با زبان رسمی کشور ترکیه و نکات یادگیری این زبان در ایران آشنا شویدترکی؛ زبانی با مزایای بسیار برای ایرانیان

کشور ترکیه همواره یکی از مقاصد تفریحی، کاری یا تحصیلی ایرانیان بوده است. زبان ترکی استانبولی، زبانی است که فرآیند یادگیری نسبتا آسانی دارد و می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد. اما اگر قصد یادگیری این زبان را دارید، بد نیست ابتدا کمی هم درباره کاربردها و نکات مرتبط آن بدانید و سپس در دوره‌های آموزشی آن شرکت کنید. پس در ادامه این مطلب برای بررسی جوانب یادگیری این زبان همراه ما باشید.

 

زبان رسمی کشور ترکیه,آموزش زبان رسمی کشور ترکیه,نکات یادگیری زبان رسمی کشور ترکیه

آموزش زبان ترکی و کاربردهای آن

 

با زبان ترکی و کاربردهای این زبان آشنا شوید

زبان ترکی، زبانی است که در حدود 88 میلیون گویش‌ور دارد. این زبان نه تنها در کشور ترکیه، بلکه در بسیاری کشورهای دیگر مانند قبرس، عراق، یونان، کوزوو، رومانی، مقدونیه شمالی و بوسنی کاربرد دارد. اما آیا این زبان کاربردی دارد؟ مزایای یادگیری این زبان چیست؟

 

تحصیل در کشور ترکیه با یادگیری زبان جذاب ترکی

بسیاری از مدارس و دانشگاه‌های کشور ترکیه دروس خود را به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی ارائه می‌دهند. بیتشر مدارس و دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه دروس خود را به زبان ترکیه ارائه می‌دهند و در مقابل هزینه کمتری را برای تحصیل دریافت می‌کنند. 

 

بیشتر دانشگاه‌های خصوصی و مدارس غیر انتفاعی ترکیه زبان انگلیسی را برای دروس خود انتخاب می‌کنند. اما در مقابل هزینه تحصیل در آن‌ها بالا است. از این رو اگر قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید، می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی، به این زبان تسلط پیدا کنید. چرا که می‌توانید با این کار، هزینه‌های تحصیلی خود را در کشور ترکیه کاهش دهید.

 

کاربردهای زبان ترکی,آشنایی با کاربرد زبان ترکی,تحصیل در کشور ترکیه با یادگیری زبان جذاب ترکی

آموزش زبان ترکی

 

همچنین شما قصد تحصیل در ترکیه را دارید، از این رو مدت زمانی را در این کشور اقامت خواهید داشت. به همین خاطر نیاز دارید تا با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید. بسیاری از مردم کشور ترکیه به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند و از این رو بهتر است پیش از اقامت در ترکیه، به زبان رسمی این کشور تسلط پیدا کنید.

 

آموزش زبان ترکی استانبولی برای کار در ترکیه

کشور ترکیه نرخ بیکاری کمتری نسبت به ایران دارد. از این رو بسیاری از افراد جویای کار تلاش می‌کنند تا برای کار به کشور ترکیه مهاجرت کنند. اما بسیاری از کارفرماها در این کشور تسلط به زبان انگلیسی را الزامی می‌دانند. از این رو بهتر است پیش از اقدام برای کار در کشور ترکیه، به ترکی استانبولی تسلط پیدا کنید.

 

اگر قصد دریافت اقامت دائم کشور ترکیه از طریق کار را دارید، باید بتوانید به زبان ترکی استانبولی تسلط پیدا کنید. چرا که اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور در گرو تسلط به این زبان است. همچنین برای سنجش میزان دانش به زبان ترکی آزمون‌های مختلفی مانند تومر وجود دارند که بسیاری از شرکت‌ها و مقاصد کاری، آن را برای اطمینان از دانش این زبان از شما می‌خواهند. در ادامه نیز به این آزمون‌ها می‌پردازیم.

 

زبان ترکی را برای سرمایه‌گذاری یا ازدواج در ترکیه یاد بگیرید

شرایطی نیز وجود دارد که بسیاری از افراد قصد دارند تا را راه‌های دیگری اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند. از جمله این راه‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری و یا ازدواج در کشور ترکیه اشاره کرد. شما با ازدواج با یکی از اتباع کشور ترکیه می‌توانید اقامت موقت و سپس دائم و تابعیت این کشور را به‌دست بیاورید.

 

برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه از طریق ازدواج نیاز دارید تا بتوانید به زبان ترکی تسلط پیدا کنید. از این رو می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی، به این زبان مسلط شوید. اما در نظر داشته باشید که ممکن است در بدو ورود و اعطای اقامت موقتی ترکیه، لزومی برای یادگیری این زبان نباشد. اما با گذشت سال‌ها و زندگی در این کشور، متوجه می‌شوید که باید به این زبان وارد باشید.

 

آموزشگاه زبان ایرانمهر,دوره های آموزش زبان ترکی در آموزشگاه زبان ایرانمهر,مهارت هایی برای زبان ترکی استانبولی

دوره های آموزش زبان ترکی در آموزشگاه زبان ایرانمهر

 

نوع دیگری اخذ اقامت کشور ترکیه سرمایه‌گذاری در این کشور است. با توجه به شرایط تحریم‌ها و تمایل ایرانیان برای زندگی در کشورهای خارجی، بسیاری از متقاضیان مهاجرت به سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه روی آورده‌اند. اما باید در نظر داشته باشید که برخی شرایط و قانون‌های نانوشته وجود دارند که باید آن‌ها را رعایت کنید. به عنوان مثال، برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه نیازی به یادیگری زبان ترکی استانبولی نیست اما باید این زبان را بلد باشید تا در ترکیه به مشکلی بر نخورید.

 

فعالیت در حوزه تدریس و ترجمه

یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان ترکی این است که می‌توانید با تسلط به آن، ترکی را تدریس کنید. بسیاری از آموزشگاه‌های کشور ایران به دنبال مدرسان این زبان هستند که بتوانند از پس آموزش زبان ترکی به خوبی بر بیانند. از این رو می‌توانید با یادگیری اصولی زبان ترکی، به تدریس آن بپردازید.

 

همچنین شما می‌توانید به عنوان مترجم ترکی استانبولی نیز مشغول به کار شوید. برای فعالیت در عرصه ترجمه متون ترکی استانبولی باید به کسب مهارت‌های لازم در این زبان بپردازید که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم. اما پیش از آن بد نیست بدانید که ترجمه زبان ترکی استانبولی به فارسی یا برعکس می‌تواند درآمد بالایی را برای شما به همراه داشته باشد. از این رو به هیچ عنوان این شغل را دست کم نگیرید.

 

نکاتی که در یادگیری زبان ترکی باید در نظر داشته باشیم

زبان ترکی استانبولی از چهار مهارت تشکیل شده است که این مهارت‌ها خواندن، نوشتن، تکلم و شنیدن است. اگر قصد دارید تا در یادگیری زبان ترکی موفق باشید، نیاز دارید تا به هر کدام از این چهار مهارت تسلط کامل پیدا کنید.

 

یادگیری زبان شیرین ترکی استانبولی در موسسه ایرانمهر

زبان ترکی یکی از زبان‌های پراهمیت در جهان است که حدودا 88 میلیون گویش‌ور دارد. یادگیری این زبان می‌تواند برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای ترک زبان مانند ترکیه بسیار مهم باشد. اگر قصد تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری یا حتی ازدواج در کشور ترکیه را دارید، باید بتوانید ابتدا به زبان مردم ترکیه تسلط پیدا کنید. برای این کار نیز می‌توانید به سراغ آموزشگاه‌های مختلف بروید.

 

ما به شما آموزشگاه زبان ایرانمهر را معرفی می‌کنیم. این موسسه زبان بیش از 22 سال سابقه در آموزش انواع زبان‌های خارجی را در کارنامه خود دارد و از این رو می‌‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از دوره های آموزش زبان ترکی، به وب‌سایت این آموزشگاه مراجعه کنید. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022