لیست پرفروش ترین کتاب های رابرت کیوساکی در سال های اخیربرای پول دار شدن فقط خیلی کار کردن عمل نمی‌کند. باید هوش و سواد مالی داشته باشیم. باید آموزش دیده باشیم که چطور پول و سرمایه جذب کنیم. هوش مالی داشتن را همه ی ما خصلتی خدادادی می دانیم در صورتی رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی کتاب شماره ی یک سرمایه گذاری شخصی در جهان معتقد است که شما تنها با آموزش درست می توانید به این مهم دست پیدا کنید.

 

پرفروش ترین کتاب های رابرت کیوساکی,لیست پرفروش ترین کتاب های رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی

 

نگاهی کوتاه به زندگی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی که اصلیت ژاپنی - امریکایی دارد، با نوشتن کتاب های بی‌نظیر «پدر پولدار و پدر بی‌پول» درمورد سرمایه ی گذاری و روش‌های درست کسب درآمد، به شما می گوید که شرط موفقیت در بازار مالی، داشتن یک خانواده‌ی پول دار نیست.

 

پولدار بودن یا نبودن بیشتر از هر چیزی به سبک زندگی و طرز فکر کردن شما بازمی‌گردد. این یک تفکر اشتباه است که در ضمیر ناخودآگاه بیشتر انسان‌ها خوابیده است.

 

رابرت خود در خانواده‌ای مرفه بزرگ شد اما در دو سرمایه‌گذاری بعد از کسب سود موقت عالی، شکست خورد. در همان جا بود که فهمید برای شروع یک کار باید از قبل آموزش دید. به همین دلیل دست به آموزش شیوه‌های درست پولدار شدن و سرمایه‌گذاری زد.

 

وی از خلاء بسیار بزرگ و در حال رشد بین آدم‌های پولدار و بی‌پول اذیت می‌شد و قصد داشت بستری فراهم شود که هر دو قشر شیوه‌ی درست درآمدزایی را آموزش ببینند. به همین منظور او بازی ثروتمند شدن را با نام پول در گردش ارائه کرد. رابرت خود را در سن ۴۷ سالگی بازنشسته کرد و شروع به سرمایه‌گذاری‌هایی در حوزه‌ی نفت، طلا و نقره کرد و کتاب‌های بسیاری نوشت.

 

رابرت کیوساکی می‌گوید: «علت عمده‌ای که باعث می‌شود غالب مردم در تنگناهای مالی به سر برند این است که آنان سال‌های سال از عمر خود را در مدارس به سر می‌برند؛ اما در خصوص پول هیچ‌چیز یاد نمی‌گیرند. نتیجه این است که فقط یاد می‌گیرند برای پول کار کنند؛ اما هیچ‌گاه یاد نمی‌گیرند که چه کنند تا پول برایشان کار کند.» 

 

وی در سال ۲۰۱۶ از نامزدی ترامپ حمایت کرد چرا که او را یک سرمایه‌گذار موفق می‌دانست و معتقد بود که او می‌داند چطور شغل ایجاد کند و پول بسازد.

 

پدر پولدار و پدر بی پول، یک قدم رو به جلو

این کتاب یکی از کتاب‌های بسیار شناخته‌شده و مشهور رابرت کیوساکی است که به زبان‌های متعددی ترجمه شده است. بسیاری از مردم جامعه بر این باورند که افرادی که پدر پولدار دارند، پولدار می‌شوند و دیگر افراد حتی با تلاش زیاد و سخت کار کردن نیز به ثروت چندانی دست پیدا نمی‌کنند.

 

کیوساکی معتقد است که خانواده و آموزش‌هایی که به فرزندان می‌دهد تأثیر به‌سزایی در آینده‌ی مالی آن‌ها دارد. به عنوان مثال متولد شدن در یک خانواده‌ی پولدار لزوما باعث موفقیت مالی نمی شود اگر آموزش‌هایی همراه آن نباشد. وی در کتابش تأکید می‌کند که باید سواد مالی فرزندان را بالا برد.

 

او که خود فرزند یک خانواده‌ی فقیر بود دوستی ثروتمند داشت و براساس مشاهداتش از دو نوع مختلف تربیت در این خانواده‌ها این کتاب را نگارش کرده است. کیوساکی می‌گوید: " پدر من که فردی زحمت‌کش و فقیر بود من را به سخت کار کردن و پس‌انداز کردن تشویق می‌کرد ولی پدر دوستم ما را تشویق می‌کرد تا ایده‌های بزرگ داشته باشیم."

 

برای مطالعه و دانلود کتاب صوتی پدر پولدار و پدر بی‌پول این قسمت را کلیک کنید تا رویکردی نو به سواد مالی داشته باشید.

 

کتاب های یک بازنشسته‌ی فعال

رابرت کیوساکی در بیشتر کتاب‌هایش قصد دارد بگوید پولدار بودن خانواده تضمینی برای موفقیت شما در بازار سرمایه نخواهد بود. برای ثروتمند شدن شما باید از جادوی فکر استفاده کنید، درست آموزش ببینید، شکست بخورید تا درست و آگاهانه ثروتمند شوید.

 

اولین کتاب او که در سال ۱۹۹۲ منتشر شد، کتاب «اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، به مدرسه نروید» بود. در ادامه لیست کامل آثار رابرت کیوساکی را که به فارسی هم ترجمه شده است را پیش رو داریم:

 

دانشکده کسب و کار - چرا ثروتمندان دست به خاک می‌زنند، طلا می‌شود؟ - پدر پولدار، پدر بی‌پول - نوجوان پولدار - فرصتی دوباره - هشتتان را از گرو نه درآورید - رازهای ناگفته‌ی مالیات - چگونه اولین دارایی واقعی خود را بخرید؟ - برنامه‌ریزی برای پول - اهداف و انتخاب‌ها - چشم‌انداز بازنشستگی - زندگی خود را پیش از صبحانه تغییر دهید - چهار روش پول‌سازی - پیشگویی پدر پولدار - خودتان را اخراج کنید - جوان و پول‌دار بازنشسته شوید - ۱۱۰ راز رابرت کیوساکی برای موفقیت - بازی ثروت - کودک پول‌دار کودک باهوش.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022