دسترسی با طناب یا راپ اکسس چیست؟دسترسی با طناب یا راپ اکسس، دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، یک راه سریع، آسان و ایمن برای دسترسی به هر ساختمان یا سازه ای، به ویژه آنهایی که بسیار بلند هستند یا دارای چالش های دسترسی هستند.

 

داربست ها روشی سنتی برای ساختمان های بلند و غیرعادی بوده اند، اما دسترسی با طناب اغلب می تواند ایمن تر و کارآمدتر باشد، و بدون ایجاد اختلال در محیط اطراف یا صرف زمان اضافی برای نصب داربست، تکنسین ها میتوانند خدمات مورد نیاز شما یا هرگونه تعمیر و نگهداری را انجام دهند.

 

دسترسی با طناب اغلب بهترین گزینه برای بسیاری از انواع ساختمان است که برخی از مزایای کلیدی عبارتند از: 

1- ایمنی تکنسین های دسترسی با طناب در کار:

تکنسین های در این کار بسیار آموزش دیده و با تجربه هستند.  کنترل ابزار، شیوه‌های کار ایمن و طرح‌های نجات همگی قبل از شروع هرگونه کار دسترسی با طناب وجود دارند.

 

2- انعطاف پذیری :

آب و هوا چیزی نیست که ما هرگز بتوانیم آن را پیش بینی کنیم ، با برنامه ریزی مجددی که ممکن است برای پروژه ها اتفاق بیفتد، تمیز کردن و نگهداری ساختمان ها با روش دسترسی با طناب را می توان در آب و هوایی که کمتر مساعد است انجام داد.

 

3- مقرون به صرفه:

متعادل کردن هزینه ها بسیار مهم است، به خصوص اگر ساختمان هایی دارید که به طور منظم نیاز به تمیز کردن و نگهداری تخصصی و عمیق دارند. در مقایسه با گزینه های دیگر، دسترسی با طناب یک انتخاب مقرون به صرفه است. دسترسی با طناب بسیار سریعتر از گزینه های جایگزین موجود است، به این معنی که هزینه کلی به طور قابل توجهی کمتر است.

 

کارآمدی سیستم های دسترسی با طناب به گونه ای طراحی شده اند که مطابق با نیاز شما ساخته می شوند و می توان آنها را به راحتی برچید و برای کارهای دیگر در همان ساختمان بازسازی کرد. آنها را می توان به طور موثر جابجا کرد و کار را می توان به سرعت و به راحتی تکمیل کرد، بدون ایجاد اختلال غیر ضروری در فعالیت های اصلی تجاری شما.

 

4- سازگار با محیط زیست:

یک مزیت شگفت‌انگیز این است که تکنیک‌های دسترسی با طناب تأثیر نسبتاً کمی بر محیط ‌زیست دارند، به‌ویژه در مقایسه با داربست و سایر جایگزین‌ها. برای راه اندازی سیستم های نظافت دسترسی به طناب نیازی به روغن، بنزین نیست.

 

نظافت دسترسی با طناب برای بسیاری از ساختمان‌هایی که دسترسی به آن‌ها دغدغه است و داربست‌ها به سادگی مناسب نیستند، انتخابی عالی است. این اجازه را می دهد تا یک رویکرد دقیق و در عین حال کارآمد برای کارهای نظافت و نگهداری داشته باشید و اطمینان حاصل شود که نمای ساختمان با نهایت دقت و توجه به جزئیات برخورد می شود.

 

شستشو نما، رنگ آمیزی نما ،رنگ‌آمیزی چوب ترموود، عایق رطوبتی، پیچ و رولپلاک، نصب سنگ، نصب انواع توری ، نورپردازی ، پوشاندن درز انقطاع و... از فعالیت های اصلی تیم الو ارتفاع است. با توجه به این انعطاف پذیری، ما قادر به ارائه موثرترین و کارآمدترین راه حل برای هر پروژه  ای هستیم.

 

دسترسی با طناب,راپ اکسس

دسترسی با طناب

 

پیچ و رولپلاک نما و نشانه های آن:

پیچ و رولپلاک نما - ریزش سنگ های ریز یکی از نشانه های اصلی محکم‌نبودن سنگ نمااست که در مرحله اول قبل از جدا شدن سنگ های بزرگ نما از دیوار اتفاق می افتد که این یک  هشداری جدی برای  مستحکم سازی نمای سنگی است.

 

در اینجا چند نکته ضروری برای پیچ و رولپلاک نما آورده شده است:

پیچ مصرفی: این نوع پیچ باید از روکش گالوانیزه  و ضد زنگ استفاده شود.

مته مورد استفاده: مته های استفاده شده   باید متناسب با سنگ نما  استفاده شود.

رولپلاک : رولپلاکی که برای استحکام بخشی نما استفاده می شود از نوع رولپلاک توکار است که معمولاً روی آن دندانه دارد و به صورت دو یا چهار لایه ساخته می شود.

بتونه روی پیچ: بعد از انجام پیچ و رولپلاک نما با استفاده از بتونه حتما روی پیچ ها را بتونه  میزنند. این کار از نفوذ آب باران و رطوبت به پشت سنگ جلوگیری می کند  و همچنین ظاهر نما را مرتب ترمیکند.

 

دسترسی با طناب,راپ اکسس,مزایای دسترسی با طناب

راپ اکسس

 

شست و شوی نما و دلایل تمیز نگه داشتن آن

شست و شوی نما  - شاید تمیز کردن بالاترین پنجره‌های ساختمان به اندازه تمیز کردن پنجره‌هایی که برای بازدیدکنندگان و رهگذران قابل مشاهده است مهم به نظر نرسد، با این حال تمیز نگه داشتن این پنجره‌ها از اهمیت یکسانی برخوردار است. 

 

تمیز کردن منظم نمای ساختمان شما به نگهداری آن‌ها کمک می‌کند و تضمین می‌کند که تا زمانی که ممکن است طبق انتظار عمل کنند. تعویض پنجره های ناکارآمد می تواند گران باشد. استفاده از دسترسی با طناب به بهبود طول عمر آنها و گرم نگه داشتن فضای داخلی ساختمان شما کمک می کند.

 

بدون تمیز کردن منظم، گرد و غبارو جرم  در اطراف پنجره جمع می شود. اگر یک لبه زیر پنجره دارید، این احتمال بیشتر است. در طول آب و هوای بد، این کثیفی ها می توانند به صورت لایه ای روی هم انباشته شوند و ایجاد جرم و رسوب کنند . تمیز کردن منظم به از بین بردن این مسئله راه حل بسیار مناسبی است.

 

در نهایت، تمیز کردن پنجره های خود، حتی بالاترین طبقات، بسیار مهم است، زیرا از نظر علمی ثابت شده است که پنجره های کثیف بر عملکرد کارکنان ساختمان نیز تأثیر می گذارد. مطالعات نشان داده است که پنجره های کثیف تأثیر مستقیمی بر روحیه کارگران دارد.

بسیاری از دانشمندان در مورد عواقب پنجره های کثیف و محرومیت از نور در طول روز کاری صحبت می کنند.

 

مزایای تمیز کردن و نگهداری با روش دسترسی:

تمیز کردن دسترسی با طناب یک گزینه موثر برای بسیاری از انواع ساختمان ها، از بلوک های برج تجاری و بلوک های آپارتمانی مسکونی گرفته تا ساختمان های تاریخی و املاک سطح بالا است. هر دو ساختمان های تاریخی و مدرن مهندسی شده و به زیبایی تزئین شده نیاز به تمیز کردن منظم دارند تا ظاهر خود را حفظ کنند و از آسیب های پرهزینه در آینده جلوگیری کنند. 

 

دسترسی با طناب,راپ اکسس,نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان

 

نورپردازی نمای ساختمان:

نورپردازی نما - در محیط های شهری، نور باعث ارتقای زندگی عمومی در شب می شود. 

مؤسسات فرهنگی، مغازه ها و مشاغل از زندگی شبانه پر جنب و جوش بهره می برند. نورپردازی چشمگیر نمای ساختمان ها را در فضای شهری نمایان می کند و جهت گیری را امکان پذیر می کند.

 

نورپردازی یکنواخت نماها به تأکید بر نقاط عطف و حضور آرام در فضای شهری کمک می کند. از سوی دیگر، لهجه‌های نور، سطوح بزرگ را شکل  می‌دهند و جزئیات معماری مانند ستون‌ها و قرنیزها را برجسته می‌کنند.

 

نورپردازی سبک با نما برای برجسته کردن بافت های ظریف چوب و سنگ طبیعی برای ایجاد نقش برجسته های چشمگیر ایده آل است.

 

برای جلوگیری از آلودگی نوری، کنترل خوب تابش نور و فتومتریک دقیق فاکتورهای مهمی در هنگام انتخاب چراغ‌ها هستند.

 

منابع نور باید از لحاظ زیبایی شناختی معماری را تکمیل کنند، نه مخالف آن باشد. نوآوری های معماری نورپردازی  امروزه ما را قادر می سازد تا جذابیت ساختمان را با تاکید بر بافت ها، رنگ ها و فرم های فضا به حداکثر برسانیم.

 

دسترسی با طناب,راپ اکسس,رنگ آمیزی چوب ترموود

رنگ آمیزی چوب ترموود

 

مراحل اجرای رنگ آمیزی چوب ترموود:

اجرای رنگ چوب در دو حالت کلی :

اگر چوب استفاده شده روی نما خام باشد(به شرط تمیز بودن ) رنگ چوب بدون هیچ پیش نیازی اجرا میشود. 

 

رنگ آمیزی چوب ترموود  - اما اگر از نصب چوب زمانی گذشته باشد و رنگ آن تغییر یا بر اثر عوامل طبیعی پوسته پوسته شده باشد،ابتدا رنگ قدیمی با استفاده از دستگاه سمباده برداشته، سپس با شستشو گر و غبار و کثیفی از روی چوب برداشته و در نهایت رنگ روی آن اجرا میشود.

 

در اینجا باید دقت داشته باشید که تیمی که این کار را انجام میدهد باید تجربه و مهارت کافی در برداشتن رنگ قدیمی را داشته باشد ، تا با آسیب رساندن به چوب هزینه های اضافی برای شما نداشته باشد‌.

 

دسترسی با طناب,راپ اکسس,عایق کاری نمای ساختمان

عایق کاری نمای ساختمان

 

عایق کاری نمای و عایق رطوبتی دیوار ساختمان چیست؟

عایق کاری نمای ساختمان – عایق دیوار خارجی معمولاً به عنوان لایه ای از عایق تعریف می شود که به دیوار موجود ثابت می شود. این لایه یا با یک روکش رندر یا با روکش جایگزین برای محافظت از آن در برابر عناصر تکمیل می شود. 

 

وقتی از شما می پرسند که عایق رطوبتی دیوار چیست، تصاویر سیستم های دیوار داخل و خارج ساختمان به ذهن شما میرسد. در حالی که دیوارهای داخلی برای جداسازی ساختمان مناطق کاربری استفاده هستند، دیوارهای بیرونی سیستم هایی هستند که از ساختمان محافظت می کنند و بنابراین مستقیماً تحت تأثیر شرایط آب و هوایی قرار می گیرند.

 

مواد معدنی عایق رطوبتی دیوار به موادی گفته می‌شود که بر روی دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان از فونداسیون تا پشت بام از نفوذ آب جلوگیری میکنند و به عنوان مانعی بین آب و ساختمان عمل می‌کنند و از تلفات احتمالی  جلوگیری می‌کنند. 

 

تیم الوارتفاع در سال 1390 با هدف ایجاد تغییر و تحول فضای خدمات دسترسی با طناب فعالیت خود را آغاز نموده و هر ساله با تلاش و پشتکار سعی در آن داشتیم، همراه با  تکنولوژی و متد روز دنیا گام برداشته و در بالا بردن سطح ایمنی و ارائه خدمات با کیفیت پیش برویم. در راستای پیش برد این هدف، موفق به جلب نظر شرکت های خصوصی و ارگان دولتی بسیاری جهت ارائه این خدمات در ایران شده ایم.

 

تیم الو ارتفاع با ارائه خدمات و مشاوره رایگان کوشیده تا سمهی هر چند کوچک در صنعت ساختمان داشته باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023