نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چه مزیت هایی دارد؟نرم افزار CRM,نرم افزار CRM چیست

نرم افزار CRM

 

نرم افزار CRM چیست؟

CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری است که به فرآیند مدیریت تعاملات با مشتریان فعلی و بالقوه در طول فرآیند فروش اشاره می کند.

 

اگرچه هر استراتژی یا رویکردی که از داده ها برای ایجاد، بهبود و مدیریت روابط با مشتری استفاده می کند، می تواند تحت تعریف CRM قرار بگیرد؛ اما این اصطلاح بیشتر در مورد نرم افزار یا فناوری CRM استفاده می شود.

 

نرم افزار CRM ابزار یا سیستمی از ابزارهایی است که به کسب و کارها کمک می کند تا داده های اطلاعات مشتری را جمع آوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل کنند و در نهایت روابط با مشتریان خودشون را به شیوه بهتری مدیریت کنند.

 

هنگامی که داده های مشتریان بالقوه و فعلی در یک سیستم CRM جمع آوری و ذخیره می شود، ردیابی اطلاعات در هر نقطه تماسی در سفر مشتری می تواند به شما در پاسخگویی به نیازهای مشتریان، ایجاد روابط بهتر و بازاریابی هوشمندتر کمک کند.

 

این اطلاعات می تواند شامل جزئیات به اشتراک گذاشته شده از طریق فرم ها، تعامل با کمپین های بازاریابی، تعامل با پشتیبانی مشتری و الگوهای خرید باشد. نرم افزار CRM می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند و سازمان ها در تمام صنایع از فناوری های CRM استفاده می کنند و از مزایای آن بهره می برند.

 

در واقع بر اساس مطالعات انجام شده، بیشتر از 64 درصد از شرکت ها اعلام کرده اند که ابزارهای CRM تاثیرگذار یا فوق العاده تاثیرگذار هستند.

 

یکی از بهترین سیستم های CRM ایرانی نرم افزار CRM دانا می باشد که امکانات و قابلیت های زیادی در اختیار کاربرانش قرار میدهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این CRM وارد لینک زیر شوید.

لینک: https://www.danapardaz.net/danacrm/

 

پلتفرم CRM چه کاری انجام می دهد؟

به طور خلاصه، سیستم های CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) به عنوان مرکزی برای سازماندهی و درک داده ها و بینش های ارزشمند مخاطبان عمل می کنند. این سیستم ها تمام ابزارهای مورد نیاز برای جمع آوری و مدیریت اطلاعات درباره افرادی که برای کسب و کار شما مهم هستند را فراهم می کنند.

 

این کارکرد پلتفرم های CRM در بخش های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، نرم افزار CRM می تواند:

 

نرم افزار CRM,پلتفرم CRM

نرم افزار CRM چیست

 

● به نمایندگان فروش کمک کند قبل از برقراری تماس تلفنی، به سرعت تعاملات و خریدهای گذشته را ببینند.

● پیشینه و اطلاعات تماس مورد نیاز برای ارائه خدمات عالی به مشتریان را به تیم های پشتیبانی ارائه دهد.

● جزئیاتی را در دسترس بازاریابان قرار دهد که به آنها کمک می کند کمپین های خود را هدف قرار دهند.

 

سازماندهی و درک بینش داده های یک نرم افزار CRM برای هر نقشی در یک شرکت که با مشتریان سر و کار دارد، به یک مسئولیت کلیدی تبدیل شده است. اما با افزایش اهمیت اطلاعات مخاطب، میزان جزئیاتی که کسب و کارها باید آنها را پیگیری کنند نیز افزایش می یابد.

 

به لطف کانال های آنلاین و راه های متعددی که مشتریان می توانند با هر کدام از آنها تعامل کنند، داده ها اغلب در ابزارهای مختلف پنهان شده و دریافت تصویری کامل از مشتری و صحبت کردن با آنها به شیوه ای معنادار دشوار یا حتی غیرممکن می شود.

 

به همین دلیل است که کسب و کارها در هر اندازه و در همه صنایع به ابزارهای CRM روی می آورند تا برای گزارش های مخاطبان، یک هاب مرکزی ایجاد کنند. به کمک یک نرم افزار CRM کارآمد، کسب و کارها می توانند نسبت به مشتریان و چیزی که می خواهند درک بهتری داشته باشند و همزمان با رشد خود، روابط قوی تری را با مشتریان ایجاد کنند.

 

نرم افزار CRM همچنین به آنها کمک می کند تا با مشتریان بالقوه تعامل داشته باشند، با اتوماسیون مقدار قابل توجهی از زمان خود را صرفه جویی کنند، میزان درگیر شدن مشتری را افزایش دهند و در نهایت معاملات بیشتری را ببندند.

 

نرم افزار CRM,مزایای نرم افزار CRM

مزایای نرم افزار CRM

 

مزایای نرم افزار CRM

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما با این وجود بله درست است، مزیت اصلی راهکارهای CRM کمک به مدیریت بهتر روابط خود با مشتریان است. یک نرم افزار CRM مطمئنا به شما کمک می کند تا روابط را به روش های مختلف مدیریت کنید.

 

اما در نهایت، تمام مزایای دیگر عملا روش های متفاوتی هستند که روابط شما با مشتریان را تقویت می کنند. در ادامه به 7 مزیت اصلی نرم افزار CRM اشاره می کنیم.

 

متمرکزسازی داده های مشتری

یکی از مزایای اصلی CRM این است که تمام اطلاعات مشتریان شما را در یک مکان قرار می دهد؛ جایی که تمام ذینعفان می توانند آنها را ببینند. پایگاه داده مرکزی متشکل از همه چیزهایی که در مورد مشتریان خود می دانید، زیربنای همه چیزهای جالب دیگر اعم از خودکارسازی وظایف و درک رفتار مشتری است که می توانید با پلتفرم های CRM انجام دهید.

 

مهم تر از همه، CRM تمامی ذینعفان در سراسر یک سازمان را در یک صفحه نگه می دارد. این امر به ویژه در مشاغلی که بخش های فروش، بازاریابی و خدمات در مکان های مختلف پراکنده شده اند؛ یا جایی که در مراحل مختلف با مشتریان تعامل دارند، اهمیت زیادی پیدا می کند.

 

با در اختیار داشتن تمام اطلاعات مربوط به مشتری که در دسترس همه تیم های مرتبط قرار دارد، کل سازمان برای خوشحال کردن مشتری آمادگی بیشتری خواهد داشت.

 

شناسایی و تبدیل سرنخ های بیشتر

شما سعی می کنید با تبلیغات در شبکه های اجتماعی مردم را جذب کنید. شما یک وبلاگ راه اندازی می کنید یا حتی گاهی اوقات این کار را به شیوه قدیمی انجام می دهید و در یک نمایشگاه تجاری، غرفه ای برپا می کنید. اما وقتی توجه آنها را جلب کردید، چه اتفاقی می افتد؟ آیا اصلا می دانید که توجه آنها را جلب کرده اید یا خیر؟ اگر یک CRM داشتید، این بینش ها و مزایای بیشتری را به دست می آوردید.

 

یکی دیگر از مزایای متعدد CRM چارچوبی است که بر اساس آن می توانید قیف تولید سرنخ خود را بهینه کنید. با یک نرم افزار CRM می توانید تمام تعاملات خود با مشتریان فعلی و بالقوه را بدون توجه به جایی که می خواهید آنها را جذب کنید، ذخیره و نگهداری کنید.

 

می توانید فرم هایی را در وبلاگ خود جاسازی کنید تا اطلاعات تماس را به دست آورید و تشخیص دهید کدام کلمات کلیدی توجه بیشتری را به پیج شما جلب می کند. CRM همچنین می تواند شبکه های اجتماعی را جستجو کند و سرنخ ها را بر اساس فعالیت کاربر واجد شرایط کند و این داده ها را در کمپین های بازاریابی خودکار و شخصی سازی شده به کار ببرد.

 

افزایش نرخ حفظ مشتری

هزینه جذب مشتریان جدید 5 تا 25 برابر بیشتر از حفظ مشتریان موجود است. بنابراین، حفظ مشتریان فعلی کلید موفقیت بلندمدت شماست. نرم افزارهای CRM متمرکز بر بازاریابی به چند روش به کسب و کارها کمک می کنند تا به این هدف برسند. از آنجایی که داده های مشتری در بین بخش ها به اشتراک گذاشته می شود، پیش بینی مشکلات و حل سریع تر آنها آسان تر است.

 

نرم افزارهای CRM همچنین می توانند با اصرار به فروشندگان برای برقراری تماس یا ارسال ایمیل خودکار به مشتری از خروج مشتریان به دلیل بی توجهی جلوگیری کنند.

 

تصمیمات هوشمندانه و داده محور

بسیاری از پلتفرم های CRM ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها را ارائه می کنند که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا بینش هایی را که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیستند، باز کنند. شما تقریبا می توانید هر چیزی را اندازه گیری کنید؛ از احساسات مشتری و اینکه آیا انتظارات آنها را برآورده می کنید یا خیر تا عملکرد تیم فروش خود، یا اینکه آخرین کمپین بازاریابی چقدر خوب عمل کرده است.

 

می توانید داشبوردهایی ایجاد کنید تا مشتریان را بر اساس ویژگی ها یا جمعیت شناسی مختلف سازماندهی یا بررسی واجد شرایط بودن سرنخ ها را خودکار کنید. این کار می تواند به شما کمک کند بخش های خاصی از مخاطبان خود را با کمپین های بازاریابی مختلف هدف قرار دهید که بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

 

این بینش ها همچنین می تواند به کسب و کارها کمک کند تا پیش بینی دقیق تری داشته باشند و حدس و گمان را از برنامه ریزی برای آینده دور کند. می توانید از بینش های مربوط به مشتریان، پایپ لاین، عملکرد فروش و پیش بینی های ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها برای تصمیم گیری در مورد محصول بعدی یا نحوه بهبود خدمات مشتری استفاده کنید.

 

اتوماسیون موارد خسته کننده

نرم افزارهای CRM اعضای تیم را از انجام کارهای وقت گیر و مستعد خطا آزاد می کند. به عنوان مثال، یک متخصص بازاریابی می تواند 1000 ایمیل شخصی در مورد یک فروش سریع که در عرض چند ساعت شروع می شود را بر اساس موقعیت مکانی مشتریان برای آنها ارسال کند.

 

همچنین می تواند به واجد شرایط بودن چندین سرنخ کمک کند تا بتوانید قبل از اینکه مشتریان شما را فراموش کنند به آنها دسترسی پیدا کنید. بخش فروش می تواند به طور خودکار مشخص کند که کدام نماینده فروش به مشتری جدید اختصاص داده می شود یا تیکت های خدمات را مدیریت کند.

 

خدمات فعالانه

همان طور که داده های موجود در پلتفرم CRM شما می تواند به خودکارسازی دسترسی شخصی سازی شده کاربران در سراسر قیف بازاریابی کمک کند، تلاش های گروه فروش یا توانایی خدمات مشتری برای کمک به مشتریان را هم بهبود می بخشد.

 

اگر یک تیم فروش از آنچه بیشتر مورد علاقه یک مشتری خاص است آگاهی داشته باشد، آنها یا یک نماینده پشتیبانی می توانند نیازهای مشتری را برآورده و مشکلات را فعالانه تر حل کنند.

 

این یک مزیت بزرگ برای تیم خدمات مشتری است. با داده های مربوط موجود در داشبورد و موارد خاص، نیازی به جستجو برای اطلاعات نیست. بنابراین، یک نماینده مستقیما می تواند به آنچه مهم است برسد.

 

این امر باعث صرفه جویی در وقت همه می شود و وقتی بخش فروش و خدمات مشتری شما فعال و آگاه هستند، مشتریان بالقوه و فعلی شما احساس اهمیت می کنند. علاوه بر این، به لطف رضایت مشتری بالاتر و حل سریع تر مشکلات، درآمد کلی کسب و کار افزایش می یابد.

 

مقیاس دهی فرآیندهای فروش در طول زمان

همان طور که گفته شد، یک نرم افزار CRM مکانی را برای تیم فروش شما فراهم می کند که بتوانند در آن سرنخ ها، مشتریان بالقوه و فعلی را در هر مدت زمانی تحت نظر داشته باشند. نرم افزارهای CRM همچنین این امکان را به شما می دهند تا فعالیت های خاصی مانند ایمیل ها، تماس ها و جلسات رزرو شده را مرور کنید.

 

مدیران فروش بعدا می توانند از این داده ها برای شناسایی الگوها استفاده کنند و ببینند کدام فرآیندهای فروش برای تیمشان موثر است و کدام یک را می توان بهبود بخشید. به این ترتیب تیم فروش شما همزمان با رشد کسب و کار می تواند برای مقیاس دهی فرآیندهای فروش از اطلاعات ذخیره شده در نرم افزار CRM استفاده کند.

 

سخن پایانی

انواع مختلفی از نرم افزار CRM در بازار وجود دارد که راه حل های مختلفی را ارائه می دهند. رایج ترین انواع سیستم های CRM شامل تحلیلی، مشارکتی و عملیاتی است. CRM تحلیلی به منظور جمع آوری بینش و شناسایی روندهای رفتاری مشتری، بر بررسی داده های مشتری تمرکز می کند.

 

انواع مشارکتی بر اتصال نمایندگان فروش و سایر بخش ها و دسترسی دادن به اطلاعات به روز مشتری برای هدایت تصمیم گیری آنها تمرکز دارد. در نهایت انواع عملیاتی به تسهیل روابط با مشتری و سفر خریدار کمک می کند و برای کمپین های بازاریابی و سایر ویژگی ها، توانمندی های اتوماسیون را ارائه می دهد.

 

اکثر کسب و کارها برای رسیدگی به جزئیات تماس مشتریان فعلی و بالقوه خود به یک کانتکت منیجر نیاز دارند. در مراحل اولیه تاسیس اکثر شرکت ها، این کار معمولا به صورت دستی و از طریق صفحات گسترده یا ابزارهای مدیریت تماس ساده انجام می شود.

 

اما با رشد کسب و کار، این فرآیندها رفته رفته ناکارآمد می شوند و اگر مشکل را سریع حل نکنید می تواند منجر به از دست دادن تعداد قابل توجهی از فرصت ها و فروش شود. اگر یک کسب و کار کوچک هستید لزومی ندارد از همان ابتدا هزینه های سنگین خرید نرم افزار CRM را متحمل شوید.

 

اکثر نرم افزارهای CRM حرفه ای دارای گزینه رایگان و دمو هستند که اگرچه نسبت به نسخه های پولی محدودیت دارند اما تمام امکانات ضروری برای بستن یک فروش را در دسترس قرار می دهند. همچنین حتی اگر قصد خرید داشته باشید با این نسخه ها می توانید کارکرد قابلیت های کلیدی نرم افزار را بهتر بسنجید.

 

برای انتخاب بین نرم افزارهای CRM رایگان وارد لینک زیر شوید.

لینک: https://www.danapardaz.net/blog/free-crm-softwares/

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023