نخستین "مسابقه انتخاب برترین طراح پوشش (استایلیست) و عکاس پوشاک" برگزار شدانتخاب برترین طراح پوشش (استایلیست) و عکاس پوشاک,مسابقه انتخاب برترین طراح پوشش (استایلیست) و عکاس پوشاک

برنده برترین طراح پوشش (استایلیست) و عکاس پوشاک

 

"انجمن برند(ویژند) های پوشاک کشور" این رقابت را با هدف معرفی استعدادهای جوان و تقویت جایگاه پیشه طراحی پوشش (استایلینگ) در صنعت پوشاک برگزار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی این انجمن، در این مسابقه که تماما بصورت برخط و در صفحه اینستاگرمی این تشکل برگزار شد، ابتدا فراخوانی برای فرستادن نمونه های طراحی پوشش (استایلینگ) و عکاسی پوشاک داده شده و سپس 7 گروهی که نمونه های ارسالی شان بالاترین امتیازها را گرفته بودند، به فینال راه یافتند.

 

در دور پایانی، گروهها (که متشکل از یک طراح پوشش و یک عکاس بودند) طی هفت روز مجموعه هایی در سه رشته "وینتج زنانه"، "کژوال مردانه" و "استایل انتخابی گروه" آماده و عکاسی کردند. شرکت کنندگان می توانستند در حداقل یک یا حداکثر هر سه رشته به رقابت بپردازند.

 

در این مسابقه، دو چالش عمده انتظار این جوانان را می کشیدند :

اول – عدم استفاده از مدل زنده

با توجه به خط مشی تازه دستگاههای ذیربط مبنی بر عدم استفاده از مدل زنده در آگهی ها و تبلیغات پوشاک، انجمن در پی آن بود که با استفاده از ذوق، استعداد و ذهن نوجوی این جوانان بتواند راه حلی یافته و زمینه استفاده ویژند(برند) های ایرانی را از آن فراهم آورد.

 

دوم – استفاده از پوشاک پوشیده شده و نه نو

به منظور غلبه بر روحیه تنوع طلبی افراطی حاکم بر صنعت بین المللی مد که همواره نکوهیده بوده و مایه از میان رفتن سرمایه های ملی و فردی و آلوده سازی محیط زیست جهان است، از شرکت کنندگان خواسته شد که با توجه به زمینه طراحی پوشش (استایلینگ) در مسابقه، بجای پوشاک نو، از نمونه های پوشیده شده استفاده کنند.

 

در پایان مهلت تعیین شده، عکسها برای قضاوت در اختیار داورهای گرامی قرار گرفتند.

در اینجا ضروری است که به تفکر چینش داورها نیز پرداخته شود. از آنجا یکی از منابع مهم اعتبار هر رقابت از مشروعیت ناشی از تخصص داورهای آن می آید، نهایت دقت در گرد هم آوردن هیئت داورها صرف شد : دو استاد باسابقه و شناخته شده طراحی پوشاک (سرکار خانم مینو پدرام و جناب آقای امیرحسین مهدی زاده)، یک کارآفرین نام آور صنعت (جناب آقای محسن اصفهانیان از شرکت گراد)، یک طراح لباس مطرح در سینما، تلویزیون و تئاتر (سرکار خانم الهام شعبانی) و یک استراتژيست برند و مدير خلاقيت نامدار (جناب آقای فواد تجلی از استودیو کارنو) در این رقابت به یاری ما آمده و به قضاوت پرداختند. 

 

مسابقه برترین استایلیست,انتخاب برترین استایلیست,مسابقه ی برترین عکاس پوشاک

مسابقه ی برترین طراح پوشش (استایلیست) و عکاس پوشاک

 

به این ترتیب، مسابقه ما برگزیدگانش را شناخت :

 

گروه حائز مقام اول 

برنده جایزه 25 میلیون تومانی

سرکار خانم فریبا طالبی و جناب آقای فرامرز عصاره پور

 

گروه حائز مقام دوم

برنده جایزه 20 میلیون تومانی

سرکار خانم الناز احمدی و جناب آقای سهیل کیفی

 

گروه حائز مقام سوم

برنده جایزه 15 میلیون تومانی

سرکار خانم مژگان دادگر و جناب آقای عرفان قسمتی

 

در آئین پایانی مسابقه که در تاریخ 21/07/1400 در محل دفتر انجمن و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و به صورت بسیار محدود برگزار شد، ابتدا به برندگان خوشامد گفته شده و سپس خانم فریبا طالبی (استایلیست گروه برنده اول) به نمایندگی از گروه در سخنانی کوتاه بیان داشتند :" ابتدا ما از تمام عوامل برگزار کننده این رقابت سپاسگزاریم. این اولین مسابقه ترکیبی  بود که در ایران برگزار می شد که به نظر ما از سطح کیفی بالایی نیز برخوردار بود. حتما این نوع رقابت ها می توانند به رشد خلاقیت، تقویت رشته تبلیغات پوشاک و در نهایت اعتلای این صنعت بسیار مهم کشور یاری برسانند. به باور ما، گام کامل کننده این مسابقه، تداوم ارتباط میان انجمن و اعضای آن با برگزیدگان برای انجام پروژه های واقعی خواهد بود. به این ترتیب هم نتیجه بهتری از این رقابت ها گرفته میشه و هم مایه تشویق برای سایرین خواهد بود که در دوره های بعدی از استقبال بیشتری برخوردار خواهید شد"

پس از خانم طالبی، جناب آقای محسن اصفهانیان در سخنان کوتاهی ضمن ابراز شادباش به برندگان و سپاسگزاری از حضور آنان در این نشست صمیمی، بار دیگر آمادگی انجمن را برای یاری رسانی به هردو گروه استایلیست و عکاس اعلام نموده و بیان کردند :"هدف نهایی ما، کمک به رشد و افزایش فروش برند(ویژند) های ایرانی است که بعضا مشاهده می شود حتی با وجود برخورداری از کیفیت و بهای مناسب، در شرایط شکننده ای به سر می برند. این، مسئولیتی است که ما برای این تشکل قائلیم.

 

درباره رشته های انتخاب شده برای این رقابت، با توجه به اینکه –شوربختانه- حتی بسیاری از فعالان صنعت پوشاک (اعم از کهنه کاران و نوآمدگان) آشنایی درستی با تخصص طراحی پوشش (فشن استایلینگ) و نقش آن در رشد فروش محصولات ندارند، ضرورت آشنایی با استعدادها و یاری رساندن به رشد هرچه بیشتر آنها در این زمینه، ما را بر آن داشت که این دوره را به محوریت طراحی پوشش (فشن استایلینگ) اختصاص بدهیم. آنچه که در جریان مسابقه رخ داد نیز مهر تائیدی بر مهجور بودن این تخصص بود که بایستگی انتخاب ما را بیش از پیش ثابت کرد.

 

در پایان، از آنجا که هدفگذاری بلندمدتی برای هر یک از پروژه های انجمن انجام می شود، به امید خدا و با استفاده از تجربه ای که در این دوره به دست آمده، رقابت های بعدی با قدرت و اثرگذاری بیشتری برگزار خواهند شد که مسلما از نظرهای شما دوستان برگزیده نیز بهره خواهیم برد."

 

سپس جوایز هیئت داوان توسط سرکار خانم زعیم زاده - ریاست گرامی هیئت مدیره انجمن برند(ویژند) های پوشاک کشور- و نیز جناب آقای اصفهانیان به برندگان تقدیم شدند و نشست پایان یافت.

 

استراتژيست برند و مدير خلاقيت نامدار,برندگان مسابقه ی برترین طراح پوشش,مسابقه بین انجمن های برندهای پوشاک کشور

معرفی برترین طراح پوشش (استایلیست) و عکاس پوشاک

 

در پایان باید از تمامی سازمانها، افراد و دوستانی که انجمن ویژند(برند) های پوشاک کشور را در راه برگزاری این رقابت بی سابقه یاری نمودند، سپاسگزاری کنیم :

o کارگروه ساماندهی مد و لباس معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

o معاونت هنری وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

o حراست های معاونت هنری و مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

o دفتر نظارت و پیگیری حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

o پلیس امنیت و اماکن عمومی ناجا

o دوستانمان در شرکت نوآوران فن آوازه (دیجی استایل) که حامی ویژه مسابقه بودند.

o برند(ویژند) های ایرانی : آلماجین، امشاسپند، بادی اسپینر، تولیکا، جی پی ای JPA، زاگرس پوش، ژور، گراد، لاماسو شدو، مارال چرم

o شرکت فست کلیک

o تعاونی تامین نیازمندی های صنعت پوشاک

o سرکار خانم سمانه رضائی (طراح هویت بصری مسابقه) و

o آقایان دکتر هومن یگانی و رضا سلامتی (مشاورهای ارشد ستاد اجرائی)

 

www.instagram.com/brandallofficial

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------