خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی و کاربردهای آنهاخرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی,کاربردهای تجهیزات آزمایشگاهی,شرکت دانشور شیمی آرین

خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی از شرکت دانشور شیمی و کاربردهای آنها

 

در آزمایشگاه‌ها از موادها و لوازم متعددی استفاده می‌شود که از جمله می‌توان به انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی، هات پلیت، اتوکلاو، انکوباتور، آون و ترازوی آزمایشگاهی اشاره کرد که پر واضح است که از هر کدام از این لوازم در موارد دلخواه و در صنایع مختلف استفاده خواهد شد. همانطور که می‌دانید تجهیزات آزمایشگاهی در بسیاری از حوزه‌ها مانند آب و فاضلاب، نفت و گاز، کشاورزی، ژنتیک، پلیمر و پلاستیک و مواردی از این دست بکارگیری می‌شوند که انواع و اقسام دارند.

 

ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی مهمترین وسایل آزمایشگاهی صحبت کنیم که شاید نقش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در هر کدام قابل توجه باشد.

 

دستگاه هات پلیت چیست؟

از این وسیله در محیط‌های مختلف آزمایشگاهی بکارگیری می‌شود و از آن به جهت ترکیب یا حل کردن انواع محلول استفاده می‌کنند. در واقع اگر نیاز به گرم کردن انواع نمونه در آزمایشگاه‌ها باشد به سراغ هات پلیت می‌روند. به طور کلی نحوه‌ی استفاده از این نوع وسیله آزمایشگاهی به دو صورت معلق سازی یا سرپا کردن ورق قلع خواهد بود. ضمناً توجه داشته باشید که هات پلیت در انواع مختلفی مانند استیرر یا همزن مغناطیسی، شیکر آزمایشگاهی، شیکر لوله و مگنت آزمایشگاهی در دسترس متخصصان وجود دارد.

از مشخصات این محصول نیز می‌توان به دارا بودن یک صفحه آلومینیومی مسطح اشاره کرد. پر واضح است که در هنگام استفاده از این نوع تجهیزات ممکن است از انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز بکارگیری شود.

 

دستگاه آون آزمایشگاهی چیست؟

اگر در آزمایشگاه‌ها نیاز به یک وسیله به جهت استریل کردن با روش حرارت دادن باشد، بکارگیری از آون در دستور کار قرار می‌گیرد. این دستگاه در حوزه‌های مختلفی مانند داروسازی و پزشکی قانونی کاربرد دارد. از ویژگی‌های آون این است که به خوبی می‌تواند دما را تا حداکثر 600 درجه سانتی‌گراد افزایش دهد. این وسیله از یک محفظه‌ی اصلی، عایق، المنت، بخش حفاظتی و سیستم نمایش دما تشکیل شده است که البته در انواع مختلفی مانند آون وکیوم، آون فرآیند پاک، آون درون سوز و آون ریچ‌این در بازار فروش وجود دارد.

 

البته دقت داشته باشید که از آون آزمایشگاهی علاوه بر حرارت دادن در پختن و درمان کردن نیز بکارگیری خواهد شد. ضمناً گفتنی است که این وسیله‌ی کاربردی‌ ممکن است در برابر انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی واکنش متفاوتی از خود نشان دهد.

 

نمایندگی تجهیزات و دستگاهی آزمایشگاهی,لوازم آزمایشگاهی,مهمترین وسایل آزمایشگاهی

کاربرد دستگاه آون آزمایشگاهی

 

دستگاه اتوکلاو چیست؟

از دیگر تجهیزات آزمایشگاهی که برای استریل کردن انواع وسایل آزمایشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اتوکلاو نام دارد. این عمل سبب می‌شود که هر گونه قارچ و باکتری و دیگر کثیفی‌ها از سطح وسایل آزمایشگاهی به طور کلی پاک شود. از اتوکلاو به روش‌های مختلفی بکارگیری می‌شود که از جمله می‌توان به گرمای خشک، بخار مرطوب، اتیلن اکساید و پرتودهی با اشعه گاما اشاره کرد.

 

ضمن اینکه این وسیله‌ی کاربردی در انواع مختلفی وجود دارد که در هر حوزه صنعتی بنا به نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله می‌توان از اتوکلاو رومیزی (که شامل کلاس‌های مختلف است)، اتوکلاو دیگی و اتو کلاو کشویی نام برد.

 

مواد شیمیایی آزمایشگاهی 

پر واضح است که موادهای شیمیایی آزمایشگاهی برای مصارف مختلف در نظر گرفته می‌شوند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنایع پتروشیمی و نفت و گاز.

صنایع تولید چسب و رنگ.

نیروگاه‌های تولید کننده انرژی حرارتی.

انجام کلیه‌ی تحقیقات آزمایشگاهی.

صنایع کاشی و سرامیک.

صنایع مرتبط به آبکاری فلزات.

صنعت داروسازی.

صنعت لوازم آریشی.

 

بدیهی است که در تمامی این صنایع از مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوصی استفاده می‌شود که قبل از هر چیزی باید اقدام به خرید نوع باکیفیت آنها کرد.

 

دستگاه انکوباتور چیست؟

اگر در آزمایشگاه‌های مختلف نیاز به یک وسیله به جهت نگهداری از کشت‌های میکروبی یا سلولی باشد از انکوباتور آزمایشگاهی بهره گرفته خواهد شد. وظیفه‌ی این دستگاه متعادل نگه داشتن مواردی مانند دما و رطوبت است و اگر نمونه‌ی کار شده در آزمایشگاه‌ها زنده باشد، به بهینه نگه داشتن میزان منواکسید کردن، اکسیژن، مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دی اکسید کربن نیز کمک خواهد کرد.

 

انکوباتور یک محفظه‌ای عایق و البته ایزوله دارد که به یک هیتر مجهز است. ضمن اینکه این نوع از تجهیزات آزمایشگاهی دارای سیستم کنترل هوا، رطوبت و گاز است که یک محفظه نگهداری از کشت نیز آن را همراهی می‌کند. همچنین این دستگاه در انواع کلاسیک، یخچال‌دار و شیکردار در دسترس افراد قرار دارد.

 

دستگاه ترازوی آزمایشگاهی چیست؟

این وسیله از مهمترین وسایل آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف است که از یک محفظه‌ی توزین تشکیل شده تا در هنگام وزن کردن، هوای درون ترازو مشکلی را در عملکرد آن ایجاد نکند. همان‌طور که می‌دانید انواع ترازوی آزمایشگاهی وجود دارد که هر کدام در صنایع مختلف کاربردی هستند که از شناخته ‌شده‌‌ترین آنها می‌توان به ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال، دو کفه‌ای، یک کفه‌ای، رطوبتی و پرتابل اشاره کرد.

گفتنی است که مهمترین استفاده از این وسیله‌ی کاربردی برای وزن کردن انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی است که در موارد مختلف بکارگیری خواهند شد.

 

دستگاه هات پلیت چیست,کاربردهای لوازم آزمایشگاهی,دستگاه آون آزمایشگاهی چیست

کاربرد دستگاه رطوبت سنج چیست

 

دستگاه رطوبت سنج چیست؟

همانطور که از نام این وسیله مشخص است به جهت اندازه‌گیری میزان رطوبت در مواد غذایی مانند آرد و غلات از رطوبت سنج استفاده می‌شود. این وسیله در دو نوع رومیزی و قابل حمل وجود دارد که البته از آن در دیگر موارد نیز بکارگیری می‌شود. در نظر داشته باشید که با توجه به حساسیت بررسی وضعیت رطوبت در موادهای غذایی کارآیی و صحیح نشان دادن دستگاه رطوبت سنج از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، لذا اگر نیاز به چنین دستگاهی دارید، حتماً باید آن را از مراکز مجاز تهیه کنید.

 

دستگاه رنگ سنج چیست؟

این دستگاه به جهت اندازه‌گیری و سپس مقایسه رنگ‌ها با یکدیگر استفاده می‌شود که در اکثر موارد در صنایع بسته‌بندی غذا و یا در آزمایشگاه‌های رنگ و رزین کاربرد دارد. همچنین برای غربالگری رنگ مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز ممکن است از دستگاه رنگ سنج بکار گرفته شود. گفتنی است که این نوع دستگاه در انواع جذبی و بازتابی وجود دارد که هر کدام از نحوه‌ی عملکردی متفاوتی برخوردار هستند. از اجزاری تشکیل دهنده‌ی رنگ سنج نیز می‌توان به منبع نور، مونوکروماتور، سیستم آشکارساز و منبع اندازه‌گیری اشاره کرد. دیونایزر از دو ستون به نام آنیون و کاتیون تشکیل شده است.

 

دستگاه دیونایزر چیست؟

در صنعت پزشکی نیاز مبرم به استفاده از آب خالص وجود دارد. بنابراین برای دستیابی به این هدف، بکارگیری از یک دستگاه به نام دیونایزر در دستور کار قرار خواهد گرفت. ضمناً در داروسازی و یا شستن قطعات الکترونیکی نیز احتیاج به آب باکیفیت است که از جمله روش‌های تهیه‌ی آن استفاده از دیونایزر خواهد بود. به طور در هر صنعت که به آب بدون یون و با کیفیت عالی نیاز باشد، وجود دستگاه دیونایزر می‌تواند کمک کننده باشد.

 

دستگاه اتوکلاو چیست,مواد شیمیایی آزمایشگاهی,دستگاه انکوباتور چیست

خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی از شرکت دانشور شیمی

 

خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی از شرکت دانشور شیمی

ممکن است در هر صنعت نیاز به دستگاه‌های مختلف احساس شود و تهیه آنها کاملاً ضروری باشد. اما شاید دغدغه‌ی کیفیت تجهیزات آزمایشگاهی در صنایع مختلف سد محکمی برای تصمیم‌گیری به جهت خرید آنها باشد. با این حال استفاده از شرکت‌هایی که از متخصصان حرفه‌ای بهره می‌برند، کار را راحت‌تر کرده است. حال اگر به دنبال یک شرکت مطمئن در زمینه واردات انواع وسایل آزمایشگاهی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از شرکت دانشور شیمی استفاده کنید.

 

این شرکت با واردات انواع وسایل آزمایشگاهی که از کشورهای پیشرفته انجام می‌پذیرد، در طی این سال‌ها خدمات ارزنده‌ای را به صنایع مختلف ارائه کرده است. دستگاه‌هایی که در این مقاله عنوان شده، فقط بخشی از تجهیزاتی است که در این شرکت موجود هستند. بنابراین توصیه می‌کنیم، چنانچه به هر یک از لوازم آزمایشگاهی مانند هات پلیت، رنگ سنج، دستگاه‌ تشخیص مواد شیمیایی آزمایشگاهی و یا هر گونه دستگاه دیگر نیاز داشتید، با استفاده از راه‌های در نظر گرفته شده با بخش پشتیبان شرکت دانشور شیمی در تماس باشید.

https://www.d-chemi.com/

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------