‌وکارها برای این‌که محتوای تولیدشده خود را بیشتر نمایش دهد اقدام به ایجاد روش‌هایی جذاب و استراتژی‌های متنوع می‌کنند. هر چه افرادی که اول پست شما را دیده اند آن را بیشتر دوست بدارند اینستاگرام هم آن را به اکسپلور برده و برای افراد بیشتری نمایش می دهد.

 

خرید فالوور

خرید فالوور اینستاگرام

خرید لایک

خرید فالوور واقعی

خرید ویو

 

استراتژی محتوا در اینستاگرام چیست ؟

 بااین‌حال استراتژی محتوا در اینستاگرام بسیار گسترده بوده و به این آسانی‌ها نمی‌توانید با تولید محتوا برای خود مخاطب جذب کنید. شما می‌توانید با استفاده درست و اصولی از استراتژی محتوا در اینستاگرام تعداد بازدیدها و لایک ها از محتوای خود را بالابرده و درنتیجه در بین کاربران معروف و محبوب شوید. همین امر باعث بیشتر دیده شدن شما و خدمات و محصولات شما می‌شود. هر چه بیشتر دیده شوید به این معنی است که بیشتر مشتری می‌توانید جذب کنید.

 

استراتژی محتوا در اینستاگرام یعنی چه ؟

ایجاد یک نقشه و استراتژی برای تمامی کسب‌وکارها امری حیاتی و مهم است. فرقی نمی‌کند که شما کسب‌وکار خود را بر چه اساسی ایجاد کرده‌اید، شما باید از یک استراتژی مناسب استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی شرایط رشد و بهبود کسب‌وکار خود را ایجاد کنید. درواقع استراتژی محتوا در اینستاگرام دقیقاً همان چیزی است که باعث می‌شود محتوای تولیدشده از جانب کسب‌وکار شما بیشتر در بین مردم دیده‌شده و لایک بیشتری دریافت کند.

 

شما می‌توانید با داشتن یک استراتژی منظم و مناسب به‌راحتی محتوای خود را تولید کرده و بااطلاع از زمان انتشار و نحوه انتشار آن به‌راحتی مخاطبان خود را درگیر یک محتوای جذاب و دیدنی کنید. در استراتژی محتوا در اینستاگرام شما برنامه‌ریزی، بررسی و ارزیابی تمام فعالیت‌ها در اینستاگرام را انجام داده و بر اساس سلیقه مخاطب خود اقدام به تولید محتوا کرده و آن را نشر می‌دهید.

 

چرا استراتژی تولید محتوا مهم است؟

اینستاگرام یک شبکه بزرگ اجتماعی و محتوا محور است که کاربران زیادی نیز دارد. این شبکه اجتماعی در ایران طرفداران بسیاری دارد. روزانه افراد بسیاری ساعت‌های زیادی را در اینستاگرام می‌گذرانند و محتواهای مختلف را می‌بینند. در این بین محتواهای جذاب و مفید بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند مخاطب به دنبال کردن آن صفحه ترغیب شود. اینستاگرام یک فضای عالی برای کسب و کارهاست؛ زیرا افراد بسیاری در این شبکه فعالیت می‌کنند و هر کدام می‌توانند یک مشتری باشند.

 

به علاوه تعامل در اینستاگرام با مشتریان و مخاطبان بسیار راحتتر است. به همین دلیل بیشتر کسب و کارها به حضور در اینستاگرام علاقه نشان می‌دهند. ولی بدون یک استراتژی تولید محتوای خوب حضور در اینستاگرام بی‌فایده خواهد بود. اما چگونه استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام تدوین کنیم تا کسب و کارمان را توسعه دهیم؟ جواب این سوال را در ادامه مقاله پیدا می‌کنید. پس با ما همراه باشید.

 

تولید محتوا استراتژیک برای شبکه های اجتماعی

استراتژی برای کسب و کارها در واقع همان نقشه راه و برنامه ریزی متناسب با هدف است. تعیین استراتژی کمک می‌کند تا یک کسب و کار بتواند به هدف مورد نظر خود برسد و حتی در راه رسیدن به هدف زمان و منابع کمتری خرج کند. استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام نیز به معنای برنامه ریزی دقیق برای جذب مخاطب با توجه به هدف مورد نظر است.

 

مراحل تدوین استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

حالا که با معنی استراتژی و تدوین استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام آشنا شدید، بهتر است مراحل تنظیم یک استراتژی عالی برای تولید محتوای اینستاگرام را توضیح دهیم.

 

هدف خود را مشخص کنید

ابتدا باید هدف خود از حضور در اینستاگرام را مشخص کنید. آیا فقط قصد برندینگ را دارید؟ یا می‌خواهید از طریق اینستاگرام محصولات خود را بفروشید؟ این اهداف طولانی مدت برای صفحه شما خواهد بود و بر اساس آن نیاز به یک استراتژی کلی دارید. اما ممکن است در مواقع خاصی کمپین‌های برای جلب نظر مخاطبان و افزایش فروش خود در نظر بگیرید. این نوع اهداف مدت دار هستند ولی باید برای این اهداف نیز استراتژی تولید محتوا تدوین کنید. پس اولین و مهمترین قدم مشخص کردن هدف خود از حضور در اینستاگرام و اجرای کمپین‌های مختلف است.

 

مخاطب خود را بشناسید

شناخت مخاطب بسیار مهم است و البته سخت! شما باید مخاطبان و مشتریان خود را بشناسید. بدانید از چه قشری هستند، چه نیازها و مشکلاتی دارند، به چه محتوایی علاقه دارند و … سپس با توجه به شناختی که به دست آوردید محتوای مناسب تولید کرده و حتی لحن محتوای خود را مشخص کنید. اگر به خوبی مخاطبان خود را بشناسید شاید حتی به این نتیجه برسید که اینستاگرام جای مناسبی برای فعالیت برند شما نیست.

 

چه نوع محتوایی مناسب کسب و کار شما است؟

در اینستاگرام شما می‌توانید انواع محتوای تصویری، ویدئویی و اینفوگرافیک منتشر کنید. ولی انتشار محتوای متنی یا صوتی به تنهایی ممکن نیست. یعنی برای انتشار یک محتوای متنی باید از یک محتوای بصری نیز استفاده کنید. مگر اینکه بخواهید متن خود را در استوری قرار دهید. با این حال دست شما در انتخاب نوع محتوا باز است.

 

محتواهای تصویری نیز بازخورد بیشتری نسبت به محتوای متنی دارند. ولی با توجه به کسب  کار خود باید ببینید از چه نوع محتوا باید بیشتر استفاده کنید. برای مثال مخاطبان پست‌های تصویری را دوست دارند یا ویدئو، ویدئوهای اسلایدی بهتر است یا IGTV ، اگر قصد دارید در طول روز محتوای زیادی منتشر کنید باید سراغ استوری بروید. پس دقت کنید بهترین نوع محتوا در اینستاگرام برای شما چیست و یک توازن مناسب بین انواع محتوا برقرار کنید.

 

موضوعات مناسب انتخاب کنید

موضوعاتی که برای انتشار انتخاب می‌کنید باید مرتبط با کسب و کار شما باشد. این موضوعات می‌تواند طیف گسترده‌ای داشته باشد ولی به نوعی باید به کسب و کار شما مرتبط بوده و برای کاربر نیز مفید باشد. تاریخچه، مصاحبه، روند کار، بررسی محصول، مقایسه، پرسش و پاسخ، محتوای آموزشی و حتی محتوای طنز … مرتبط با کسب و کارتان از بهترین موضوعات است. در استوری می‌توانید از پشت صحنه کسب و کار، کارکنان و … نیز محتوا منتشر کنید. در واقع حساسیت موضوع محتوا در استوری کمتر است.

 

تقویم محتوا تدوین کنید

حالا که هدف شما مشخص است، مخاطب خود را می‌شناسید، می‌دانید از انواع محتوا چه میزان استفاده کنید و چه موضوعاتی را باید برای انتشار انتخاب کنید، نوبت به تدوین تقویم محتوا می‌رسد. تقویم محتوا کمک می‌کند شما از قبل بدانید در هر تاریخ چه محتوایی باید منتشر شود. در اینصورت قبل از آن تاریخ سعی می‌کنید محتوایی باکیفیت بالا تولید کنید. قطعا برنامه‌ریزی در تولید محتوا مانند هر کاری دیگری باعث می‌شود خروجی عالی باشد.

 

در زمان مناسب پست منتشر کنید

شاید بپرسید زمان مناسب چه زمانی است؟ جواب این سوال را وقتی در حال تحقیق درباره پرسونای مخاطبانتان هستید باید پیدا کنید. زیرا زمان مناسب برای هر کسب و کاری می‌تواند متفاوت باشد. با این حال آزمون و خطا و بررسی داده‌های اینستاگرام کمک می‌کند بعد از مدتی بهترین ساعات انتشار محتوا را پیدا کنید تا مخاطبان بیشتری پست شما را ببینند. می‌توانید هر زمان پست جدیدی منتشر کردید آن را استوری کنید، زیرا احتمال دیدن استوری بیش از پست است. با اینکار افرادی که به محتوای شما علاقه دارند پست‌هایتان را از دست نمی‌دهند.

 

از تمام امکاناتی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده استفاده کنید

اینستاگرام امکانات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار داده است. سعی کنید از تمامی این امکانات استفاده کنید. برای مثال بیو جذابی برای صفحه خود بنویسید. برای پست‌های خود از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید. از امکان لایو یا IGTV برای تعامل بیشتر با مخاطبان بهره ببرید. از بخش اینسایت اینستاگرام فعالیت خود را بررسی کنید تا ضعف‌های خود را بهبود بخشید

 

از نرم افزارهای ادیت برای داشتن محتوای زیبا استفاده کنید

اگر بودجه کافی دارید بهترین کار برای داشتن محتوای بصری زیبا، باکیفیت و در یک تم خاص، استخدام یک گرافیست متخصص است. ولی اگر یک کسب و کار کوچک هستید و بودجه کافی ندارید می‌توانید از نرم افزارهای ادیت تصویر و ویدئو برای اینستاگرام استفاده کنید. بسیاری از این نرم افزارها رایگان بوده و برخی از آن ها بخش‌های رایگان دارند.

 

به کمک اپلیکیشن‌هایی مثل کانوا، فتوشاپ و … می‌توانید ظاهر پست‌های خود را بهتر کنید تا نظر مخاطبان را جلب کنید. البته نیاز است وقت کافی برای پیدا کردن بهترین طرح مناسب کسب و کار خود بگذارید یا حداقل از یک متخصص مشاوره بگیرید.

 

تعامل خود با مخاطبان را افزایش دهید

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. اگر برای شما کامنت می‌گذارند جواب آنها را بدهید. حتی سعی کنید کمپین‌هایی راه اندازی کنید تا مخاطبان محتوای شما را به اشتراک گذاشته یا محتوایی درباره شما منتشر کنند. قطعا اگر محتوای با ارزش و باکیفیت تولید کنید به خودی خود این اتفاق می‌افتد ولی اجرای کمپین‌ها برای تعامل بیشتر با مخاطبان هر از چندگاهی لازم است. داشتن استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام برای هر کسب و کار یا هر فردی که قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارد ضروری است.

 

شاید این کار در ابتدا سخت به نظر برسد. ولی همین حالا قلم و کاغذ را بردارید. ایده‌های خود را یادداشت کنید و استراتژی خود را تدوین کنید. با آزمون و خطا به مرور زمان به یک استراتژی خوب خواهید رسید. هیچکس از اول موفق نبوده و بارها شکست خورده است. ولی اگر دوست دارید مسیر موفقیت را زودتر طی کنید می‌توانید از یک متخصص شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید یا خودتان تبدیل به یک متخصص شوید.

 

استراتژی محتوا در اینستاگرام را چگونه باید تدوین کنیم؟

فرقی نمی‌کند که شما مالک و صاحب چه کسب‌وکار هستید. شما باید محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن تبلیغ کنید. اینستاگرام دارای تعداد زیاد عضو بوده و یک فضای تبلیغاتی ولی به‌شدت رقابتی را برای شما ایجاد کرده که تمام آن رایگان است؛ درنتیجه شما برای محتوای منتشرشده هیچ پولی پرداخت نمی‌کنید. همین امر باعث شده است که فضای رقابتی به سمتتولید محتوای با کیفیت تر برود.

 

در خصوص تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید صرفا یک محتوای کاملا تبلیغاتی ایجاد کنید چرا که به‌راحتی و خیلی سریع کاربران محتوای شما را نادیده می گیرند. پس باید محتوایی ایجاد کنید که برای کاربر جذاب بوده و جنبه تبلیغاتی هم داشته باشد.

 

مدل های مختلف استراتژی محتوا

 بر اساس مدل های مختلف استراتژی محتوا در اینستاگرام، محتوای شما باید حداقل 80 درصد محتوای ارزشمند (محتوای مورد نظر کاربر) را دارا بوده و 20 درصد هم شامل محتوای تبلیغاتی باشد. در این صورت شما می‌توانید به‌راحتی اقدام بهتدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام نمایید.

 

بخش های مهم استراتژی محتوا در اینستاگرام

تعیین موضوع برای محتوای مد نظر: قبل از هر چیز باید بر اساس کسب‌وکار خود یک موضوع برای محتوای خود ایجاد کنید. درواقع باید بدانید که پست و ها و کسب کارهای مشابه شما چه موضوعاتی را پوشش می دهند و بهترین بازخورد در آنها مربوط به کدام موضوعات است. شما هم باید روی همان موضوعات کار کنید. البته اگر ایده جالبی در ذهن دارید آن را هم اجرا کنید اما از ایده های قدیمی، فرسوده و نخ نما شده استفاده نکنید.

 

شما می‌توانید از موضوعات روز اجتماعی در استراتژی محتوا در اینستاگرام استفاده کنید. به عنوان مثال موضوعات ترند شده در شبکه های اجتماعی و یا موضوعات روز دنیای پیرامون شما و غیره. خوبی این بخش این است که در ایران اینقدر موضوع و حاشیه وجود دارد که تقریبا همه کسب‌وکارها را پوشش می دهد. پس خیلی نگران نباشید و به دقت به اطراف خودنگاه کنید تا کوهی از موضوعات مختلف و جذاب را ببینید!

 

زمان انتشار و اهمیت بسیار بالای آن: نکته مهم در استراتژی محتوا در اینستاگرام زمان انتشار پست ها است. درواقع محتوایی که شما تولید می کنید باید در زمان مناسبی منتشر شود تا بازخورد مناسبی از طرف بیننده های شما داشته باشد. اگر در زمان های دیگر و نامناسب منتشرشده خیلی راحت بین دیگر محتوا ها دفن شده و تمام زحمات شما از بین خواهد رفت.

 

شما باید در تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام به این موضوع دقت کنید که مخاطبان شما معمولا چه ساعت هایی از روز را در اینستاگرام فعالیت دارند. اگر صفحه شما از نوع business Account باشد اینستاگرام به شما قابلیتی به نام Instagram insights ارائه می دهد. با استفاده از آن شما می‌توانید ببینید که کاربران شما در چه ساعت هایی از شبانه روز فعالیتی بیشتری را در اینستاگرام انجام می دهند. درنتیجه می‌توانید محتوای خود را در زمان های پرکاربرد و پر بیننده منتشر کنید تا بیشترین بازخورد را دریافت کنید.

 

بررسی ویژگی های مخاطبان شما و اطلاع از شخصیت آن ها: در تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام باید به مشتریان خود دقت کنید. اینکه آنها به دنبال چه چیزهایی هستند و چه سلیقه و اخلاقیاتی دارند. با استفاده از این اطلاعات شما می‌توانید فرآیند تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام را بر اساس سلیقه مخاطبان خود انجام داده و درنتیجه بهترین بازخورد را از آن ها دریافت کنید.

 

افزایش تعامل با کاربران صفحه خود: هر چه کاربران صفحه شما با محتوای منتشرشده از جانب شما بیشتر تعامل داشته باشند و آن را لایک کرده و کامنت بگذارد، یا آن را بین دیگران به اشتراک بگذارند، محتوای شما در اینستاگرام بیشتر و بهتر دیده خواهد شد. پس به این نکته دقت داشته باشید که در هنگام تدوین استراتژی محتوا در اینستاگرام به نحوه تعامل کاربران با محتوای شما نیز تفکر شود. یکی از مهمترین استراتژی محتوا در اینستاگرام در این زمینه ویدئو های پاسخ به پرسش های کاربران است که بسیار بازخورد مناسبی دارد.

 

چند نمونه از استراتژی محتوا 

در این جا ما به شما چند نمونه از استراتژی محتوا در اینستاگرام را ارائه می دهیم. این استراتژی ها به صورت کلی بوده و برای تمامی کسب‌وکارها مناسب است. بااین‌حال زمانی که شما از این استراتژی ها استفاده کنید به این نکته دقت داشته باشید که باید آنها را بر اساس کسب‌وکار خود بهینه و شخصی سازی کنید.

 

استراتژی محتوا در اینستاگرام جهت معرفی محصول و خدمات

این استراتژی ساده ترین مدل ان است. در این استراتژی شما باید محتوایی ایجاد کنید که به بهترین شکل ممکن خدمات و محصولات شما را به مشتریان و کاربران شما نشان دهد. در هنگام معرفی یک محصول شما باید نقاط قوت و آن را به خوبی به کاربران نشان دهید. ویژگی های محصول را به خوبی باید در محتوا و متن (کپشن) توضیح دهید تا کاربران به خوبی ا خدمات و محصولات شما آشنا شوند. این استراتژی را می توان ساده ترین وابتدایی ترین استراتژی محتوا در اینستاگرام نامید.

 

استفاده از محتوای تولیدشده توسط کاربر

استراتژی محتوا در اینستاگرام بر اساس محتوای تولیدشده توسط کاربر یکی از جذاب ترین نمونه ها و مدل های استراتژی است. در این حالت شما باید از کاربران خود بخواهید که به درخواست ها و چالش های شما پاسخ دهند. این چالش ها می تواندشامل این موضع باشد که کاربرا شما محصول شما را تهیه کرده و عکس یا فیلم خود را به محصول و خدمات شما در صفحه شخصی خودش منتشر کرده و بیشترین لایک را دریافت کنند.

 

یا اینکه شما این عکس ها را دریافت کرده و به اشتراک بگذارید هر عکسی که بیشترین لایک را دریافت کند می تواند جایزه ای به عنوان برنده داشته باشد. این کار به این صورت باعث می‌شود که کاربران و دوستان شرکت کننده ها، به سمت پیج شما آمده و محتوای مربوط به دوست و آشنای خود را لایک کنند. درنتیجه تعامل با محتوای شما به‌شدت بالا می رود.

 

این کار امروزه در تقریبا تمامی پیج های مطرح و حتی اینفلوئنسر ها انجام می‌شود چرا که با این کار نرخ تعامل کاربران با صفحات اینستاگرام به‌شدت بالا می رود. تصور کنید که شما صاحب یک پیج چند هزار کاربری هستید و فقط 10 درصد از آنها برای محصولات و خدمات شما به صورت رایگان و داوطلبانه اقدام به تولید و انتشار محتوا می‌کنند. نتیجه کار به‌شدت شگفت انگیز است.

 

استراتژی محتوا در اینستاگرام با استفاده از اینفلوئنسر ها

اینفلوئنسر به افرادی گفته می‌شود که در دنیا اینستاگرام شناخته شده هستند. کاربران و فالوور های زیادی دارند و اگر محصول و یا خدمات را تبلیغ یا معرفی کنند، این محصول و خدمات از سمت کاربران آنها مورد قبول واقع می‌شود. در اینستاگرام اینفلوئنسر های زیادی وجود دارد که هر کدام بر اساس حرفه فعالیتی خود اقدام به همکاری با شما می‌کنند. استراتژی محتوا در اینستاگرام با استفاده از اینفلوئنسر ها می تواند برای شما به‌شدت هزینه بر باشد. چرا که شما علاوه بر هزینه تولید محتواباید هزینه قرارداد مشارکت با اینفلوئنسر را نیز پرداخت کنید. هرچه شخص مد نظر شما معروف تر و محبوب تر باشد قیمت او نیز به تناسب بالاتر خواهد رفت. یکی از منابع درآمد های سنگین و مهم در اینستاگرام از طریق همین اینفلوئنسر ها است. در ابتدا این افراد با ایجاد و تدوین یک استراتژی محتوا در اینستاگرام اقدام به جذب مخاطب کرده و توانسته اند خود را به کاربران به خوبی معرفی کنند.

 

خرید لایک

خرید لایک

 

خرید فالوور واقعی برای اعتمادسازی و صرفه جویی در تولید محتوای باکیفیت

اینستاگرام امروزه در کشور به یکی از ابزار های مهم تبلیغاتی تبدیل شده است، اما آیا میدانید که چطور باید بازاریابی خود را در این شبکه اجتماعی شروع کنید و برای موفقیت چه کارهایی باید انجام بدهید ؟ چطور می توانید افزایش فالوور داشته باشید و در این مسیر پیشرفت کنید ؟ در حال حاضر اینستاگرام بیش از 800 میلیون کاربر دارد که حتی اگر نیمی از این تعداد را کاربران فعال در نظر بگیریم، عدد بدست آمده نمایانگر اهمیت بازاریابی در این شبکه اجتماعی محبوب است.

 

حالا جالب است بدانید که تاکنون بیش از 3 میلیارد حساب کاربری اینستاگرام ساخته شده است در صورتی که تعداد رسمی کاربران اینستاگرام به تازگی با کمی اغراق از مرز 300 میلیون نفر عبور کرده است. همین موضوع نشانگر این است که بسیاری از کاربران اینستاگرام توسط افراد سود جو به صورت تقلبی ساخته شده اند تا طی عملیات خاصی بتوانند مثلا 10 هزار کاربر ایرانی را به یک اکانت اینستاگرام اضافه کنند.

 

اینجاست که متوجه می شویم چرا اینگونه فالوور ها لایک نمی کنند و کامنت نمی گذارند. در واقع اینگونه فالوور ها چیزی بیشتر از یک نام ساده نمی باشند که صرفا جهت کلاهبرداری ساخته شده اند و جالب است بدانید که علت کم شدن ناگهانی فالوورها در برهه های زمانی خاص وجود همین فالوور های غیر واقعی می باشد که اینستاگرام بعد از مدتی آن ها را تشخیص داده و از سرور های خود حذف می کند.

 

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، پیشنهاد ما به شما خرید فالوور واقعی و فعال بدون ریزش از بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام یعنی کافه فالوور است، فالوورهایی که تفاوتی با افراد عادی پشت صفحات اینستاگرامی ندارند و با ضمانت و گارانتی به فروش می رسند و برای هر سوالی درمورد آن ها به پشتیبانی 24 ساعته دسترسی کامل دارید.

 

اما از کجا می توان خرید فالوور ارزان بدون ریزش انجام داد؟ بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام کدام است؟ به چه کسی اعتماد کنیم؟ می دانیم که احتمالا سایت ها و سرویس های زیادی برای افزایش لایک و فالوور را دیده اید و شاید هم تجربه خرید بدی از آن ها داشته اید یا مورد محدودیت های اینستاگرام واقع شده اید. تفاوت اصلی بین ما و آن سرویس ها این است که لایک ها و فالوور ها و کامنت های ما به صورت 100% واقعی و توسط کاربران فعال و ایرانیست و با ضمانت خدمت شما عرضه می شود.

 

همچنین پس از خرید از ما و ثبت سفارش تا انتهای آن و بعد از آن تا هر زمان که نیازی به ما داشته باشید به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستیم، هر سوالی، انتقادی، پیشنهادی و هر مورد دیگری را با جان و دل پاسخ می دهیم و همیشه کنار شما خواهیم بود تا رضایت صد در صدی شما را جلب نماییم.

 

خرید فالوور ارزان

خرید فالوور ارزان

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,تبلت و کتابخوان ، لپ تاپ ،کامپیوتر، لوازم جانبی(کامپیوتر - لپ تاپ - تبلت)

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024