راه‌های دسترسی به موفقیت شغلی از زبان مدیرعامل مدرسه اینورسمدرسه اینورس,دوره های آموزشی مدرسه اینورس

مدرسه اینورس

 

دوره های آموزشی تخصصی و مدرسین حرفه ای متناسب با نیاز بازار کار فراهم شده تا دانشجویان بتوانند با مهارت بالا شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند.

 

مدرسه اینورس نخستین آموزشگاه تخصصی هنرهای دیجیتال در ایران است که طی چند سال اخیر گزینه اصلی برای یادگیری تخصصی علاقه‌مندان این حوزه بوده است. بسیاری از فارغ التحصیلان این مدرسه در شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی مشغول کار هستند یا کسب‌وکار شخصی خود را راه اندازی کرده‌اند. با توجه به موفقیت‌های چشم‌گیری که این برند در مهارت آموزی و هدایت علاقه‌مندان به بازار کار داشته است، مصاحبه‌ای با « علیرضا اردوبادی» مدیرعامل مدرسه اینورس که بیش از 12 سال است در حوزه آموزش مشغول فعالیت هستند ترتیب دادیم تا رازهای موفقیت در عرصه کاری را از زبان ایشان بشنویم و به علاقه‌مندان منتقل کنیم.

 

به عنوان اولین سوال؛ چرا اینورس جریان ساز بوده و توانسته شکل آموزش را تغییر دهد؟

ما یک استاندارد آموزشی تعریف کردیم که پس از سال‌ها تجربه و تحقیق به دست آمد و متعهد شدیم به این استاندارد پایبند بمانیم، شاید یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت ما که شما به آن اشاره می‌کنید همین تعهد باشد. بارها منافع مالی یا صرفه‌جویی‌های اقتصادی را برای حفظ این استانداردها کنار گذاشتیم و البته از این تصمیم راضی هستیم. 

 

دغدغه اینورس این بوده که مسیر را برای دانشجویان هموار کند تا راحت‌تر بتوانند جذب بازار کار شوند و با ایجاد بازارهای جدید این فرصت را فراهم کنیم تا افراد در مشاغل تازه مشغول به کار شوند.

 

این تلاش اینورس به صاحبان کسب‌وکار، دانشجویان و البته به خود ما منافع زیادی رسانده و باعث شده در این راه به تجارب خوبی دست پیدا کنیم تا بتوانیم علاقه‌مندان این حوزه را به مسیر درستی هدایت کنیم.

 

مدرسه اینورس,دوره های آموزشی مدرسه اینورس,علیرضا اردوبادی

علیرضا اردوبادی

 

من همیشه بر این باور هستم که باید هدف گذاری درستی صورت بگیرد و بعد از آن برای دستیابی به هدف تمرکز کافی را داشت. اینکه امروز اینورس جریان ساز است حاصل همین هدف گذاری صحیح و تمرکز است. البته طبیعتا همه اهداف ما تا امروز تحقق پیدا نکرده؛ گاهی نبود زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی لازم باعث شده به برخی اهداف خودمان نرسیم اما همین که بدون دریافت حمایت از ارگان یا سازمانی به عنوان یک مجموعه کاملا خصوصی توانستیم تا کنون بیش از 13 هزار دانشجو را در دوره‌های حضوری و بیش از 20  هزار دانشجو را در دوره‌های آنلاین خود آموزش دهیم به معنی آن است که مسیر کلی را درست طی کردیم.

 

تا امروز بیش از 400 دانشجوی فارسی زبان از کشورهای مختلف خارجی داشتیم که با وجود مراکز آموزشی معتبر در اطراف خود، اینورس را انتخاب کردند، یعنی استانداردهایی که از اول تعریف کردیم توانسته است موقعیت ما را تثبیت کند.

 

به نظر شما افرادی‌که به دیجیتال آرت یا هر حوزه دیگری علاقه دارند چطور می‌توانند به موفقیت‌های شغلی دست پیدا کنند؟

چالش اصلی این است که افراد درک کنند که امروز تنها داشتن یک مهارت کافی نیست، افراد حرفه‌ای باید مجموعه‌ای از مهارت‌های سخت و نرم داشته باشند که بتوانند در بازار کار موفق شوند.

 

گام اول هم این است که چیزی که واقعا به آن علاقه دارند را پیدا کنند و ببینند از بین گزینه‌های مختلف کدام یک برای آن‌ها کاربردی‌تر است. نکته‌ای که در بسیاری از هنرجویان مشاهده می‌کنم این است که خیلی زود می‌خواهند به نتیجه برسند و در سن 18 سالگی دوست دارند موفقیت یک فرد 50 ساله را تجربه کنند، این درحالی است که باید به خود فرصت بدهند، مهارت آموزی را جدی بگیرند و فضایی را فراهم کنند که علائق و استعدادهای خود را به درستی بشناسند، تا 30 سالگی فرصت‌های زیادی برای جستجو هست و در کل نباید عجله کرد. 

 

اینورس برای اینکه دانشجویانش مسیر موفقیت را راحت‌تر طی کنند چه برنامه‌هایی دارد؟

برای دستیابی به موفقیت شغلی دو مسیر پیش روی افراد وجود دارد، مسیر اول که زمان‌بر است و ممکن است چند سال طول بکشد آن است که فرد از طریق کارآموزی و کار در مراکز مختلف به مهارت‌های اولیه برای دستیابی به موفقیت دست پیدا کند. راه دیگری هم هست که ما طراحی کردیم و تلاش‌مان این بوده که به هنرجویان اینورس کمک کنیم سریع‌تر مسیر مناسب خود را پیدا کنند و با گام‌های محکم به سوی موفقیت حرکت کنند.

 

دوره‌های آنلاین اینورس در سایت inverseonline.com توسط بهترین مدرسین که همگی در کار خود متخصص و موفق هستند ارائه می‌شود. این دوره‌ها به صورت کاملا عملی و کاربردی دانشجو را با چالش‌های بازار کار آشنا می‌کند و به او می‌آموزد که چطور باید کار کند تا به موفقیت برسد. دوره‌های آنلاین این خوبی را دارند که دانشجو نباید چندین ساعت در روز را صرف رفت‌وآمد به محل کلاس درس بکند یا حتی در ساعت خاصی آنلاین شود. در واقع بطور دائمی و در هر ساعتی به ویدئوهای دوره دسترسی دارد. به این ترتیب می‌تواند به طور همزمان در چند دوره ثبت نام کند که کمک می‌کند خیلی سریع‌تر رشته مورد علاقه خود را شناسایی کند به این ترتیب مسیری که قبلا ممکن بود چند سال طول بکشد با دوره‌های آنلاین در 1 سال قابل طی کردن می‌شود.

 

البته لازمه موفقیت این است که فرد به یادگیری متعهد باشد، زمان مشخصی را برای دیدن ویدئوهای دوره و انجام تکالیف درسی که استادان تعیین می‌کنند اختصاص دهد. بازخوردهای استاد را جدی بگیرد و سعی کند نقاط ضعف خود را برطرف کرده و نقاط قوتش را تقویت کند. در این مسیر افرادی موفق می‌شوند که به صورت مستمر تلاش کنند و هدفمند باشند.

 

مدرسه اینورس,دوره های آموزشی مدرسه اینورس,دوره‌های آنلاین اینورس

دوره‌های آنلاین اینورس

 

ما همه ابزارهای لازم را برای هنرجو‌ها فراهم کردیم، دوره‌ها با بهترین کیفیت در استودیوهای اختصاصی ضبط می‌شوند، مدرس دوره به عنوان منتور در طول دوره در کنار دانشجو است و ضمن پاسخگویی به سوالات بازخوردهای لازم را به صورت صوتی، تصویری و با کمک مدرن‌ترین ابزار ممکن در اختیار دانشجو می‌گذارد. اما در نهایت این خود فرد است که باید تلاش کند، متاسفانه هستند افرادی که دوره را خریداری می‌کنند اما آن را دنبال نمی‌کنند، تکالیف خود را انجام نمی‌دهند و پشتکار لازم را ندارند و البته نمی‌توان انتظار داشت نتیجه خوبی هم بگیرند.

 

دوره‌های اینورس در چه زمینه‌هایی برگزار می‌شود و چه سطحی دارند؟

دوره‌های اینورس در سطح مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌شوند و اگر بخواهیم آن‌ها را دسته بندی کنیم در سه حوزه دیجیتال آرت، فشن و مد و لباس، کسب‌وکار برگزار می‌شوند.

تبلیغات، VFX، گرافیک، بازی‌سازی، انیمیشن، موشن‌گرافیک، تصویرسازی، طراحی صنعتی، عکاسی، جلوه‌های ویژه، کارگردانی و فیلم‌سازی برخی از دوره‌های پرطرفداری هستند که در اینورس برگزار می‌شود. ما کار خود را با هنرهای دیجیتال آغاز کردیم اما از آنجا که درخواست در رشته‌های دیگر بسیار زیاد بود و دانشجویان درخواست برگزاری دوره‌های تکمیلی مختلفی را داشتند، تلاش کردیم دوره‌های جدیدی را با همان استانداردهای اینورس عرضه کنیم که خوشبختانه آن‌ها هم با استقبال خوبی از سوی هنرجوها مواجه شد و در حال پیشرفت هستند.

تمام تلاش من و همکارانم این است که آموزش‌های ارائه شده حالت کتابخانه‌ای نداشته باشد و ساز وکارهای عملی برای جذب  شدن بازار کار را به هنرجو آموزش دهد. 

 

مدرسه اینورس,دوره های آموزشی مدرسه اینورس,دیجیتال آرت

دیجیتال آرت

 

اینورس هیچ محدودیت زمانی برای شرکت کنندگان دوره‌ها در نظر نگرفته و هنرجویان هر وقت که بخواهند می‌توانند ویدیوهای آموزشی را مشاهده کنند. ما به صورت فصلی دوره‌ها را به روز‌رسانی می‌کنیم و مباحث جدیدی به دروس اضافه می‌شوند که به صورت کاملا رایگان در اختیار دانشجویان قدیم و جدید قرار می‌گیرد تا با آخرین یافته‌های علمی و عملیاتی حوزه فعایت خود آشنا شوند. هر دانشجو یک سال فرصت دارد که از پشتیبانی و سیستم منتورشیپ مدرسان استفاده کند و پس از تکمیل دوره آموزشی مدرک خود را از آموزشگاه بگیرد.

 

چرا مسیر آموزش آنلاین را انتخاب کردید و آیا به دیگران هم توصیه می‌کنید وارد این مسیر شوند؟

ما کار خود را با آموزش حضوری آغاز کردیم و پس از مدتی وارد حوزه آموزش آنلاین شدیم. حقیقت این است که دانشجویان پس از شروع دوره‌های آنلاین بسیار به آن علاقه‌مند شده و گاهی اعلام می‌کنند که دیگر حتی فکر حضور در کلاس‌های سنتی برای آن‌ها سخت ‌شده.

دلیلش هم این است که ما هنگام برنامه ریزی اولیه تلاش کردیم در مدرسه آنلاین اینورس چیزی فراتر از کلاس‌های حضوری به دانشجویان ارائه کنیم که خوشبختانه موفق هم بودیم. ارائه آموزش آنلاین علاوه بر کیفیت دوره و ارائه محتوای ارزشمند به فراهم کردن یک سری زیرساخت‌های فنی هم نیاز دارد.

 

اگر آموزشگاهی بتواند هر دو این ملزومات را با کیفیت مناسب فراهم کند، به نظر من ارائه دوره‌های آنلاین به دلیل نبود محدودیت زمانی، امکان شرکت دانشجو در دوره‌های مختلف به صورت همزمان و اینکه دانشجو مجبور نخواهد بود چندین ساعت در روز را صرف رفت و آمد به آموزشگاه کند، انتخاب بهتری است اما اگر نتوانند از نظر فنی و آموزشی انتظارات دانشجو را برآورده کنند موفق نخواهند بود و بهتر است وارد این حوزه نشوند.

 

ما در حال حاضر در پی این هستیم که به زودی مدرسه بین المللی اینورس را راه اندازی کنیم و با ارائه دوره‌ها به زبان انگلیسی به دانشجویان خارج از کشور هم این فرصت را بدهیم که در دوره‌ها شرکت کنند. تا امروز دانشجویانی از 30 شهر کشور و برخی کشورهای خارجی مثل انگلیس، آمریکا، فرانسه، کانادا، آلمان، افغانستان و خیلی کشورهای دیگر در دوره‌های اینورس شرکت کردند که ما را مصمم کرده دوره‌های خود را برای علاقه‌مندان در کشورهای دیگر و به زبان انگلیسی هم ارائه کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------